reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

My się karmimy tylko piersią. Maly pojada 🙂 w nocy ma częste pobudki za to w dzień śpi 🤷‍♀️ zostalo mi jeszcze 5 kg. A przytylam 17 kg. Liczę że zgubie jeszcze 10 😃 bo przed ciąża już miałam te 5 za dużo 😂
 
reklama
Do dziewczyn karmiących tylko piersią. Nie boicie się, że wasze dzieciątko je za mało? Ja odciagam pokarm, bo mamy problem z kp i czekam na wizytę u doradcy laktacyjnego, ale mam straszne schizy, że moje dziecko je za mało. Liczę ml wypie przez nią w ciągu dnia. Nie wiem czy dam radę karmić piersią, bo wtedy nie będę wiedzieć ile zjadla i będę się martwić, że jest glodna 🙈🙈
Nie ma się co martwić na prawdę my karmimy na zawołanie kiedy płacze lub się domaga jest przystawiany do piersi no chyba że lubi spać to położna kazała rozbudzić i do cycka ale jak dziecko normalnie robi kupy i siusiu czasem mu się uleje to znaczy że jest wszystko w porządku
 
Gunka- ja się na razie nie ważę przytyłam prawie 22 kg po porodzie mam obwisły brzuch z masą rozstępów nie da się na niego patrzeć słodyczy nie jem na wagę stanę za jakiś czas no chcę się dołować
Mój cały dzień potrafi na cycu wisieć 🤗ale na rączkach też woli spać niż samemu teraz mają dużą potrzebę bliskości
agaaa1990- nasz mały zazwyczaj patrzy się na wszystko czasem płacze ale rzadko cieszę się bo smaruje go oliwką potem przecieram oczka i pępek i jak by płakał to bym wszystko musiała szybko robić 😅
Mama_chlopakow- Gratulujemy 🤗 ❤ u nas też bez nacięcia się nie obeszło ale po tygodniu na rowerze jeździłam szybkiego powrotu do domu i dużo zdrowia🥳💐
 
Luiska- Po modyfikowanym mleku niemowlę śpi o wiele dłużej bo one o wiele dłużej się trawi niż mleko matki tego powodu długo śpią myślę że z czasem zacznie ci ładnie ssać pierś to kwestia czasu niektóre dzieci od razu ssą a inne potrzebują chwili na pewno to się wszystko ułoży najważniejsze żeby odciągać abyś miał swój pokarm moja znajoma tak robiła od początku odciągała i dawała swoje bo jej mały od razu po dostawieniu do piersi zasypiał i tylko lizał zamiast ssać 😊z gazami i bolącym brzuszkiem niestety jest ciężko może go po mleko modyfikowanym boleć i wzdymać albo ty coś jesz co mu nie służy ja zawsze trzymam małego aż mu się odbije brzuszek można po masować albo w ostateczności kupić kropelki na brzuszek 🤷‍♀️ 😓 mój aktualnie tylko na cycku i przybiera ładnie na wadze położna chwaliła ale urodził się 3450 w tamtym tygodniu było 3580 teraz myślę z ponad 3600 będzie ❤ a co do żołądka nie mam pojęcia mnie zamiast tego hemoroidy i zaparcia męczą
 
Ostatnia edycja:
Macie pomysły na wzdęcia u maluszka? Nasz je łapczywie, mysle że nałyka się powietrza. A pożniej zasnąc nie moze, nozkami fika i płacze okropnie, uspokaja się jak troszkę jak sie go nosi na pionowo. Najczęściej odbekuje po jedzeniu, ale mimo to męczy go brzuszek i to niezależnie czy kp czy mm.
U nas też jeszcze karmienie mieszane, mały ma 4 tydzień. Na wzdęcia trochę pomogło (choć całkiem nie zlikwidowalo,bo pewnie nie da się) kupienie butelki antykolkowej dr Browns'a. Butelka troche przypomina pierś, ale co najważniejsze mleko wolniej leci, bo w tych zwyklych butelkach mały aż krztusił się, wypijal całą butlę w minutę i łykał masę powietrza... Poza tym dajemy kropelki espunisan - położna poleciła na raz dawać ok. 10 kropel np. 2 razy dziennie (podobno skuteczniej niz 3-4 krople na każde karmienie). Zaczęliśmy ostatnio dawac też kropelki Delicol, ale ciężko stwierdzić czy działają, mają pomóc w przypadku problemów z trawieniem laktozy z mleka (niedojrzaly uklad pokarmowy moze miec z tym problem). Jakis spektakularnych efektów nie widzę, bo Ignaś nadal pręży sie i puszcza bączki, ale jakby mniej i przynajmnjej nie ma kolki, a na początku zdarzały się....

A macie jakiś sposób na skuteczne odbijanie u dziecka? U nas nie zawsze udaje się, prędzej czkawki dostaje maluch albo zaczyna ulewac....
 
Niezadowolona jeśli będzie głodne to będzie płakać;) dziecko na pewno da Ci znać ze nie pojadło, to moje czwarte dziecko, wszystkie tylko kp i jakoś nigdy nie martwiłam się ze nie pojada:) jak zje i jest spokojne to znaczy ze zjadło tyle ile trzeba :)

Angelika witaj, życzę Ci żebyś urodziła szybko i bez komplikacji:) już niedługo będziesz tulic maluszka :)
Jak Wasza waga po porodzie? Spadło wszystko? Mi spadło nawet z nawiązką, waga pokazuje 48kg :szok::rofl2:

Ja dzis 6 dzień po porodzie i mam 9kg mniej, także do wagi z przed porodu jeszcze 7kg mi zostało do zrzucenia 😬

Wasze maluszki też jak walną kupkę, to aż na plecy leci? Mój dziś wali rekordy w ilosci kupy po pachy 🤣

Sopek, u nas była położna- mały ważył wczoraj 2520g, a dziś 2660g (przy porodzie tydzień temu 23.9 miał 2630g). No ale my dokarmiamy mm. Jak więcej pokarmu bede mieć, to sprobuje tylko kp.
 
Luiska w jeden dzień przybrał 140g?:o jest to możliwe? Strasznie dużo:D a wazony na tej samej wadze?

Jak Wasz wzrok po ciąży? U mnie jakaś masakra strasznie mi się wzrok pogorszył :no2:
 
Nawet się nie obejrzysz, a maluszek bedzie z Wami :) każda z nas się bała porodu, ale na zapas się nie martw, może będziesz mieć lajtowy i szybki ;)
Dziekuje za slowa otuchy😊 mam nadzieje, ze w koncu dzidzia bedzie juz chciala wyjsc i oby wszystko poszlo sprawie i szybko.
jak juz dzidzie bede miala w swoich ramionach 🥰 bede mogla z wami pisac o innych rzeczach/problemach, ktore wyjda po porodzie😀
 
reklama
Dziekuje za slowa otuchy😊 mam nadzieje, ze w koncu dzidzia bedzie juz chciala wyjsc i oby wszystko poszlo sprawie i szybko.
jak juz dzidzie bede miala w swoich ramionach 🥰 bede mogla z wami pisac o innych rzeczach/problemach, ktore wyjda po porodzie😀
Masz jakieś zwiastuny, że będzie to tuż tuż? Ja też nadal czekam a kiedy masz się zgłosić do szpitala jak nic nie ruszy ? Chyba tylko we dwie zostalysmy 🥰
 
Do góry