reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szyjce macicy

ina07 sterylizowanko ? z tego co wiem nie powinno się tego wyciągać, bo szyjka po to "obrzmiewa" i trzyma pessar, zeby było jak w naturze. w celu sterylizowania bierze sie gałki antybakteryjne. no chyba ze masz jescze inny pessar niż my mamy.musze zapytać mojego gina o to, bo mnie zaciekawiło. i też się dziwię, ze masz duphaston i fenoterol na raz.
co do szyjki to moja też jest zamknięta.
 
reklama
ina07 odwołuje wszystko :) mozna wyciągać, ale nie zawsze trzeba. w zalezności od pessara. i Ty masz dużo dłużej od nas założony. a napisz mi tylko czym to jest sterylizowane.
 
Ina07 ja brałam Duphaston tylko do 20 tygodnia , moja znajoma położna która też jest w ciąży także brała go do 20 tygodnia. Może powinnaś zapytać swojego gina czy napewno powinnaś to jeszcze brać i to jeszcze razem z fenoterolem?
 
hej hej, kazdy lekarz ma swoje metody, ale to ciekawez duphaston z fenoterolem, ja brałam dyphaston chyba do 21 tc, potem fenoterol, no ale lekarz chyba wie co robie chociaz zapytac mozna
A fakt tez słyszałam ze potem jak sie odstawia fenoterol czy iine podtrzymujace to urodzic nie moazna ;D ech, nie tak łatwo byc w ciazy.
A duzo bierzecie tego fenoterolu? Ja 6 tabletek na dobe
 
Atas a w jakich odstępach czasu bieżesz te tabletki? Ja biorę 3x0,5 tabl. co 8 godzin
 
tak z tym odsawieniem tabletek to troche prawdy jest. Moja kolezanka dostaiwla tydzien temu i jeszcze nic a juz 8 dzien po terminie.
 
A podobno jedne kobiety od razu rodzą po odstawieniu inne niestety nie, tylko że ja nigdy osobiście nie słyszałam / nie czytałam np. relacji mamy która odstawiła i urodziła :p Ale lekarza tak twierdzą i na pewno za wcześnie to nie odstawią nam tych leków :mad: :( :mad:
 
DOXA na poczatku przez ta torbiel profilaktycznie jadłam 1/2 tabl. 6 razy na dobe, czyli co 4 godziny, w nocy nie było problemu bo zawsze na siusiu sie budziłam o tej samej porze.
Teraz mi zwiekszył dawke i jem 1/2 tbl x 12 razy na dobe czyli co 2 h.
A masz cos na skutki uboczne, gdyby Ci serce kołatało czy rce drzały za mocno? mi staweran przepisał ale nic mi nie jest- na szczecie i czuje sie dobrze
 
Ja dostałam do Fenoterolu Isoptin na kołatanie itp., ale mi nic nie kołacze to nie biorę ;) Moja ginka była bardzo zdziwiona, że nic mi nie jest, ale ja biorę tylko 1,5 tabl na dobę, a Ty Atas aż 6 i też nie masz żadnych drżeń rąk, kołatań serca itp.? Chyba mamy mocne serca ;D
 
reklama
DOXA ja ma zwiekszana dawke co prawad od wtorku, ale nic mi po niej nie jest i czuje sie naprawde dobrze, nie wiem czym to moze byc uwarunkowane ze jedne kobietki maja trzesawki a inne nie. Ja mam bardzo niskie cisnienie 90/50 85/55 a przed coaza aktywna barzdo sportowo bylam, hmm, w sumie ciekawa jestem ???
 
Do góry