reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

reklama
Witam mamusie, dawno mnie tu nie było a dokładniej 9 tygodni. w ciąży często tu zaglądałam ale rzadko się udzielałam. od 2 miesięcy jestem mamą Ninki urodzonej przez cc15.09 z wagą 3030 i 53cm. dziś postanowiłam nadrobić wszystkie zaległe wpisy i chciałam pogratulować wszystkim wrześniowym mamom. :)
Kolki też przerabiamy. stosowaliśmy już kilka specyfików, póki co najlepszy okazał się sab simplex. jak myślicie ile te kolki mogą potrwać?
Na zaparcia u nas niezawodne są rurki windi. ulga dla maluszka natychmiastowa. oczywiście stosujemy je tylko jak zaistnieje taka koniecznosc, jak masaże brzuszka nie pomagają.
Karmimy się piersią więc pobudki mamy w nocy co 2-3 h.
Jedyne co spędza mi sen z powiek to podnoszenie a raczej brak podnoszenia główki podczas lezenia na brzuszku. Mała od początku tego nie lubi. bardzo szybko się denerwuje i płacze więv muszę ją zaraz podnieść. głowe podnosi bardzo słabo. jak leży na moim lub męża brzuchu idzie jej to znacznie lepiej.
Jak jest u Was z tym podnoszeniem? dodam że u nas główka dosyć duża więc jest jej ciężko podnieść taki łepek. a jaki obwód główki mają wasze maluchy?

Sciskamy wszystkie maluszki :*
 
U nas od samego początku Gosia głowę podnosiła. Teraz próbuje już się zginać do śniadania. Obwód mojej to jakieś 38 cm - 40 taką czapkę mamy.

Ja się pochwalę jeszcze ;) od 4 dni moja córka przesypia od 21 do 5 rano ;)

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
kolki chyba do 4msca srednio trwaja. U nas na szczescie nie ma. Mlody w dzien je co 2-2,5h moje mlesio a noc przesypia 21-6.
Glowke podnosi coraz lepiej aczkolwiek tez szybko zaczyna sie buntowac i kladzie albo ryk. Obwod to jakie 40-41cm
 
To ładnie Wam maluszki śpią, kiedy u mnie tak bedzie.... Mała ma główkę 40cm i neurolog powiedziała że to 97 centyl i że spora, ale zrobiła usg przezciemiączkowei i wyszlło dobrze :) także poprostu taka jej uroda.
 
Nam lekarka mierzyła przed szczepieniem i ma 38 cm. A do góry ją targa że aż miło i całkiem długo w tej pozycji wytrzymuje.
Zaliczamy chyba skok rozwojowy-taka maruda jest,na cycku wisi czesto,albo majta rączkami do góry i wtedy płacze.I próbuje nieporadnie sięgać po grzechotke ale że rączki nie są jeszcze okiełznane to jest zaraz ryk.Mam nadzieje że szybko minie.
Też wstaje koło 5 na karmienie,ostatnie jest ok.22 :)
 
reklama
Do góry