reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziekuje wam za odpowiedzi :) chyba i tak imie zostanie bo szalenie mi sie podoba i w mojej okolicy nie jest oklepane . Babcie będą musiały się przyzwyczaić i już 😁

Anita1988 ja ruchy czuje od 17 tc i naprawdę jest z nimi różnie. Dwa razy się zdażyło że cały dzień nie czułam nic właśnie ok 20 tyg. Gdy pytałam lekarza to mnie uspokoił że dzieci też mają różne dni , w tym bardziej leniwe .ale gdybyś miała wewnętrzne zle przeczucie to jedź na ktg to się uspokoisz. Na tym etapie może być różnie. Dziecko może się ruszać a Ty tego możesz nie czuć. Ale jeśli czujesz "cokolwiek " to chyba dobrze i nie ma co panikowac🙂
 
reklama
Witam , się z wszystkimi z wielką radością:) choć to nie początki a już 23 tc to jakoś wcześniej nie pomyślałam żeby wspólnego języka poszukać na forum .nie przeczytałam wszystkiego bo bardzo tego dużo 😉 ale od teraz będę często zaglądać.

To może parę słów o sobie .mam 30 lat , w domu 5 letniego synka a w brzuchu wymarzoną córeczkę 😍 z mężem staraliśmy się o drugie dziecko ok 3 lat , zaszlam bez leczenia , badań, po prostu się udało:) jestesmy na etapie wybierania imienia , ale po raz kolejny moj wybor pasuje tylko mi i mezowi. Powtarza się sytuacja z pierwszej ciazy i moja mama powtarza z nadzieją "A może się jeszcze Wam odmieni.." Jak to u Was jest ?
U nas z imieniem dla pierwszego dziecka nie było problemu bo jeśli mialabyc dziewczynka to wybieram ja jeśli syn to mąż. Okazało się dziewczynka i jest Laura. Od nikogo jeszcze nie usłyszałam że dziwne imię 😊 ale za to teraz jestem w drugiej ciąży i też ma być dziewczynka więc pozwoliłam imię wybrać mężowi i to chyba był głupi pomysł bo mi się nie podoba 🤣
 
Już było - ale ponawiam.
Dostałyście kasę z ZUS za chorobowe?

Ja pierwsze L4 mam od 1 kwietnia. Wiem, że opóźnienia mają większe, ale chciałabym wiedzieć jak sytuacja u Was wygląda.
 
Już było - ale ponawiam.
Dostałyście kasę z ZUS za chorobowe?

Ja pierwsze L4 mam od 1 kwietnia. Wiem, że opóźnienia mają większe, ale chciałabym wiedzieć jak sytuacja u Was wygląda.
Niestety nie. Ja jestem na zwolnieniu od 10 marca i nic jeszcze nie dostałam. Już księgowa się dopytywała w moje sprawie 2 razy i każą dalej czekać. Też próbowałam przez znajoma która pracuje w zusie i tak samo mam przyznane ale trzeba czekać. Sama również napisałam im wiadomość przez portal zusu i dalej brak odzewu. Mają na co zgonić więc się im nie spieszy.
 
Niestety nie. Ja jestem na zwolnieniu od 10 marca i nic jeszcze nie dostałam. Już księgowa się dopytywała w moje sprawie 2 razy i każą dalej czekać. Też próbowałam przez znajoma która pracuje w zusie i tak samo mam przyznane ale trzeba czekać. Sama również napisałam im wiadomość przez portal zusu i dalej brak odzewu. Mają na co zgonić więc się im nie spieszy.
Jak widać im wolno wszystko :mad:
 
reklama
Cześć, dziewczyny czy zdążają wam się może jakieś pobolewania w podbrzuszu, uczucie ciągnięcia, pełności? Nie wiem jak to sprecyzować?

Miala z was może któraś też problemy związane z plamieniami i jakie np były tego powody?
W tamtym roku mialam ciagle plamienia w srodku cyklu, trwalo to od stycznia do wrzesnia, od razu poszlam do gin ale lekarz nic nie widzial, dodatkowo staramy sie z mezem o dziecko wiec to byl dla mnie wielki problem, przy jednej wizycie u gina (bylo to po okresie) lekarz w koncu dopatrzyl sie ze jest to polip, mial ok 4 cm, na moje pytanie dlaczego go wczesniej nie widzial odp ze usg bylo robione przed okresem i dlatego.... Finalnie, 24 pazdziernika mialam zabieg usuniecia polipa operacyjnie i od tego momentu jest spokoj.... Mam straszny zal do tego lekarza ktory sie niczego nie dopatrzyl tylko przepisywal mi Duphaston, zmienilam lekarza i ciagle staramy sie o dziecko. Pozdrawiam.
 
Do góry