reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Mój też się ślini , ale chyba jeszcze za wcześnie na pierwszy ząbek.....
Weronika też od jakichś 2 tygodni mocno się ślini i całe piąstki potrafi włożyć do buźki. 2 razy tak mocno włożyła że aż odruch wymiotny dostała. 3 dni temu skończyła 3 miesiące. Wydaje mi się że już na zęby to, bo jak lekko gryzak daliśmy to ocierała nim o dziąsła chwilkę.
 
reklama
Cześć, czy są tu jakieś mamy, które mają kolejne dziecko i małą różnicę wieku pomiędzy nimi?
Pytam bo rodzę w styczniu '22, mam na pokładzie półtorarocznego mamisynka i obawiam się jak to będzie.
Może któraś z Was podzieli się historią?
 
Cześć, czy są tu jakieś mamy, które mają kolejne dziecko i małą różnicę wieku pomiędzy nimi?
Pytam bo rodzę w styczniu '22, mam na pokładzie półtorarocznego mamisynka i obawiam się jak to będzie.
Może któraś z Was podzieli się historią?
Synek 21 miesięcy, córka 2,5. Synek siostrę uwielbia. Niedawno zaczęła łapać, to podchodzi bardzo często i daje jej rękę, żeby go złapała. Cieszy się przy tym ogromnie 😁 przynosi pieluchy, chusteczki, ubrsnka. Nawet pieluchę już się nauczył zapinać 😅 a córka ciągle za nim wodzi wzrokiem. Jak on jest w pokoju, to ciągle na niego patrzy.

Jest ciężko ze spaniem, bo starszy strasznie za mną jest, tacie uspać się nie da (chociaż podobno spali, jak ja byłam w szpitalu). Uwielbia się tulić do mamy. Ale córka za to jakaś bezproblemowa na razie. Nakarmię, przewinę i leży. Usypia w 5 minut w nosidełku albo na rękach, odkładam do łóżeczka i śpi.

Spacery są dla mnie trudne, bo ubieranie obojga jest długie i albo córka płacze, albo synek ucieka. Zazwyczaj spacerujemy w 4, jak mąż pracę skończy.

Ogólnie bardzo się bałam przed porodem, że będzie ciężko, ale jest łatwiej niż myślałam 🙂 czasami mam gorsze dni, jak np muszę wstawać do synka z 10 razy w nocy (nie chce już z nami spać) albo córka w dzień ma drzemki po 10-15 minut. Na szczęście nie są to częste sytuacje 🙂
 
Hej dziewczyny, jak Wasze maluszki? Ile już urosły? Grzeczne są?
Mój syn waży około 6kg z wagi urodzeniowej 3180. Niby nie jest źle, bo do pół roku ma czas podwoić masę, ale wydaje mi się, że wolniej przybiera. Przyzwyczaiłam się do tego boomu noworodkowego, kiedy to przybierał po kilkaset gram na tydzień. Obecnie nosimy rozmiar 62-68. A jak u Was?
Oprócz tego grzeczny, nie płacze bez powodu, uwielbia być noszony. Podnosi się do siadania, napina nóżki jakby chciał już stać 🙉 I wielki z niego śpioszek, nadal dużo śpi, jak noworodek. Z tym, że śpi krótko, ale często. Chyba, ze leżę z nim i kiedy się przebudzi, dam cyca to dalej spi. Potrafi tak nawet z 4h 🙈 A jak u Was ze spaniem? Macie już rutynę dnia czy jeszcze nie?
 
Hej dziewczyny, jak Wasze maluszki? Ile już urosły? Grzeczne są?
Mój syn waży około 6kg z wagi urodzeniowej 3180. Niby nie jest źle, bo do pół roku ma czas podwoić masę, ale wydaje mi się, że wolniej przybiera. Przyzwyczaiłam się do tego boomu noworodkowego, kiedy to przybierał po kilkaset gram na tydzień. Obecnie nosimy rozmiar 62-68. A jak u Was?
Oprócz tego grzeczny, nie płacze bez powodu, uwielbia być noszony. Podnosi się do siadania, napina nóżki jakby chciał już stać 🙉 I wielki z niego śpioszek, nadal dużo śpi, jak noworodek. Z tym, że śpi krótko, ale często. Chyba, ze leżę z nim i kiedy się przebudzi, dam cyca to dalej spi. Potrafi tak nawet z 4h 🙈 A jak u Was ze spaniem? Macie już rutynę dnia czy jeszcze nie?
Mój waży 5500 z wagi 2900 jest drobny .
Apetyt ma, dużo śpi też jest mega wesołek .
Śpi całą noc jest karmiony mm.
 
Hej dziewczyny, jak Wasze maluszki? Ile już urosły? Grzeczne są?
Mój syn waży około 6kg z wagi urodzeniowej 3180. Niby nie jest źle, bo do pół roku ma czas podwoić masę, ale wydaje mi się, że wolniej przybiera. Przyzwyczaiłam się do tego boomu noworodkowego, kiedy to przybierał po kilkaset gram na tydzień. Obecnie nosimy rozmiar 62-68. A jak u Was?
Oprócz tego grzeczny, nie płacze bez powodu, uwielbia być noszony. Podnosi się do siadania, napina nóżki jakby chciał już stać 🙉 I wielki z niego śpioszek, nadal dużo śpi, jak noworodek. Z tym, że śpi krótko, ale często. Chyba, ze leżę z nim i kiedy się przebudzi, dam cyca to dalej spi. Potrafi tak nawet z 4h 🙈 A jak u Was ze spaniem? Macie już rutynę dnia czy jeszcze nie?
Córka z wagi urodzeniowej 3600 ma teraz ponad 7kg, ale bilans dopiero w połowie stycznia i wtedy będę wiedziała dokładnie. Ubranka ma rozmiar 74. W środę będzie miała równe 3 miesiące! 😊
Uważam ją za super spokojne dziecko. Jak tylko zobaczy tatę to od razu uśmiech i do niego guga 😁 w dzień nie mamy żadnej rutyny. Potrafi spać 15 minut albo 3 godziny. Śpi sama w łóżeczku albo w wózku na spacerze. Bardzo próbuje się przesunąć jak leży na brzuszku, ale wychodzi jej z tego tylko obrót na plecy 😂 i taka zdziwiona później.
Za to na noc zasypia o około 20. Budzi się raz albo wcale, do około 6:30. Jak się budzi to pierwsze co, to się cieszy 😁 nie wiem jak ona umie się cieszyć taka głodna.
 
reklama
Weronika z wagi 3730 teraz ponad 6 kg. Ubranka 62-68 nosi. Mamy już rytm dnia. Noce całe przesypia a w dzień robi krótkie drzemki. Jest spokojna i grzeczna. Jak leży na macie to wysoko unosi głowę i nogami porusza jakby chciała już czworakowac :p dużo gaworzy ale najlepiej jej się gada z ojcem 😋 obecnie 3,5 miesiąca ma. Ogólnie to śpioch z niej ale to po mnie ma 😂
 
Do góry