reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Hej witam się i ja;) niestety już z problemem.. czy któraś z Was robiła test pappa i USG już?
Wiele dziewczyn, ja też robiłam. O co konkretnie chcesz spytać? Mi przyziemność wyszła nieciekawa, do tego wiek dość wysoki i niestety ryzyko chorób genetycznych mam wysokie. Na szczęście pappa trochę poprawiła sytuację.
 
Robi się raz w ciąży. Tobie właśnie wyszła cukrzyca ciążowa. Ginekolog da Ci skierowanie do diabetologa. Tam doataniesz glukometr i wyjaśnią Ci co i tak. Najpierw będą próbowali Ci ustabilizować cukry dietą (u mnie się udało). Dopiero po jakimś czasie gdy cukry będą dalej wysokie dostaniesz insulinę. Nie stresuj się na zapas. A dieta to będzie na zasadzie prób i błędów. Będziesz musiała znaleźć które produkty Ci służa a których nie możesz jeść. Na pewno już teraz odstaw białe pieczywo, słodycze, słodkie napoje. No i będziesz musiała mierzyć cukier na czczo i godzinę po posiłkach. I serio bez paniki :)
Może głupie pytanie ale skoro cukrzyca ciążowa to po ciąży mija tak?
No i jeszcze... Czy jak mi teraz wyniki wychodzą dobrze i glukoza i wszytko w normie to duże jest prawdopodobieństwo że na krzywej mi jednak ta cukrzyca wyjdzie?
Teść ma cukrzycę i jak ja patrze co on może jeść to połowy tych rzeczy nie była bym w stanie przełknąć nawet bez ciąży a jeszcze teraz jak wszystko mi śmierdzi i nie smakuje jak zawsze to juz wogole...
 
Wiele dziewczyn, ja też robiłam. O co konkretnie chcesz spytać? Mi przyziemność wyszła nieciekawa, do tego wiek dość wysoki i niestety ryzyko chorób genetycznych mam wysokie. Na szczęście pappa trochę poprawiła sytuację.
jestem jeszcze przed usg, ale mam wyniki testów PAPPA i tak beta hcg wynosi 96 a białko Pappa 4,49. w poprzedniej ciązy też nie było wesoło bo wyniki były wysokie a ryzyko Downa wyniosło 1:13. Robiliśmy amniopunkcje i okazało się że dzieckko zdrowe tylko ma wadę serca. ale wyniki bety i Pappa były niższe. i teraz panikuje.. Poważnie.. bo usg mam dopiero 9,03 i do tego czasu chyba oszaleje..
 
Może głupie pytanie ale skoro cukrzyca ciążowa to po ciąży mija tak?
No i jeszcze... Czy jak mi teraz wyniki wychodzą dobrze i glukoza i wszytko w normie to duże jest prawdopodobieństwo że na krzywej mi jednak ta cukrzyca wyjdzie?
Teść ma cukrzycę i jak ja patrze co on może jeść to połowy tych rzeczy nie była bym w stanie przełknąć nawet bez ciąży a jeszcze teraz jak wszystko mi śmierdzi i nie smakuje jak zawsze to juz wogole...
Zazwyczaj mija. Ale jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 10-15 lat u takiek osoby rozwinie się cukrzyca typu 2.
Cukrzyca ciążowa pojawia się zazwyczaj w drugiej połowie ciąży. Więc tak istnieje ryzyko, że pojawi się i u Ciebie. Ale tego nie da się przewidzieć.
Miałam cukrzycę ciążową i nie wspominam źle diety. Owszem musialam zrezygnować ze sporej ilości rzeczy, które podnosiły mi cukier ale nie jadłam też rzeczy przeznaczonych typowo dla cukrzyków. No i to nie jest tak, że każdy cukrzyk je to samo. Każdemu służą lub nie inne produkty.
 
jestem jeszcze przed usg, ale mam wyniki testów PAPPA i tak beta hcg wynosi 96 a białko Pappa 4,49. w poprzedniej ciązy też nie było wesoło bo wyniki były wysokie a ryzyko Downa wyniosło 1:13. Robiliśmy amniopunkcje i okazało się że dzieckko zdrowe tylko ma wadę serca. ale wyniki bety i Pappa były niższe. i teraz panikuje.. Poważnie.. bo usg mam dopiero 9,03 i do tego czasu chyba oszaleje..
A to nie jest tak, że przy t. 21 białko Pappa jest niskie?

Ja też mam PAPPA wysokie. I to dużo wyższe od Ciebie. A po tych wszystkich wyliczeniach ryzyko ZD wyszło niskie.

Myślę, że najlepiej spokojnie poczekać na USG i konsultacje z lekarzem. Te badania bierze się pod uwagę łącznie 😘
Życzę dużo spokoju. Ja też jak otrzymałam wcześniej wyniki, to czytałam internety w poszukiwaniu odpowiedzi 🤷😁 Mimo, że pani w laboratorium i mój lekarz mówili mi, że to nie ma sensu 😋
 
Ostatnia edycja:
reklama
Chociaż u mnie to dopiero 12 tydzień, czytam sobie różne rzeczy na te tematy ciążowe. I zastanawia mnie czy golicie miejsca intymne w czasie ciąży i do porodu czy może wystarczyłoby przystrzyżenie? Wiem że są tutaj również osoby które już rodziły więc chętnie usłyszę wasze zdanie. Szczerze mówiąc czytając inne fora zdania są podzielone. Jak i również różne reakcje lekarzy i położnych na owłosienie.

Ja zwykle golę się do zera, w pierwszej ciąży też tak robiłam dopóki brzuch mi nie przeszkadzał[emoji6] do porodu już się nie goliłam. Nie sugeruj się innymi, rób jak zawsze i jak Tobie jest wygodnie. Nigdy nie słyszałam żeby ktoś komentował czyjeś owłosienie

jestem jeszcze przed usg, ale mam wyniki testów PAPPA i tak beta hcg wynosi 96 a białko Pappa 4,49. w poprzedniej ciązy też nie było wesoło bo wyniki były wysokie a ryzyko Downa wyniosło 1:13. Robiliśmy amniopunkcje i okazało się że dzieckko zdrowe tylko ma wadę serca. ale wyniki bety i Pappa były niższe. i teraz panikuje.. Poważnie.. bo usg mam dopiero 9,03 i do tego czasu chyba oszaleje..

U mnie beta 26,9 IU/l i pappa 4,41IU/l i ryzyko trisomii 21 wyszło 1:11000. Czytałam, że niskie Pappa to źle, niskie czyli poniżej 0,5 MoM. 4,41IU/l to 0,969 MoM czyli u Ciebie podobnie. Sama wysoka beta chyba o niczym nie świadczy[emoji848]
 
Do góry