reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

Moj maluszek jest tydzien mlodszy, ale wazy tylko 6200. Czy to nie za malo?
Lekarz stwierdzil ze 25 centyl wiec ok.
Wie moze ktoras z Was co to sa centyle? ;)
 
reklama
priscilla - a nie masz w swojej ksaizeczce zdrowia (tzn dziecka) siatek centylowych ?

sa tam takie linie ktore pokazuja prawidlowy rozwoj dziecka - wage i wzrost - jezeli dziecko utrzymuj sie na jednej lini caly czas i nie skacze za  bardzo pomiedzy nimi - a szczegolnie w dol - to jest ok ;

no i nie masz sie co martwic waga - moja kamilka wyglada dosyc pulchnie :) wiec spokojnie mogla by wazyc odpowiednio mniej - p;oza tym  w takim wieku tydzien czasu to calkiem spora roznica :)
 
Mam siatki centylowe. Tylko nie wiem w ktora strone to dziala. Jak ma 25 centyli to znaczy ze jest chudsza od sredniej wagi (50 centyli) czy grubsza? ;P
 
Kubuś dzisiaj pierwszy raz dostał jabłuszko Gerbera :) był zchwycony nowym smakiem a jedzenie z łyżeczki szło mu zadziwiająco sprawnie :) teraz czekamy na efekty
 
A my wczoraj jedliśmy banana z morelami. Ale było oblizywańsko. Jak dotąd chyba najbardziej Klaudii to smakowało
 
Moj maluch ubostwia zupki jarzynowe i kaszke bananowa...az mruczy jak je. Smieszne jest to ze juz sie wycwanil co i jak - gdy mu zakladam sliniak to juz piszczy bo wie ze idzie am am :laugh: juz nie wspomne jak sie zaczyna wiercic gdy widzi ze sie zblizam z lyzeczka i sloiczkiem :)
 
Priscilla pisze:
Ale idiotyczne pytanie - ściełam sie dopiero jak to napisalam :D
Sorki :D

nic sie nie stalo :)

a my dalej trenujemy jablko ... i chyba chwilowo przestaniemy bo mala od 3 dni jakos dziwnie mi steka - wlasciwie to nie ma problemu z wyproznianiem bo ladnie robi kupke 2 razy dziennie ale jakos mnie to stekanie denerwuje ... moze to tylko nowe dzwieki dla niej ale musze to sprawdzic - odczekam pare dni i zobaczymy co bedzie dalej ;)
 
Idzia to jesteśmy na tym samym etapie ;D
Ja też stanęłam na jabłuszku, ale u Małej pojawiły się kupki ze śluzem i dajemy jej już 3 dni lacidofil-zobaczymy. Najgorsze że pediatra, nie odbiera telefonów-urlop- i nie mam jak zasięgnąć opinii co dalej. Ja chyba w sobotę powrócę do jabłuszka ;)
 
reklama
Do góry