reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

u nas Lena w sumie umie sama jeśc,ale mamusia jej pomaga,bo zaczem by skończyła to zimne by było:-)a my mamy problem bo w tamtym roku babcia jej kupiła kapelusik taki jak na zdjeciu na tej polanie,ale jest już ciasnawy a to jej ulubiony...i teraz nigdzie takiego spotkać nie moge,:-(moja młoda do tej pory taka wstydzioszka była,a teraz wszystkich zaczepia i kazdemu śpiewa i wierszyki opowiada,i nikt nie wierzy ze jeszcze nie ma 2 latek.dziś rozmawia z babcią przez tel i tekst"ela cio lobisz,idziemy na spacielek?"wiec ta jej tłumaczy ze jest za daleko więc tekst do mnie "mamusiu jedziemy do pawlowa eli"...a najfajniejsza jest jak coś zbroi chłopakom,przybiega i mówi nie wolno nunu jalek bije dupke:-)..a i mam pytanko-spotkałyście się kiedys z nawarstwieniem paznokci u nózek u dzieci,bo lena ma tak od urodzenia i lekarz mówił ze z czasem to sie unormuje,ale tu juz prawie 2 latka i nic.brzydko to wygląda zwłaszcza u dziewczynki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
teraz dzieciaczki będą z dnia na dzień fajniejsze. Co dzień to nowość. będziemy tęsknić do tych małych rozkosznych istotek. Później to już robi się wygadane i bardzo mądre.
 
zgadzam się,codziennie jakąś nowośc słysze i tylko oczy stawiam.a chwilami to ja już tęsknie do czsów jak taka malućka była:-)i czasem to marze o drugiej takiej Lence,no ale to tylko tylko marzenia,zresztą co poród to u mnie gorzej,
 
Fredka ja wiem.. ale jak tak go porównuje do starszego to czasami się zastanawiam w czym błąd zrobiłam, że może Gabrysiowi więcej uwagi poswięcałam albo co.. nie wiem.. eee ;-) kiedys sie nauczy..
 
Mowa u dziecka zależna jest od genów jakie dane dziecko posiada- stąd jedne zaczynają szybciej inne później. Znaczne różnice są nieraz i u rodzeństwa. Każde jest indywidualistą i każde rozwija się w swoim tempie.
U nas z mową ciężko-bywa, że nawet nie chce mówić mama lub tata. Mi się nie spieszy. Jeszcze się nagada;-). Rozwój ogólny jest prawidłowy więc mowa też się rozwinie w swoim tempie. Tak samo nie zmuszam go do nocnika- u nas na to jeszcze za wcześnie.

Co do jedzenia łyżeczką- u nas wygląda to tak, że jedną ma Borys w ręku drugą ja mu "szufluję". I tak sobie konsumujemy.
 
Na nocnik też siłą nie sadzam.. Gabryś sam któregoś dnia uznał że nie chce pieluchy.. miał wtedy 2,5 roku ale obyło się bez nerwow, stresu itd :-) wiec z tym się nie spieszę..
ale mówic mógłby Marcel zacząć.. bo najbardziej mnie wkurza że każdy inaczej interpretuje to co bełkota i ciagle musze tłumaczyć, że np. jak idzie ze swoim kubkiem i woła "ciuciu" to znaczy że chce wodę z sokiem (robimy sami sok z owocówi butelkujemy na zimę) a jak woła "gliglu" tzn że potrzebuje cukier.. masakra :-D :-D
 
Michasiu- to i tak masz dobrze :))) Powie jakieś słowa a swoim znaczeniu ale powie. A co powiesz jeśli wszystko jest "yyyyyy"? :))))) Typu:
Borys- co zrobiłeś? Dlaczego wylałeś wodę?
Borys- "yyyyyyy"
Ale tak nie wolno!
Borys- "yyyyyy"

Albo udaje, że dzwoni przez telefon- "yyyyyyyyyyyyy" :)))))))) Rozmowa jak nic! ;)
 
elaine przepraszam ale się posmiałam jak czytałam tą rozmowę z Borysem :-D hehe dobre :-D w sumie Marcel tez potrafi tak zrobić że tylko eee.. :-D
ale najbardziej zagina jak Go spytam gdzie jest obiadek (bo zdarza mu się maszerowac do babci z obiadem i spowrotem i po drodze gdzies "zgubi" talerz.. i mi odpowiada "nie ma" :-D to to umie powiedzieć :-D
 
reklama
Eli Ala ma około 100 cm. myślałam że pytasz Zuzię. Nosi ubrania na 98/104. Generalnie wszyscy są zdziwieni kiedy na pytanie ile ona ma lat odpowiadam rok i 9 miesięcy. Dają jej 3 lata. jest spora no i wagę też ma sporą. a tak ku Waszemu rozbawieniu w pasie i paszkach ma tyle samo centymetrów co Ola :). oli spodnie 3/4 to dla Ali długie ;).
A i obwód głowy mają prawie ten sam. Ola nosi kapelusze 54, Ala 52, dlatego na zdjęciach Ola ma spinkę przy kapeluszu a Ala nie ma, bo nie odróżniłabym który czyj.
 
Ostatnia edycja:
Do góry