reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

kacha - wiem coś o tym, nie ma jak starszaki skrzeczące od rana :wściekła/y: mojej też się zdarza.

dziewczyny - to pewnie tak jak asia* pisze skoki rozwojowe, ja jakoś nie widzę na razie drastycznych zmian, moja po prostu ma takie chwile że musi sobie pobrzeczeć i pomarudzić, normę wciąż wyrabia wieczorami, wtedy też ciąga cyca chyba ze 4razy zanim zaśnie. Ale i tak jest cudowna!
my od soboty będziemy już same przez 2tyg (oby mąż przyjeżdżał co parę dni!!), więc jeszcze musimy zrobić wielkie zakupy i póki dziś ładna pogoda to pojedziemy na cmentarz do teściowej, bo potem S wróci akurat na Wszystkich Świętych.

miłego dnia wszystkim!
 
reklama
Cześć,
my po badaniu bioderek, mam pieluchować na noc, kłaść dużo na brzuszku i nosić na ramieniu, podkładając rękę pod pupę tak jakby Ada siedziała. i za 3 tyg do kontroli. Niby wszystko ok, ale mam tak robić.
Jutro pójdę z małą na sprawdzenie tej przepukliny..
Kurczę Iga oprócz kolek nie miała nic, wszystko było ok. A tu- przepuklina, pieluchowanie, gazy..chyba coś w tym jest jak mówią, że każde dziecko inne, jak jedno było spokojne to drugie odwrotnie...u nas na razie się sprawdza..
Iga z uregulowaniem @ to bujda...wiem na własnym przykładzie...nic się nie unormowało..
a sab simplex koleżanka kupiła mi w Niemczech- tyle, ze u nas się nie sprawdziły i ich nie używamy.
asia ja też nie umiem w chuście nosić, tak jak Ty wydawało mi się, że mała jakaś pogięta..

Wczoraj zrobiłam sobie babkę piaskową..jeszcze nigdy w życiu nie wyszedł mi taki zakalec:szok:masakra jakaś..

U nas nocka w miarę, chociaż co 2h pobudka. W ogóle usypiałam wczoraj moje dziecko w łóżeczku, udało się, zajęło mi to ponad godzinę..po czym po 30min wylądowała i tak u mnie, bo się wybudzała, wypluwała smoka i marudziła. Jak dałam smoka miała go może ze 2 min i znowu..i tak jak się podniosłam 15 raz to stwierdziłam, że 16 już mi się nie chce i wzięłam do łóżka..i zasnęłam:-)

i mam pytanie, czy wy też chodzicie o 20 spać? ja już jestem nieprzytomna, karmię małą po 19, idę się myć i do łóżka...:sorry:
 
ania
my o 20 kąpiemy, mała zasypia ja myć i spać. Czasami jak mam więcej sił to sprzątanie jesze zalicze. Ale zazwyczaj 21-22 w łóżku.

ja babke robie majonezową zawsze wychodzi a robi sie 5 min.

moja coś od ranamarudzi, kupa ją chyba męczy bo stęka, pręży się iśmierdzące bąi puszcza.
 
Cześć,
u nas nocka jak zwykle, czyli jedna pobudka ok. 4.
Ja kłade się spac ok 23. daję małej cycka ok 22 i idziemy spać, a małą kąpiemy zawsze o 19.30
Nam też kazali pieluszkować, ale oni każdemu każa wiec się tym nie przejmuje i nie pieluszkuje, na usg wyszło wszystko poprawnie.
Ja też robie babkę na majonezie i wychodzi zawsze pyszna!

Dziewczyny czy już wybrałyście szczepienie dla waszych pociech ?

Jak małą si obudzi to idziemy na spacerek, u nas pięknie świeci słonce.
 
asia, tu masz link do klubu kangura Wrocław - Klub Kangura tu do warsztatów Aktualnie | Szkoła Noszenia PRZYWIĄZANIE Osobiście nie byłam nigdzie, polecam też forum na chusty.info:tak: te "chusty" a raczej torby, którą masz takie są. mam z innej firmy, kupiłam jak Michał był mały, ale to porażka. musiałam kocyk wkładać, żeby jako tako było, więc kupiłam poucha, teraz mam wiązanki (wrzucam zdjęcia). Jak wybierasz się do klubu, czy warsztaty to najpierw możesz pomacać i zobaczyć co ci pasuje.

nocka u nas rewelacja, Mała padła po północy, ok 6 ja się obudziłam i poszłam spr czy wszystko ok:zawstydzona/y: no i tym ją obudziłam, ale nakarmiłam i spała do 9tej:tak: no tak to może być już zawsze;-)
 

Załączniki

  • DSCN8272m.jpg
    DSCN8272m.jpg
    57 KB · Wyświetleń: 32
  • DSCF0818.jpg
    DSCF0818.jpg
    63,9 KB · Wyświetleń: 35
Hej Wam, o dziwo Mały śpi już 15min... (hmmm teraz nawet nie umiem tekstu pogrubić :baffled:)
asiu wszyscy moi goście mówią, że jestem blada, że się wykończę...ale ch***ra co ja na to mogę? Nie ma mocnych na tego mojego terrorystę. Byłam wczoraj u pediatry, Wojtuś ładnie przybiera-waży już 5340g, ale nie ma się co dziwić jak częściej cycuje niż śpi, przepuklinę będę od dziś plastrować, już nawet pytałam czy go to nie boli bo tak często marudzi, płacze...to dr stwierdził, że to kolki tak go męczą, mamy dawać Viburcol (już to robiłam) oraz przepisał jakieś kropelki do zrobienia w aptece. Wiecie co- nie chce mi się wierzyć, że to ciągle kolki... będę się umawiać na wizytę prywatną u innego pediatry. Dziś w nocy było nawet ok bo Mały raz spał 1,5h a potem znów 1h...jacie ale byłam szczęśliwa.

No i kobiety nie chcę nikogo straszyć ale kolki mogą się jeszcze pojawić. U nas długo był spokój z kolkami (a przecież Mały i tak zawsze mało spał). Martwię się, że w końcu będę tak padnięta, że coś się stanie... lecę bo już się obudził :-(
 
to i ja sie melduje w klubie spokojnej nocy, wieczór o dziwo tez spokojny i po kapieli nie bylo akcji kolkowej i szybko Mala przy cycu zasnela, pospala do 23.30 potem ok 3 pobudka i przed 5, tak co ok 2-3 h. Dzien dzis tez niezly, pierwszy raz zasnela mi na brzuszku, bo cos ja baki meczyly i ulozylam ja na brzuch i masowalam po plecach no i padla juz ze zmeczenia chyba, nie wiedzialam czy moge ja tak zostawic wiec czuwalam czy oddycha i czy wszystko ok, przy pierwszym kreceniu sie przelozylam ja na bok, no i spi...

jutro wiz u pediatry bo zasypuje nas tradzik nowordkowy i zalecnie poloznaj smarowania sudokremem nie wiele pomoglo, moze cos pediatra doradzi.

ma jakis dzieciaczek tradzik noworodkowy - ropne krostki na polikach i brodzie?

ja zdecyduje sie na szczepienia odplatne ale te 5w1 u nas za 140 zl,no i rotawiusy, a potem pneumokoki po roku.

a Wy jak bedziecie szczepic?:eek:

milego popoludnia, lece jakis obiadek wstawic bo pewnie sie mala obudzi jak juz zglodnieje.

:crazy:
 
karo u nas są, właśnie pytałam położnej o nie (była u nas przed chwilą). Mówiła, że to podrażnieniowe i jak mała dłużej np. przy piersi jest to mogą się robić. Ważne jak schodzą. Gdyby nie schodziły to można się martwić.
 
reklama
jutro wiz u pediatry bo zasypuje nas tradzik nowordkowy i zalecnie poloznaj smarowania sudokremem nie wiele pomoglo, moze cos pediatra doradzi.

ma jakis dzieciaczek tradzik noworodkowy - ropne krostki na polikach i brodzie?

ja zdecyduje sie na szczepienia odplatne ale te 5w1 u nas za 140 zl,no i rotawiusy, a potem pneumokoki po roku.

a Wy jak bedziecie szczepic?

mój synuś tez ma takie krostki ale wyskakują po 1 sztuce / 1 sie goi, wyskakuje druga/ i szybko się goją.

Ja nie szczepiłam mojego synka i nie będę szczepiła - mam porównanie z pierwszym szczepionym, powikłania po szczepieniu właśnie w postaci wiecznych kolek /występowały w niedługim czasie po podaniu szczepienia/ , "krzyku mózgowego" i ciągłego rozdrażnienia. Dopiero zmiana lekarza, który wytłumaczył związek między szczepieniami a zachowaniem i objawami u dziecka pokazało jaki mają one wpływ na tak mały organizm. Ciągle były podawane krople, czopki itp i nic nie pomagało. Teraz nie szczepiłam i nie ma jakichkolwiek problemów z dzieciątkiem, spokojniutkie i zdrowe. Problemów z nieszczepieniem nie ma, nie są już obowiązkowe tylko zalecane - taką informację otrzymałam od ordynatora w szpitalu po porodzie.
 
Do góry