reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o odstawianiu maluszkow od piersi.. i alternatywy :)

Tereskaa, mam dokładnie ten sam problem co ty! Mój Kubas też absolutnie nie chce nic pić z butelki, a łyżeczką jeść lubi. Wracam niedługo do pracy i myślałam, że będę ściągać pokarm i teściówka go nakarmi, a tu nici... Najdziwniejsze jest również to, że on umiał juz pić z butelki, jak miał ok. 2 m-cy, to zostawiałam go z tatulkiem i nie było problemu z karmieniem, mogłam wyjść. Smoka też lubi ssać dla uspokojenia. Nie wiem tylko jak on się odzwyczaił od tej butelki? Już chyba gdzies pisałam, że to raczej uzależnienie psychiczne od cyca, moim zdaniem. Jak był malutki, to było mu wszystko obojetne, a teraz chyba rozumie, że mama coś kombinuje i chce go oszukać... sama nie wiem...
 
reklama
Dodam jeszcze, że próbowaliśmy z różnymi smoczkami, silikonowymi, kauczukowymi, anatomicznymi, niekapkiem też, i g......uzik!
Podobno jest jakaś dziwna łyżeczka z podajnikiem, czy czymś takim, dla dzieci, które mają problemy ze ssaniem, z Medeli, chyba jej poszukam...
 
Mój Muszek od mojej mamy wypił mleko z butelki. To było moje sciągnięte mleko, tak samo raz wypił herbatkę. A odemnie - mowy nie ma ! Chyba rzeczywiście dzidzia już wie, że od mamy może dostać coś lepszego ::) Wczoraj jakimś cudem udało mi się podać mu herbatkę, wypił 20ml. Ale to było na śpiocha w sumie, przebudził się z płaczem i jakoś go oszukałam bo było to pół godziny po karmieniu.
Pozdrawiam
 
catherinka, jak był mniejszy pił właśnie z aventa, teraz juz nie chce, ale za to od wczoraj mamy wreszcie SUKCES z nukiem!!! Wypił wczoraj ok. 50 ml mojego mleka z butelki, a dzisiaj tyle samo herbatki! Nie wiem, czy problem tkwił w smoczku, czy moze akurat wtedy, gdy dawałam mu butelkę nie był głodny i po prostu nie chciał pić? Sama nie wiem, ale jutro próbuję znowu... zobaczymy...
 
pytia pisze:
Powiedzcie mi, czy z kubka niekapka można podawać mleko (mieszankę) czy nie??? Bo już sama nie wiem.

czemu nie, skoro prawie na wszystkich mlekach modyfikowanych z cyfrą 2 jest narysowany kubeczek a nie butelka jak na 1 :)
 
Chyba nie mamy jeszcze takiego wątku, a wiem że jest kilka mam, które nadal karmią piersią.

Napiszcie, proszę, kiedy macie zamiar odstawić Wasze Maluchy i jak to zrobić.

Mój Bąk jest strasznym cycomanem i już się martwię, co to będzie kiedy będę go odstawiać. Naiwnie liczyłam do tej pory na to, że sam "didusia" odrzuci, ale... niestety.

Dziś pierwszy dzień nie było "didusia" i przed spaniem też nie. To był jakby pierwszy test dla mojego cycomana - przeszło nader spokojnie.
 
Z mojego doświadczenia;-) , a nie karmię już Młodej od tygodnia...
Trzeba stopniowo odzwyczajać i Maluchy i mamy od karmienia. Gdzieś po drodze zgubiło nam się karmienie dzienne i na końcu skończyłam karmić wieczorkiem i rano. Obyło się to bez stesujących sytuacji (krzyki, itp.) ale nie wiem, czy wymioty nie były tym spowodowane...I teraz i ja i Mała mamy się dobrze.
Pytanie: kiedy piersi wracjają do rozmiaru sprzed ciąy i karmienia:confused:
 
reklama
anian ja odstawiłam Kube w Nowy Rok i piersi jeszcze nie wróciły do formy wątpie czy kiedykolwiek to nastąpi - jeszcze mam mleko i dzisiaj znów musiałam troszeczke odciągnąć bo zrobiło mi się takie zgrubienie ale zeszło bez problemu - gin może przepisać tabletki na wysuszeie pokarmu ale ja nie chce się szprycować lekami - powoli samo zaniknie.
A moje cyki to do normalnego wyglądu już nigdy nie wrócą. Narazie zmniejszają się :-(
 
Do góry