reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Robiłam we wtorek krzywą cukrową i wyszła mi cukrzyca ciążowa, ale poszłam bardzo zestresowana. Czy przez stres mógł mi cukier skoczyć? Czy ja mogę iść powtórzyć to badanie? Czy dla dziecka nie będzie korzystne powtarzanie tego badania?
 
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Robiłam we wtorek krzywą cukrową i wyszła mi cukrzyca ciążowa, ale poszłam bardzo zestresowana. Czy przez stres mógł mi cukier skoczyć? Czy ja mogę iść powtórzyć to badanie? Czy dla dziecka nie będzie korzystne powtarzanie tego badania?
I myślisz że za drugim razem w ogóle nie będziesz zestresowana? Miałas wyniki mocno na granicy? Ja bym powiedziała lekarzowi jak było i niech on zadecyduje. A lepiej i tak dla ciebie i maluszka trzymać dietę, na pewno nie zaszkodzi!
 
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Robiłam we wtorek krzywą cukrową i wyszła mi cukrzyca ciążowa, ale poszłam bardzo zestresowana. Czy przez stres mógł mi cukier skoczyć? Czy ja mogę iść powtórzyć to badanie? Czy dla dziecka nie będzie korzystne powtarzanie tego badania?
Ale ty chyba dostałaś już teraz skierowanie na krzywą bo Ci glukoza za wysoka w badaniach wychodziła? Krzywą raczej tylko potwierdziła cukrzycę. Nie wydaje mi się, że stres miał wpływ.
 
Ale ty chyba dostałaś już teraz skierowanie na krzywą bo Ci glukoza za wysoka w badaniach wychodziła? Krzywą raczej tylko potwierdziła cukrzycę. Nie wydaje mi się, że stres miał wpływ.
Tak, dostałam skierowanie dużo szybciej, bo jestem w 12 tygodniu ciąży i na czczo na badaniach raz miałam 100,8 a innym razem miałam 94,3
 
I myślisz że za drugim razem w ogóle nie będziesz zestresowana? Miałas wyniki mocno na granicy? Ja bym powiedziała lekarzowi jak było i niech on zadecyduje. A lepiej i tak dla ciebie i maluszka trzymać dietę, na pewno nie zaszkodzi!
Pewnie też będę zestresowana, ale jak wtedy szłam to przed wyjściem pokłóciłam się z mężem i to myślę dlatego. Na czczo na poprzednich badaniach cukru było 100,8 a innym razem 94,3 a krzywa cukrowa wyszła tak: na czczo 106,9 po godzinie 187,4 po dwóch godzinach 145,4
 
reklama
@Agnieszka 123456789 3 razy wyszła Ci wysoka glukoza na czczo bo norma dla kobiet w ciąży jest do 92. Plus przy krzywej cukrowej wynik po 1h jest ponad normę bo jeśli się nie mylę to norma jest do 180. Po 2h też jest wysoko chociaż mieści się w normie (norma do 153). Ma krzywą cukrową stres nie miał wpływu. Musisz wziąć się w garść i pogodzić się z tym, że masz cukrzycę ciążową. Wiem, że teraz wydaje Ci się to straszne ale uwierz mi, że będzie dobrze. I nie stresuj się tą insuliną bo wcale nie musisz jej mieć. Ja nie miałam i dużo moich koleżanek też nie. A nawet jeśli się okaże, że musisz ją brać to nie koniec świata. Dla malucha zrobisz wszystko :)
 
Do góry