reklama

Wybroczony u 1,5 rocznego dziecka...

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez Phelania, 4 Marzec 2013.

 1. Phelania

  Phelania Mama 2 urwisów :P

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
 2. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Droga Mamo,
  po pierwsze to bardzo dobrze , że wyniki morfologii są prawidłowe, a lekarz hematolog nie dopatrzył się nieprawidłowości. Z tego, co widziałam na zdjęciach zmiany nie wyglądają na związane np. z chorobami hematologicznymi lub zapaleniem naczyń. Czy Twój synek nie był w ostatnim czasie chory na infekcję bakteryjną (gardło, migdały, zatoki? warto sprawdzić poziom tzw. ASO we krwi) lub wirusową? U dzieci wybroczyny powstają najczęściej po infekcji, szczególnie związanej z wymiotami lub intesywnym kaszlem. Poza tym, 4 dni to nie jest długi okres czasu - jeśli zmiany nie znikną w przeciągu 1-2 tygodni , warto pobrać próbkę skóry do badania histopatologicznego (wykonuje je większość uniwersyteckich Klinik Dermatologii i niektóre poradnie), ale najprawdopodobniej nie będzie to konieczne.
   
 3. reklama
 4. Phelania

  Phelania Mama 2 urwisów :P

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Synek od piatku ma katarek i lekki kaszelek...i stan podgoraczkowy...ale tak to jestk ok:) Dziekuje za odpowiedz.
   
 5. Phelania

  Phelania Mama 2 urwisów :P

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam ponownie,

  Dzwonilam do dwóch dermatologówi wizyte mam dopiero na maj-czerwiec:( gdzie moge najszybciej sie zgłosic chodzi mi o Warszawe?na prywatnego mnie nie stac....Dzis jest 6 dzien gdzie wybroczyny nie ustepuja dziecko ma nadal katar i lekki kaszelek ,ogólny stan dobry.Podaje mu od wczoraj Rutinoscorbin 1xdziennie na zamkniecie naczynek (przepisane od lekarza z IP)
   
 6. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Niestety nie wiem, gdzie w stolicy można najszybciej dostać się do dermatologa w ramach NFZ :(
  Tak jak wspominałam, nie przejmowałabym się zbytnio tymi wybroczynami, skoro dziecko ma prawidłowe wyniki krwi. Rutinoscorbin nie zaszkodzi, można też spróbować preparatu, który przyspiesza gojenie i regenerację skóry, dopuszczony do użytku już u niemowląt, nazywa się CICAPLAST B5.
  Pozdrawiam!
   

Poleć forum