reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wspolnie czekajmy na 2 kreseczki- na pewno sie uda!

Marysia kiedys czytałam o tych testach z krwi ze mozna robic maluchom itp w gazecie i tak z ciekawości kiedyś zapytalam mojej pediatry jak to jest czy sa skuteczne a ona ze nie i bez sensu je robić miala o tym wyklad na sympozjum i mimo ze ktos na cos uczulony to w testach z krwi moze nie wyjsc;)
I tłumaczyła mi ze iles tam tych bialek jest czy ich odmian i o budowie cos mowila bialek juz nie pamiętam dokładnie jak ona to mówiła ale w kazdym razie mówiła ze bez sensu hm
 
reklama
Bylam u dwoch alergologow - ze skrajnie odmiennym podejsciem.
Wizyta nr 1 zakonczyla sie testami skornymi [emoji35]i radykalna zmiana diety, ale musze przyznac, ze wszelkie objawy alergii ustapily
Wizyta nr 2- poszlam wczoraj, zeby dostac zaswiadczenie do zlobka i ogolnie jakos dalej diagnozowac alergie itp
Lekarz zanegowal testy skorne, powiedzial, ze wyniki same sie wykluczaja i kazal wracac pojedynczo do wykluczonych produktow. Powiedzial, ze jesli chce testy to z krwi, ale nie musze.
W kazdym razie byly dwie proby podania mm w malych ilosciach i ona od razu reaguje plamami na buzi. Czytalam, ze te testy z krwi w polaczeniu z objawami sa w stanie potwierdzic alergie i w sumie chyba je zrobie to moze przynajmniej dostaniemy w koncu recepte na mleko, bo to jaglane podobno az tak dobrze odzywcze nie jest


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Czyli jesli wyjdzie alergia na mleko krowie to w polaczeniu z jej plamami na twarzy mozna stwierdzic, ze ma alergie
Ale jesli wyjdzie alergia na marchew, a ona ja je i nic sie nie dzieje to nie znaczy, ze serio ma na marchew uczulenie


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
W ogole ten lekarz powiedzial, ze na podstawie samych zmian skornych alergii na mleko sie nje stwierdzi, bo w przypadku alergii na mleko mialaby sensacji zoladkowe.... i nie wiem sama co o tym myslec
Zalaczam zdjecie z dzisiaj w trakcie jedzenia mm
1503669137-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej
India ja mam fotelik maxi cosi priori czerwony i raczej jasnych nie polecam bo zaraz będzie brudny.
Wiki super ze malutka grzeczna, a pożegnania z rodzicami są bardzo trudne tym bardziej jak mieszkają bardzo daleko :(
Zuzia od kilku dni nauczyła się wstawać w łóżeczku oczywiście jeszcze nie poradnie i jak się nie uda to jest ryk ale jak już wstanie to co za radość :) i teraz każde pójście spać trwa ponad godzinę bo musi najpierw trenować wstawianie aż się między tak ze że już nie da rady :)

1503651827-aaaaaa.jpeg

1503651845-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Super!!!
A zasypianie - skądś to znam [emoji6][emoji23][emoji23] moja jak jest mega zmęczona albo wieczorem to zaśnie od razu, za to rano budzi nas jak zaczyna robić"porządki" na półce koło łóżeczka [emoji6] wtedy pampersy, mokre chusteczki i kremy są w łóżeczku albo po za a ona zadowolona [emoji16]
Ale jak jest nie zmęczona to nie ma siły, nie zaśnie. Wstanie szybciej niż ja zdążę przejść 3m do kuchni [emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja tak- i się jeszcze wkurza że dalej nie umie iść... A skubana podniesie się przy wszystkim.
Zuzi też tak pójdzie z dnia na dzień coraz lepiej [emoji16]
IMG_20170825_160006.jpg

IMG_20170825_160012.jpg


Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMG_20170825_160006.jpg
    IMG_20170825_160006.jpg
    58,4 KB · Wyświetleń: 255
  • IMG_20170825_160012.jpg
    IMG_20170825_160012.jpg
    60,6 KB · Wyświetleń: 253
Oj Viola nie strasz wtedy to już całkiem nie będzie można spusic z oczu bo jak pierdaknie jak w łóżeczku to nie ciekawie chyba to najgorszy czas będzie ze pilnować ciągle trzeba. To Amelka szybciutko zaczęła wstawać Ci Violu to i pewnie szybko pójdzie

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
W ogole ten lekarz powiedzial, ze na podstawie samych zmian skornych alergii na mleko sie nje stwierdzi, bo w przypadku alergii na mleko mialaby sensacji zoladkowe.... i nie wiem sama co o tym myslec
Zalaczam zdjecie z dzisiaj w trakcie jedzenia mm
1503669137-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Powiem tak- Filip też miał straszne wysypki jak miał miesiąc dostał do picia nutramigen bo moja pediatra powiedziała że to alergią na mleko, bez żadnych badań itp. Pił nutramigen a nadal wysypki (mniejsze) ale występowały. Udało nam się skórę zaleczyć kosmetykami. Najbardziej pomógł nam cetaphil. Przed skończonym rokiem on zajadał Monte, bakusie i nic mu nie wychodziło. Jak miał rok i 3 miesiące to postanowiłam spróbować dam mu zwykle mleko normalnie z kartonika... I nic mu nie było, kompletnie. I tak się zastanawiam do teraz czy alergią była i zanikła czy to nie była alergię na mleko.... I od tamtego czasu pije normalne mleko od krowy i nic już mi nie było..

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Więc może jest coś racji w tym co mówi lekarz. Ale nie wiem czy sensację żołądkowe to nie występują przy nietolerancji laktozy... A alergia na białko nie musieli się równać nietolerancji laktozy nie??

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Więc może jest coś racji w tym co mówi lekarz. Ale nie wiem czy sensację żołądkowe to nie występują przy nietolerancji laktozy... A alergia na białko nie musieli się równać nietolerancji laktozy nie??

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

No nie musi, ale... ona normalnie je kurczaka, indyka i nic jej nie jest, a bialko podobne do tego co w mleku...
I dlatego lekarz tez sceptycznie do tej alergii na mleko podchodzi
Jej sie te plamy pojawiaja i po kilku minutach znikaja, wiec nie wiem. To samo bylo wczesniej i na mm i na jogurty i na mleczne kaszki...
Nasze skorne rzeczy zaleczylismy i nie chce zeby to wrocilo


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry