reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Nadrobilam.. gratulacje dla wszystkich rozpakowanych i trzymam kciuki za oczekujące.

Marta zwłaszcza za ciebie;)

U nas nawał. Właśnie mąż mi przyniósł kapustę.. Jesteśmy po pierwszym spacerku dzisiaj.
Postaram się być bardziej na bieżąco.

Co do eliminacji to ja jestem mamą alergika i popieram że to działa.
 
reklama
Dziękuję Aniu. Też byłam zaskoczona tym zdjęciem. No po prostu moja gin zrobiła mi szybki poród. Po poprzednim dopiero po tyg mogłam patrzeć na swoje zdjęcia. W dodatku Klaudia miała większa główkę niż dawid- 37cm ( D 36)
Faktycznie duza glowka, mój starszy tez 36 cm i zadna czapka nie pasowala
 
Moze zleciec maksymalnie 10% z wagi urodzeniowej, zlecial dokladnie tyle, ale pediatra powiedziala, ze lepiej zebysmy zostali wlasnie z racji tego ze od wczoraj tylko 5g przybral. Ale dzisiaj cycuchy juz pelne takze mysle, ze damy rade! Tylko pieluszka tez sucha, to mnie martwi
U mnie tez spadl z wagi na poczatku 9 % i tez sie zastanawiali czy nas zostawic. Siku tez malo robil w szpitalu i mowily polozne, ze to ok.
 
Siedze na ktg, rozmowy lekarskie "Tam juz cos rodzi, słyszysz?" - kobiecy krzyk z porodówki. Leci tam. Piec minut później lekarka "dobra, jedno urodziłam juz" [emoji5][emoji5][emoji5]
Hahaha dobre :D
To tak jak mi przy pierwszym porodzie ordynator palnął, że on już tyle dzieci urodził. To go zapytałam jak wypchał przez penisa? [emoji14]

Shaggy na grupach chustowych krąży hasło: nie noś, bo przyzwyczaisz... Niestety przyzwyczaiłam... się :)
I taka prawda. Jak dziecko odkrywa nóżki, najczęściej jest bunt na chustę, a mama płacze, bo by chciała ponosić :) potem jest powrót. Z resztą ja sama nie uważam, że należy zmuszać dziecko do długich spacerów, jak jest zmęczone, to chusta czy wózek nawet dla starszego dziecka. A w tej ciąży, co prawda raz, ale zdarzyło mi się nieść około kilometr moją wtedy niespełna 4 letnią córkę na plecach.
Co do wózka, to synek miał bunt, a teraz ma nawrót. To nie jest tak, że jak nosisz, to od razu zrezygnuje całkowicie.
A jak będą w nocy przychodzić do 18, to będę je tulić do 18 i z łóżka nie wygonie.
Moja znajoma spała z mamą, aż ta się nie wyprowadziła (tak mama). Jest zupełnie normalna, mają z mamą bardzo dobre relacje. Taka była u nich sytuacja życiowa po prostu.

Goj w kółkach z przodu, ale w pionie. Można na biodrze, tylko trudniej o dobry rozstaw nóżek. W kołysce tak jak Ania mówi bardzo ciężko o dobrą pozycję. I przez przygięcie brody do klatki piersiowej jest ryzyko uduszenia. Z resztą tylko jedna szkoła uczy tego wiązania. Dodatkowo jest ono asymetryczne i nie do końca dobre dla bioderek.
Na dniach powinnam mieć kółkową, to mogę Ci zrobić foto z nowordem gabarytów Twojego z resztą :)
A i należy pamiętać o odwróconej krawędzi przy motaniu kółek u nie siedzącego dziecka.

Gratulacje dla świeżych mamuś. Przepraszam, że bez nicków.

I też zapomniałam kto, ale z tymi przeciekami, to mi dziewczyny poleciły Dady 1 i bardzo fajnie się sprawdzają. Mają falbankę z tyłu i nic nie przecieka. Mój groch urorodzeniowa 2740g. Białe pampersy 1 były za duże i ciekło bokiem.
 
A dlaczego odstawiasz mleko i jaja? Sama tak zdecydowalas czy lekarz tak zalecil? U nas 900 gr przytyl do wczoraj czyli dwa tyg i 3 dni i tez polozna mowila, ze duzo tyje. A najpierw sporo schudl. Dzis bylam u pediatry i powiedziala, ze wszystkie te krople na kolki sa na tej samej bazie co espumisan tylko inne dawki. Mowila, ze espumisan mozna po 6 -7 kropel 4x dziennie. No i mamy antybiotyk na ropiejace oczka :(

Lekarz tak kazał. Z położna do spółki.
 
reklama
Wiem ,że może dziwne wydaje się zachowanie lekarzy w moim szpitalu , ale same położne mówią ,że więcej jest męczarni dla dziecka przez oksytocynę i dla mamy, szczególnie gdy szyjka nie jest gotowa do porodu. Cewnik każda jedna mi odradza . Bardzo bym chciała urodzić normalnie. Ale mam nadal w świadomości ,że niunia może byc nadal nie prawidłowo ułożona . Bo podkreślam to lekarzom i proszę żeby to było sprawdzone.
Jeśli miałabym cokolwiek gotowego , szyjkę czy rozwarcie. Na pewno dostałabym kroplówkę. Tak jak większość osób. Oksytocyna nie jest lekiem na całe zło. Pisałam wcześniej ,że chcę rodzić naturalnie. Ale w tym wypadku ważniejsze jest dla mnie dobro dziecka. Do piątku mamy jeszcze chwilkę czasu . Zostawiam to lekarzom i przekonałam się ,że mogę im zaufać. Jeśli rozpocznie się naturalnie , będę tak rodziła i będę z całych sił o to walczyć. A ja nie mam żadnych objawów.

P.S. cesarki tutaj to też ostateczność tak jak oksy.
 
Do góry