reklama

Wybroczony u 1,5 rocznego dziecka...

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez Phelania, 4 Marzec 2013.

1. Phelania

Phelania Mama 2 urwisów :P

2. Anna Rosińska - Więckowicz

Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

Droga Mamo,
    po pierwsze to bardzo dobrze , że wyniki morfologii są prawidłowe, a lekarz hematolog nie dopatrzył się nieprawidłowości. Z tego, co widziałam na zdjęciach zmiany nie wyglądają na związane np. z chorobami hematologicznymi lub zapaleniem naczyń. Czy Twój synek nie był w ostatnim czasie chory na infekcję bakteryjną (gardło, migdały, zatoki? warto sprawdzić poziom tzw. ASO we krwi) lub wirusową? U dzieci wybroczyny powstają najczęściej po infekcji, szczególnie związanej z wymiotami lub intesywnym kaszlem. Poza tym, 4 dni to nie jest długi okres czasu - jeśli zmiany nie znikną w przeciągu 1-2 tygodni , warto pobrać próbkę skóry do badania histopatologicznego (wykonuje je większość uniwersyteckich Klinik Dermatologii i niektóre poradnie), ale najprawdopodobniej nie będzie to konieczne.

3. reklama
  4. Phelania

Synek od piatku ma katarek i lekki kaszelek...i stan podgoraczkowy...ale tak to jestk ok:) Dziekuje za odpowiedz.

5. Phelania

Witam ponownie,

Dzwonilam do dwóch dermatologówi wizyte mam dopiero na maj-czerwiec:( gdzie moge najszybciej sie zgłosic chodzi mi o Warszawe?na prywatnego mnie nie stac....Dzis jest 6 dzien gdzie wybroczyny nie ustepuja dziecko ma nadal katar i lekki kaszelek ,ogólny stan dobry.Podaje mu od wczoraj Rutinoscorbin 1xdziennie na zamkniecie naczynek (przepisane od lekarza z IP)

6. Anna Rosińska - Więckowicz

Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

Niestety nie wiem, gdzie w stolicy można najszybciej dostać się do dermatologa w ramach NFZ :(
    Tak jak wspominałam, nie przejmowałabym się zbytnio tymi wybroczynami, skoro dziecko ma prawidłowe wyniki krwi. Rutinoscorbin nie zaszkodzi, można też spróbować preparatu, który przyspiesza gojenie i regenerację skóry, dopuszczony do użytku już u niemowląt, nazywa się CICAPLAST B5.
    Pozdrawiam!

Poleć forum