reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

@Vilde jakbym poszła tylko do tego z lux medu byłabym przekonana że mam 1 zarodek, a nie dwa, taki super lekarz... A z drugiej strony jeśli mam mieć dzięki temu badania za darmo to dlaczego mam nie skorzystać?
 
reklama
Ja nie planuje nigdzie chodzić poza położna i rodzinnym (tak to u nas działa). Powiem szczerze, że jak czytam co sie w Pl wyprawia, że do 3 lekarzy któraś równocześnie chodzi, że wizyty prywatne po 400 zł i jeszcze kombinacje jak to zrobić żeby badania taniej, a jak nie dadzą recepty i 20 różnych (często zbędnych) badań to lekarz be, to mi ręce opadają i nie mogę tego czytać...
Zdrowe ciąże, zdrowe kobiety i po co tak kombinować? Rozumiem, że jak coś się dzieje to można konsultować z innym lekarzem itd ale takie historie jako standard, to po prostu muszę omijać te wypowiedzi bo nie mogę tego czytać. Wasza sprawą co robicie, dla mnie to jest paranoja po prostu.
Dla mnie tak samo. Rozumiek jak jest cos nientak yo ok mozna sprawdzic.
Ale moj przyklad mam swojego lekarza nie mialam jeszcze wizyty bo ma miejsce dopiero 17.02 i nie lece nigdzie indziej tylko czekam bo to jemu najbardziej ufam.

Ale no w 100% rozumiem jak cos jest nie tak i szuka sie opini jeszcze innego lekarza
 
Witam Dziewczyny w piękną sobotę
Słońce u mnie dziś świeci ja już po śniadańko, rano wymiziana z synkiem mym kochanym, wieszam pranie robię francuskie drożdżówki na drugie śniadanie i mykamy na spacer z psem do lasu. Samopoczucie ok ale wczoraj łapałam schizy i to mocne mężowi się oberwało, wszystko cierpliwie znosi.
 
Ja swojemu lekarzowi ufam w 100%. I mam zamiar chodzić tylko do niego. Niestety z racji infekcji musiałam dostawać się gdzieś z dnia na dzień. Do mojego nie było terminu, a nie chciałam kombinować i wchodzić między pacjentkami.

@Vilde Co do badań, które zlecają lekarze (przynajmniej większość) to uważam, że wszystkie są potrzebne. Nie wydaje mi się, żeby któreś nie miało sensu...
 
Isanessa oczywiście ❤️ Dziękuje Ci za kciuki!! 😊 wiem ze jak coś to IP, tylko stresuje się jak jestem sama w domu, bo gdyby zaczął się ten krwotok to nie wiem jak się dostanę na tą IP a najbliższy szpital 23km stąd...
W tygodniu to będę jeździć do pracy bo nie będę sama 😊 i pracuje w Warszawie wiec bezpieczniej. Będę czujna. Obiecuje ❤️
Nie wiem do końca jak to działa, ale wydaje mi się, że coś takiego to byłby nagły wypadek/zagrożenie i gdybyś była sama to chyba karetka...? Ale miejmy nadzieję, że nie będzie takiej sytuacji w ogóle

W srode 22233.Nieee, ja muszę wiedzieć. Jeśli beta spadnie albo będzie stała w miejscu czy przyrost niewielki to już będę wiedziała że się z wami żegnam..
Rozumiem, trzymam dziś mocno za Was kciuki

Z Om to było 7t5d, ale z usg 6. Tyle że mówił też, że sprzęt nie jest najlepszy.. Więc może czegoś się nie dopatrzył a było.. No i serca brak:( i mały przyrost w porównaniu z poprzednik tygodniem
Ale lekarz tak mówił, że mały przyrost czy patrzysz na kalkulatory? Kalkulatoryssą dostosowane do samego początku ciąży. Po 5tyg te przyrosty idą podobno już wolniej i jeśli jest beta w dziesiątkach tysięcy jak u Ciebie to istotne czy rośnie, a dalej to najważniejsza ocena lekarza przez usg na tym etapie.

Ja już nie śpię... usnełam o 1 i nie mogę spać 🤦‍♀️ zaczyna docieram do mnie, że będę mieć bliźnięta i troche mnie to przeraża. Jak ja sobie dam rade czy wszystko będzie ok. Raczej nie będzie mi miał kto pomóc a tu jeszcze starszy syn. Jeszcze nie dawno żyłam z myślą, że będę mieć jedno dziecko a tu taka niespodzianka.
To na pewno będzie przygoda, ale może będzie lepiej niż myślisz, masz kilka miesięcy na oswojenie się. Bądź dobrej myśli ❤️
 
Dzień dobry 😉ja przez ostatnie kilka dni mam nawał pracy, także jak znalazłam czas na czytanie to póki doszłam do końca to już musiałam iść do kolejnego pacjenta🤣 także wybaczcie ze nie odpisze każdej, ale gratuluję wszystkim mamuskom bliźniaków!! 😘😘 Ja dziś od rana sprzątam, z przerwami żeby się nie umęczyć za bardzo, ale zostałam sama w domu bo mąż ma mecz, syn tez na turnieju to w spokoju mogę sobie sprzątać 😉 już się nie mogę doczekać poniedziałku i wizyty😊 oczywiście nie omieszkałam żeby zrobić bhcg tak troche żeby się uspokoić.. 🙂

Dziewczyny a jak to jest jak się ma umowę o pracę na czas określony i umowa kończy się około 3 miesiące przed porodem?? Jak to później wygląda z macierzyńskim itp..?
 
Ja nie planuje nigdzie chodzić poza położna i rodzinnym (tak to u nas działa). Powiem szczerze, że jak czytam co sie w Pl wyprawia, że do 3 lekarzy któraś równocześnie chodzi, że wizyty prywatne po 400 zł i jeszcze kombinacje jak to zrobić żeby badania taniej, a jak nie dadzą recepty i 20 różnych (często zbędnych) badań to lekarz be, to mi ręce opadają i nie mogę tego czytać...
Zdrowe ciąże, zdrowe kobiety i po co tak kombinować? Rozumiem, że jak coś się dzieje to można konsultować z innym lekarzem itd ale takie historie jako standard, to po prostu muszę omijać te wypowiedzi bo nie mogę tego czytać. Wasza sprawą co robicie, dla mnie to jest paranoja po prostu.

Rozumiem, że do mnie się odnosisz bo ja napisałam o 400 zł za wizytę...Gdybyś czytała moje wypowiedzi wiedziałabym ze mam podejrzenie CPM. Dla troski o zdrowie swoje i dziecka mogłabym odwiedzać 2 ginekologów dziennie, bez znaczenia czy mieszkam w Polsce czy na Haiti.
Myśle, że takie osądzanie jest mocno słabe. Jeżeli nie potrzebujesz możesz kompletnie się nie kontrolować, ale nie obrażaj osób, które są do tego zmuszone.
 
Mnie cały brzuch boli, czasem ciągnie z którejś strony ale mam też wzdęcia [emoji12] nie wiadomo skąd i może dlatego te mocniejsze bóle dziś. Generalnie w tej ciąży cały czas czuję brzuch, nie koniecznie boli ale czuje że tam się coś dzieje - myślę, że to zupełnie normalne.
Powtarzasz jutro betę?

Ja tez czuje brzuch. Nie wiem sama czy to ból czy co. Dziwne uczucie
 
Chyba nawet dzisiaj Dziewczyny pisały, że serduszko późno widziały w badaniu, często w 8TC. Wiec może jeszcze chwilka i będzie [emoji4] podejrzewam, że to wszystko mega indywidualne...

Takie rzeczy indywidualne. U mnie 5 tydz 3 dzień było widać. U niektórych pod koniec 6, u innych w 7. Może coś się przesunęło. Nie ma co nastawiać sie.
 
reklama
Dziewczyny stosujące luteinę dopochwową wy też macie dziwna wydzieline po niej. Zauważyłam wczoraj i dziś że resztki tabletki co wypływa u mnie dziś zabarwione są na ciemno brązowo. Nie jest tego dużo i tylko rano. Później już jest spokój. Nie wiem o co chodzi. Czy to normalne po luteinie?

Ja mam zwykła wydzielinę po tabletce. Może jaka stara krew, resztki. Hm nie wiem
 
Do góry