reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Mamachlopakow o to Twój tez z tych większych;) a teraz mały tez jest taki duży? Bo twój 2,5 latek wazy tyle co mój 7 latek;) a mój 3 latek wazy nie całe 12kg ale on to wogole chudzina straszna.. myślisz żeby przejść tylko na mm?
Dwa tygodnie temu miał 3600 a urodził się 3260, więc w niecałe 2 tyg przypakował 500g bo jak wychodziliśmy to spadł do 3160. Jutro ma być położna i go będziemy ważyć, ale wydaje mi się że przybrał i urósł bo śpioszki i pajacyki się małe robią :)
Myślę właśnie o mm, szkoda mi małego ale jak ma się męczyć i płakać bo nie najedzony to tak go nie będę katować. Zobaczę jak to dalej będzie.
Gunka a ile twój zjadał i co jaki czas??
 
reklama
Dwa tygodnie temu miał 3600 a urodził się 3260, więc w niecałe 2 tyg przypakował 500g bo jak wychodziliśmy to spadł do 3160. Jutro ma być położna i go będziemy ważyć, ale wydaje mi się że przybrał i urósł bo śpioszki i pajacyki się małe robią :)
Myślę właśnie o mm, szkoda mi małego ale jak ma się męczyć i płakać bo nie najedzony to tak go nie będę katować. Zobaczę jak to dalej będzie.
Gunka a ile twój zjadał i co jaki czas??
120jadl średnio co dwie godziny. Ale nie czystego mleka bo ja dokladalam nutriton
 
My wyladowalismy w szpitalu😭 mały ma zapalenie pluc

Gunka 😢dużo zdrowia i sił dla Was 😘😘😘
A unie wlasnie lekarz sierdzil że mój mały jest przearty i przez to te problemy. Zrobili mu usg i stwierdzili że jelita rozepchane. I że za dużo przybral i ma mniej jesc
Ale to masz go mniej karmić? A jak głodny to masz go głodować czy co?🙈
Mój też bardzo dużo wypija. Położna nie widzi problemu, kazała dawać tyle, ile on chce zjeść. W środę wizyta u lekarza, to się okaże co powie, jak zważą małego.
 
Mi chyba kończy się pokarm :( mały wisi na cycku potem zaczyna się kręcić i płakać w nieboglosy i przystawiam go do drugiej piersi i na chwile spokój a potem to samo :( szkoda bo chciałam chociaż pół roku karmić :(
Beata mój starszy też był i jest glodomorkiem, ma 2,5 roku a waży 20kg, więcej niż jego kuzyn który chodzi do przedszkola. Ja uważam że lepiej dać dziecku więcej jeść niż potem męczyć się z głodnym dzieckiem. Ja na początku ze starszym pilnowałam żeby jadł tyle ml ile na pudełku piszą z zegarkiem w ręku co trzy godziny a mój młody się tak darł z głodu że rady nie dawałam i poszłam po rozum do głowy i dawałam ile chciał.
Luiska i jak tam u was?? Coś się poprawiło??

U nas nie widzę większej poprawy. Karmię dalej kp+mm. Mały ma ataki płaczu nadal i wije się jak wąż, jak go brzuszek męczy. Teraz tylko chyba nauczyłam się go uspokoić, choć właściwie nie zawsze mi się to udaje. W środę mamy wizytę u pediatry, to jej powiem o tym. Zobaczymy co powie.
 
U Was wszędzie pediatrzy przyjmują normalnie? ja jeszcze nie byłam, niedługo powinnam iść na szczepienie ale u nas nie ma żadnego pediatry w przychodni do odwołania:/ każda z Was już była na wizycie? Za to kontrole udało mi się umówić do ginekologa na przyszły piątek, to będzie 7 tygodni po porodzie.
 
U Was wszędzie pediatrzy przyjmują normalnie? ja jeszcze nie byłam, niedługo powinnam iść na szczepienie ale u nas nie ma żadnego pediatry w przychodni do odwołania:/ każda z Was już była na wizycie? Za to kontrole udało mi się umówić do ginekologa na przyszły piątek, to będzie 7 tygodni po porodzie.

U mnie w de normalnie przyjmują i gin i pediatra.
 
Co tam u was dziewczyny. My wydłuzamy pomału czas między karmieniami. Lekarze mi kazali zaufać. Twierdzą że jak dziecko przyjmuje tyle pokarmu to jest przez to przezarte niespokojne i może mieć kolki. My podobno mieliśmy nawet o tym nie wiedzialam. Narazie pierwsza noc mieliśmy tragiczna przez to wydłużenie. Zobaczymy co będzie dalej. Narazie mały zjada po 90ml zwykłego mleka bo absolutnie kazali mi nie przygeszczac. Twierdzą że 5tygodniowe dziecko ma zjadać średnio o70ml do 90ml. No nie wiem czy wytrwamy ale nie zaszkodzi spróbować jeżeli by to miało dziecku pomoc. Stwierdzili że jest przejedzony bo na usg wyszło że mój mały ma tak rozdente jelita i że ten pokarm jest po prostu wszędzie
 
Co tam u was dziewczyny. My wydłuzamy pomału czas między karmieniami. Lekarze mi kazali zaufać. Twierdzą że jak dziecko przyjmuje tyle pokarmu to jest przez to przezarte niespokojne i może mieć kolki. My podobno mieliśmy nawet o tym nie wiedzialam. Narazie pierwsza noc mieliśmy tragiczna przez to wydłużenie. Zobaczymy co będzie dalej. Narazie mały zjada po 90ml zwykłego mleka bo absolutnie kazali mi nie przygeszczac. Twierdzą że 5tygodniowe dziecko ma zjadać średnio o70ml do 90ml. No nie wiem czy wytrwamy ale nie zaszkodzi spróbować jeżeli by to miało dziecku pomoc. Stwierdzili że jest przejedzony bo na usg wyszło że mój mały ma tak rozdente jelita i że ten pokarm jest po prostu wszędzie
Moja mała od wczoraj okropnie zwraca wszystko co zje. Karmię tylko piersią ale non stop w ciągu dnia bo w nocy tylko dwa razy ,jedynie co wczoraj nie chciała za bardzo nawet w dzień. Dziś dzwonilam do położnej bo do lekarza u nas ciężko i stwierdziła że się przejada właśnie. Je bardzo łapczywie, czkawka co chwilę. Położna kazala ją trochę oszukać, podać trochę wody, wkładać smoczka do którego ciężko ją przekonać no i zamówię jej te poduszkę klin pod głowę. Szkoda mi dziecka bo tak płacze za cyckiem:( jeśli nic się nie zmieni to albo mnie czeka odciąganie albo sztuczny pokarm bo tak na prawdę nawet nie wiem ile zjada.
 
reklama
Co tam u was dziewczyny. My wydłuzamy pomału czas między karmieniami. Lekarze mi kazali zaufać. Twierdzą że jak dziecko przyjmuje tyle pokarmu to jest przez to przezarte niespokojne i może mieć kolki. My podobno mieliśmy nawet o tym nie wiedzialam. Narazie pierwsza noc mieliśmy tragiczna przez to wydłużenie. Zobaczymy co będzie dalej. Narazie mały zjada po 90ml zwykłego mleka bo absolutnie kazali mi nie przygeszczac. Twierdzą że 5tygodniowe dziecko ma zjadać średnio o70ml do 90ml. No nie wiem czy wytrwamy ale nie zaszkodzi spróbować jeżeli by to miało dziecku pomoc. Stwierdzili że jest przejedzony bo na usg wyszło że mój mały ma tak rozdente jelita i że ten pokarm jest po prostu wszędzie
Hej, nawet mnie nie strasz. Mój też je dużo. Kurde położna kazała dawać tyle, ile on chce zjeść 🤔😑 dziś w nocy udało mi się co 3h karmić, ale w dzień nie ma szans.
U nas dziś ciężki dzień. Już od 3h małego nie umiem uspać, ma już oczy zamknięte, a dalej płacze i chce cycka.
 
Do góry