reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o odstawianiu maluszkow od piersi.. i alternatywy :)

ja tez sie zastanawiam kiedy wracaja jesli w ogole wracaja :confused: :baffled: :-)
Lenka sama powoli odstawiala sie od cyca, najpierw przestala jesc w ciagu dnia lub jadla jak kladla sie w dzien spac, potem - choc bywalo z tym roznie, przestala jesc przed snem a jadla w nocy lub odwrotnie jadla przed snem a w nocy nie i wtym etapie cycus byl takze rano
okolo 3 tyg temu Lenka zaczela ssac cyca tak co drugi trzeci dzien, a od okolo tygodnia nie je w ogole
powiem szczerze ze myslalam ze bedzie gorzej bo ona tez jest no teraz to juz chyba powinnam napisac ze byla :-D straszna zwolenniczka cyca, balam sie momentu ewentualnego odstawienia i krzykow placzu rozdzierania bluzek o ktorych nie raz mi opowiadano, ale na szczescie obylo sie bez tego
Lenka sama zdecydowala ze jest juz duza i piers jej nie jest potrzebna
i powiem szczerze
czasem przykro mi ze juz nie mozemy tak sobie polezec i nie moge patrzec jak slodko je i jak bardzo jestem jej potrzbna
acha i ostatni i nie wiem czy nie wiarza sie to z odstawieniem Lenka ciagle chce sie do mnie przytulac daje buziaki, moze tez jej brakuje tej naszej bliskosci :-) :-)
 
reklama
u nas też bardzo częste przytulanie zbiegło się z odstawieniem...ale jakie to kochane:laugh2:
 
Mateuszek też cycocholik, niestety. Chciałabym powoli kończyć karmienie aby po roczku już nie karmić ale mam tak dużo mleczka, że mi szkoda :-( I coś mam wrażenie, że nie będę miała dużo siły i Muszek będzie cycał jeszcze długo po roczku. A wiem też, że to źle bo im dziecko starsze, tym trudniej go odzwyczaić :no:
Pozdrawiam
 
U mnie też mleczka baardzo dużo, do tego stopnia, że po wczorajszym niejedzeniu przez cały dzień i wieczór piersi zrobiły się wypełnione do granic wytrzymałości.

Ale co tam, cycoman przybył do mojego łóżka przed 1 w nocy i obydwa "didusia" w mig opróżnił.:-)
 
Ja też bym powoli chciała Igę odstawić, bo noce są koszmarne:-( z drugiej strony- mam dużo mleka i Iga jakoś nie chce się odstawić sama..no i mieszanki jeszcze nie jadła nigdy, chyba muszę jej zacząć dawać.
w dzień jeszcze chyba by się dało ją przetrzymać bez karmienia ale w nocy to będzie porażka.; nawet terez jak czasem chcę ją oszukać herbatką albo wodą to a i owszem- wypije- ale później musi poprawić cycowym mlesiem:-D
 
U nas żadna mieszanka nie wchodzi w grę - wszystkie, które wypróbowałam Szymon odrzuca - ma odruch wymiotny jak tylko powącha.
Lenka tez tak miala nawet wody czy herbaty pic nie chciala ale musialam dac jej jakies mleko i jak przystawilam jej butle do buzi tooproznila ja bardzo szybko (dostaje mieszanke ha ktora jest slonawa - okropna i balam sie ze nie bedzei pic)
A piersi same reguluja sobierodukcje mleka - tez mialam go bardzo duzo ale stopniowo jak mala ssala coraz zarzdziej coraz mniej mleka produkowaly jak robladlugie przerwy np przestalassac w dzien i wieczorem piersi buly pelne mleka oprozniala je przed snem lub w nocy i nastepnego dnia byly juz troszke mniej przepelnione :-)
 
no i boję się że Giga tak samo...Ja też jak wącham miesznkę to mi gorzej:tak: więc może ją jeszcze karmić...ale później może być jeszcze trudniej. najlepiej jakby sama zrezygnowała. może na wiosnę będzie łatwiej..
 
reklama
czyli wasze maluszki akceptuja butelke tak?
bo u mnie problem zaczyna sie wlasnie od tego-zadna butelka tzn smoczek nie wchodzi w gre-mialam wszystki rodzaje i nic z tego

wszyscy mowia ze jak bym chciala to bym nauczyla-ale naprawde tak nie jest probowalalismy juz tyle razy..........nawet jak glodny przeglodzony to i tak nie chce............

ja chyba z piersi przejde od razu na kubeczek
 
Do góry