reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wydzielina z pochwy czy sączace się wody płodowe?

Fluttershy

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Październik 2015
Postów
135
Witam,
jestem w 16 tygodniu i mam mleczną rzadką wydzielinę z pochwy? Czy to normalne? Czy mogą to być wody płodowe? :-(
 
reklama
Warto sprawdzić u lekarza, ale spokojnie - też takie miałam na tym etapie ciąży. Lekarz wyjaśnił mi, że są one jak najbardziej naturalne. Zaniepokoić powinny Cię upławy w innymi niż białym czy kremowym kolorze, zwłaszcza jeśli towarzyszyć będą też inne objawy - świąd, zaczerwienienie itp.

Wody płodowe ponoć są słomkowego koloru i mają charakterystyczny zapach, który ciężko pomylić ze zwykłymi upławami.
 
Są białe, ale wodniste. I mało obfite. Po prostu 2 lub 3x dziennie czuje, ze robi się mokro i wtedy w przedsionku pochwy jest ta wydzielina.
Trochę się uspokoilam, ale i tak umowie się wcześniej do lekarza by sprawdzić.
 
Nie stresuj się. Mleczna wydzielina z pochwy w ciąży jest naturalna. To świadczy, że wszystko jest w porządku.
Niektóre kobiety mają jej więcej z innych aż kapie :). Mi lekarz powiedział, że im dalej będę w ciąży tym śluzu może pojawiać się więcej. Gdyby upławy jednak zmieniły kolor i konsystencje dzwoń do lekarza- to może być oznaka infekcji, o które w ciąży niezwykle łatwo, a są niebezpieczne.
 
Wcześniej brałam luteine, więc nie wiem jak upławy wyglądały bez brania luteiny. Hmm ale czy takie mleczne, ale bardzo rzadkie są ok? nie są wcale ciągnące...
 
Dzięki kochane :-) Bardzo się uspokoiłam :-) To moja druga ciąża (pierwsza poroniłam w 5 tyg) i tak się czasem zestresuje :-(
 
reklama
reklama
Do góry