reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

Sylwkasz, nie dawaj glukozy. Mała ma dopiero tydzień. Daj jej czas na unormowanie się laktacji. To że jest przy piersi tak długo nie znaczy, że jest głodna. Ona po prostu może potrzebować Twojego ciepła.
 
reklama
Ciesze sie,z e rozumiecie moje problemy i dzieki za rady. Przede wszystkim zaczynam krocej karmic, postaram sie robic dluzsze przerwy, ale nie jak w zegarku 3h. Byle karmienie nie trwalo dluzej niz 30 min - moje sutki sa zmasakrowane, mialam juz goraczki silne i wielkie problemy. Musze ja podregulowac,oby nie histeryzowala bo bedzie mi ciezko.
A mojej malej sie wcale nie ulewa, casem jej sie odbije powietrze tylko.
 
A najgorsze jest to, ze nawet specjalisci maja calkiem rozbiezne poglady. Nie wiadomo kogo sluchac. Czasem opinie poloznych/lekarzy sa calkiem sprzeczne, nie mowiac juz o radach rodziny i znajomych. Na moja intuicje tez nie moge liczyc, bo na razie sie nie sprawdza. Chyba opinie innych mam wyposrodkowane sa najlepsze. Dzieki za takie fora !
 
A ja mam pytanie do mam które sztucznie karmią...
bo na naszym mleku bebilon jest napisane że w tym mies życia 6 karmień po 120 ml, a mały często już wciąga 150ml ( a to na 4 mies niby przypada i wtedy 5 karmień) i nie wiem czy za dużo mu nie daje? no ale skoro się domaga?

Nie martw sie,podane ilosci sa orientacyjne.

A i jeszcze jedno pytanie do dziewczyn które sztucznie karmią - ile kup robi wasze dziecię?
bo u mnie różnie.... ale generalnie prawie co przewijanie- czy to normalne na sztucznym?
Moj robi 1 zawsze,czasem sie zdarza 2 na dzien a 3 to juz rozpusta:-DAle bylo tak,ze po zwyklym aptamilu HA Pre,mial zatwardzenia.Teraz zmienilismy na aptamil comfort i ulga splynela na nas i naszego synka...
My juz jestesmy tydzien na samym sztucznym, tylko ze ja mam aptamil ale podobno odpowiada polskiemu bebilonowi i ja daje 150ml co 4 godzinki a co do kupek to maly juz mniej robi ok 4 dziennie ale czasem przy kazdym posilku:tak: chyba lepiej ze robi niz mialby nie obic:tak:

Pewnie,ze lepiej....nasz tak strasznie plakal jak nie mogl zrobic...a ja razem z nim...

No lepiej że robi pewnie- ale gdzieś czytałam że na sztucznym to tyle kup nie ma i za dużo kup to na sztucznym, mimo że nie jest to biegunka, to tez niedobrze...dlatego tu zapytałam co by porównać teorię z praktyką :tak:

A jeszcze co do mleka, a co pisze na opakowaniu tego mleka?ile w jakim miesiącu?
Ty dajesz na podstawie tej tabelki, czy jakoś inaczej orientujesz się jakie mały ma potrzeby....?

Na naszym mleku jest napisane,ze mozna podawac jak mleko matki czyli na zadanie i takoz czynie.

Kama, Sel dzięki... pewnie macie rację- wszystko to sprawa indywidualna....kupki też, pewnie nawet na tym samym mleku od przemiany materii zależą... dzięki dziewczyny...

A jeszcze co do orientowania się ile ma mały zjeść - to ja robię mu 120 ml, no chyba że po kąpieli to od razu 150ml i w nocy jak długo prześpi - powyżej 4h i zjada- tylko tak czy owak czasem je 30 min, a czasem 1h.....nawet jak wcześniej dawał znaki że bardzo głodny - jak długo jedzą Wasze maluchy....?
Czasem mu się zdarzyło w 15 min zjeść 120ml....
Sel nasz mały też był drobny i na początku nie zjadał tyle ile w tabelce- dużo mniej- teraz jakoś przyspieszył...
a i my podajemy bebilon AR bo nam chlustał jedzonkiem...

Moj je srednio pol godziny,ale zdarza sie ,ze jak ma wielkiego gloda,np. po spacerze to i w 15 minut wchlonie porcje.A czasem jest leniwy i godzinke ciumka i ciumka i ciumka....:-DTak,ze nie ma zasady.
 
Jej jak czytam że karmicie po 20 min. to zazdroszczę:-) Moja lekarka mówiła mi właśnie żeby do 20min bo dziecko się powinno najeść. Ja moją mogę na cycu trzymać 2h a potem jest płacz i wypija i tak całą butlę modyfikowanego i dopiero jest najedzona:tak: Straszny żarłok. Wogóle co dwie godz. to musi zjeść a dzisiaj był ryk nawet po godz:confused: a ona w zasadzie płacze tylko jak jeść chce i coś narobi:tak:
Dzisiaj chyba jakieś święto ma bo śpi 4godz pod rząd:happy2:
 
Jaka tu piękna zgodność co do podawania glukozy :-D:-D dzielne mamuśki - sylwkasz opinie sprzeczne to ci będą towarzyszyć do wielu tematów w sprawie zdrowia i wychowania... ot... tak to wszystko skonstruowane :-D
I na forum widząc 10 opinii można wyrobić sobie własną ale tu jedność i zgoda nawet co do butelki i nerw matki karmiącej :-):-)
 
No lepiej że robi pewnie- ale gdzieś czytałam że na sztucznym to tyle kup nie ma i za dużo kup to na sztucznym, mimo że nie jest to biegunka, to tez niedobrze...dlatego tu zapytałam co by porównać teorię z praktyką :tak:

A jeszcze co do mleka, a co pisze na opakowaniu tego mleka?ile w jakim miesiącu?
Ty dajesz na podstawie tej tabelki, czy jakoś inaczej orientujesz się jakie mały ma potrzeby....?

Ja staram siekarmic wedlug tej tabelki tam jest napisane ze od miesiaca powinno byc 5 karmien po 150ml i tak mniej wiecej nam wychodzi:tak:
 
reklama
Do góry