reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

magdalenka - jak dla mnie z oslonowych probiotyków to dicoflor30 najlepszy. Bez smaku jest (ja kupuję w kapsulkach i z kapsulki wsypuję do mleka)
 
reklama
wielki dzien u nas nadszedł - Tadzio zrobił samodzielnie kilka kroczków!!! I strasznie m usięto podobalo, chcial więcej i więcej (no ale przyszla pora na spanie). Ciekawe, czy teraz juz to pójdzie szybko, czy nie, bo jak do tej pory to u nas idzie wszystko dosc wolno (4 mce pełzania, 3,5 mca raczkowania...)
 
magdalenka takie białe plamki na języku mogą być grzybicze właśnie po antybiotyku lub przy wirusówce.Nasza pediatra(uważana za super lekarza) mówi że prawie zawsze przy wirusówce jest taki białawy nalot na języku i faktycznie moje dzieci tak miały.Bardzo bobra jest na to nystatyna.Moja Marysia ma właśnie wirusówkę i też od 3 dni nic nie chce jeść.Staram sie dawać chociaż troche mleka i to musiałam jej dzisiaj dawać na siłę strzykawką,udało mi sie dać jej 2 razy po 90 ml.Pózniej wcisnęłam jej troszeczkę kaszki mannej.Gdyby udało ci sie kupic nystatynę to naprawde polecam.Obojętnie czy jest to grzybicze po antybiotyku czy przy wirusówce to z pewnoscią pomoże.
 
Iwona, Mała mi obecnie po mleku żyga jak kot - odpada.
Nystantyna jest na receptę - miałyśmy ją przy pleśniawkach. Teraz to nie pleśniawki - wygląda to inaczej. Mamy taki płyn do smarowania języczka - robiony w aptece - mam nadzieję, że pomoże, i mówiła jeszcze, że jeśli chcę mogę kupić tantum verde, że działa odkażająco - kupiłam.
Trochę idzie jej temperatura w górę, chciałam jej dać nurofen w płynie - oczywiście na sile - bo po dobroci nie idzie - i prawie mi zwymiotowała, no nic dostanie czopek.
Gosia zjadła trochę kaszki bez mlecznej na wodzie (z 3 łyżek kaszki) i to w sumie jedyny jej "konkretny" posiłek dziś - nie licząc kilku łyżek wody z rosołu i około pół plastra wędliny - i tak od wtorku ..... :-:)-:)-:)-:)-(
 
Magdalenka a moze ona ma zapalenie jamy ustnej to dośc powszechna przypadłoścu u małych dzieci, moj Oskar miał to dwa razy, objawiało się to temperaturą, nie chciał jeśc ani pić trwało to kilka dni, pamiętam ze smrowałam mu buzię w środku gencjaną
 
Magdalenka nie jestem lekarzem ale mi to i tak wygląda na wirusówkę.A tu antybiotyk nie pomoże.Marysia tak miała z pół roku temu ze po łyku czegokolwiekaz z niej chlustało.U nas wymioty teraz sie skończyły a jest straszne rozwolnienie,gorsze o wiele niz wczoraj,dosłownie z niej leci.Byłam teraz u lekarki i kazała nie dawać nic do jedzenia tylko do 24-ej mam jej dać,nawet na siłę 500ml gastrolitu.Nie wiem jak to zrobię.
Magdalenka , a tantum werde jest faktycznie bardzo dobre,jak nie miałam nystatyny to też to dawałam.
 
Ostatnia edycja:
Ivaz mnie to już szczerze mówiąc nie obchodzi CO jej jest: czy to zęby, wirus, ucho, zapalenie jamy ustnej, czy mix wszystkiego po trochu - ja bym po prostu chciała mieć zdrowe dziecko. A nie codziennie się martwić, że nic nie zjadła kombinować martwić się, a ona i tak nie jje, prawie non stop śpi, wcale nie jest radosna, to trwa od poniedziałku wieczór - zazwyczaj po 3-4 dniach już była znaczna poprawa a tym razem nic się nie dzieje ... nie poprawia :-:)-(

Iwona u mnie takie podawanie na siłę picia i leków kończy się wymiotami - więc życzę powodzenia .... pół litra to niestety sporo ...

Jadyne co jest na plus to to, że kupiłam dicoflor 30 i Gosia wypiła normalnie .... jest to o tyle fajne, że bez smaku i zapachu jak w przypadku lacido babe, które to Małgosia znała i nie chciała pić. Mam nadzieję, że jeszcze jedną porcję tego dicofloru wypije przed snem ....
niedługo się chyba zrujnuję w aptece na leki .... :sorry2::sorry2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Iwona no właśnie chyba więcej zdziałam tym tantum verde niż tym mazidłem robionym bo tantum jest łatwiejsze w podaniu, tylko psik psik do buzi ..... a tym płynem trzeba języczek posmarować, a tu ci dziecko płacze, kręci się, zamyka buzię ..... ale na razie stosujemy zamiennie ... Boże, oby pomogło :-)
 
Do góry