reklama

Wrzesień 2014:)

Dokładnie :( aż żal myśleć... Nimfii musi teraz przechodzić najgorsze chwile... Ja do jakichś 2 dni po badaniach jestem zawsze pozytywnie nastawiona a potem zaczynam się już martwić :/ chętnie robiłabym badanie co tydzień, a tu trzeba czekać do 3 marca...
Przykro mi, że tyle dziewczyn musi przez to przechodzić. A mówi się, że ryzyko spada wraz z wiekiem ciąży i po pierwszym trymestrze jest już tylko 3%.

A tak z innej beczki, żeby się już całkiem nie zdołować, wiecie, że mamy kolejne ZŁOTO?? :) Brawo Zbyszek!
 
reklama
nimffi ogromnie mi przykro. wiem,że żadne słowa tu nie pomogą. Trzymaj się kochana, i Ty i mąż. Bardzo mi smutno :-(

Powiedzcie, czy odklejanie łożyska jest czymś spowodowane, czy po prostu strasznie niefortunny przypadek?

aiwpa nie zazdroszczę patowej sytuacji. Szkoda,że mając rodzinę tak blisko, ciężko jest się dogadać. Ile ja bym dała,żeby mieć tu kogokolwiek,chociaż zdaję sobie sprawę,że akurat jeśli o teściów, czy rodziców chodzi, to mogą być najukochańsi, ale nie częściej niż raz w tygodniu :-) Jak mieszkaliśmy w Polsce, tak właśnie było, bo zbyt częste spotykanie się, to zbyt mocne wchodzenie w nasze życie.
 
Nie ma jednoznacznego stwierdzenia, dlaczego się łożysko odkleja. Jest wiele czynników, poczynając od tytoniu, poprzez zbyt duży wysiłek fizyczny, upadek kończąc na wcześniejszych aborcjach itp.
Kobieta w tym przypadku sama raczej wie, co mogło być przyczyną. Mam koleżanki, które leżały w szpitalu przez odkl. łożysko, ale były już w połowie ciązy- jedna palaczka niestety a druga kiedyś usuwała za młodu a potem walczyła o życie swojego maleństwa (tak też w życiu bywa...).
 
Ja bym mogła tylko siedzieć i patrzeć na olimpiadę :) a dzisiaj jeszcze skoki narciarskie więc będzie się działo :) a jak oglądałam Zbyszka to ryczałam (czytaj darłam się w niebogłosy) jak jeleń przed telewizorem, z radości a łzy kręciły się w oku :)
 
joani dzięki.

Właśnie sięgnęłam do mojej książki 'w oczekiwaniu na dziecko'' i też tam wyczytałąm, że palenie papierosów, zażywanie kokainy, uraz, czy cukrzyca ciążowa(to już w drugiej połowie ciąży) są najczęstszymi powodami odklejania łożyska. Jednoznacznego powodu , czasem odszukać nie da rady, a na badaniu usg tylko 25% przypadków można zauważyć. Dbajcie o siebie dziewczyny. A te popalające, chyba już najwyższy czas rzucić. Nie chcę się wymądrzać, sama kiedyś paliłam, właściwie , to nie tak dawno, bo w czerwcu miną 3 lata od kiedy skończyłam z nałogiem, ale się da, szczególnie w wyższym celu. powodzenia &&&
 
reklama
Dziewczyny pisałam dziś troche z nimffi niedawno przysłała mi wiadomość że właśnie jest po zabiegu spała 10min jest otumaniona i ma 2h leżeć.
Pisała mi też że chyba ochoty nie będzie miała tu zaglądać..:(
 

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry