reklama

Wydzielina z pochwy czy sączace się wody płodowe?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Fluttershy, 16 Luty 2016.

1. Fluttershy

Fluttershy Fanka BB :)

Witam,
    jestem w 16 tygodniu i mam mleczną rzadką wydzielinę z pochwy? Czy to normalne? Czy mogą to być wody płodowe? :-(

2. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

Na to pytanie odpowie Ci tylko lekarz, a jeśli mogą to być wody płodowe, to w te pędy do szpitala.

3. reklama
  4. Niesia_88

Niesia_88 Fanka BB :)

Warto sprawdzić u lekarza, ale spokojnie - też takie miałam na tym etapie ciąży. Lekarz wyjaśnił mi, że są one jak najbardziej naturalne. Zaniepokoić powinny Cię upławy w innymi niż białym czy kremowym kolorze, zwłaszcza jeśli towarzyszyć będą też inne objawy - świąd, zaczerwienienie itp.

Wody płodowe ponoć są słomkowego koloru i mają charakterystyczny zapach, który ciężko pomylić ze zwykłymi upławami.

5. Fluttershy

Są białe, ale wodniste. I mało obfite. Po prostu 2 lub 3x dziennie czuje, ze robi się mokro i wtedy w przedsionku pochwy jest ta wydzielina.
    Trochę się uspokoilam, ale i tak umowie się wcześniej do lekarza by sprawdzić.

6. Kaana

Kaana Fanka BB :)

Nie stresuj się. Mleczna wydzielina z pochwy w ciąży jest naturalna. To świadczy, że wszystko jest w porządku.
    Niektóre kobiety mają jej więcej z innych aż kapie :). Mi lekarz powiedział, że im dalej będę w ciąży tym śluzu może pojawiać się więcej. Gdyby upławy jednak zmieniły kolor i konsystencje dzwoń do lekarza- to może być oznaka infekcji, o które w ciąży niezwykle łatwo, a są niebezpieczne.

7. Fluttershy

Wcześniej brałam luteine, więc nie wiem jak upławy wyglądały bez brania luteiny. Hmm ale czy takie mleczne, ale bardzo rzadkie są ok? nie są wcale ciągnące...

8. Kaana

Kaana Fanka BB :)

Tak są ok :) Luteina raczej nie miała wpływu na ich wygląd bo powinna się cała wchłonąć

9. Fluttershy

Dzięki kochane :-) Bardzo się uspokoiłam :-) To moja druga ciąża (pierwsza poroniłam w 5 tyg) i tak się czasem zestresuje :-(

10. reklama
  11. Aga30+

Aga30+ Fanka BB :)

Zupełnie normalne. Też mam taką nieraz bardzo dużo. To przez hormony.

Poleć forum