reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki Badan - prosze o porade

Dołączył(a)
18 Lipiec 2018
Postów
1
Witam , moja żona jest w 25 tyg ciąży , ostatnio robiła sobie badania ( link poniżej) i wyszły bardzo podwyższone ( szczególnie bakterie) . Czy mamy się obawiać tej sytuacji ? Dopomne tylko ,że byliśmy pokazać to położnej w szpitalu , powiedziała nam ,że najprawdopodobniej mógł zostać źle pobrany mocz ( i co prawda ,żona mówiła ,że sikała do pojemnika od pierwszej kropelki ,natomiast położna twierdziła ,że najlepiej złapać "środkowy mocz" ). Na powtórne badania już nie mieliśmy czasu ,ze względu że mieszkamy w UK i byliśmy tylko na 4 dni w PL. Dlatego też tutaj poszła do doktora z tymi badaniami, no ale jak to tutejsi doktorzy powiedzieli jej ,że wszystko jest niby wporządku i ma się nie martwić bo w ciąży powinny być powiększone badania ....

aczkolwiek zrobiła dodatkowe badania , niestety mimo tego ,że nie była na czczo to lekarz kazał jej oddać po prostu tak jak jest no i na wyniki się czeka około 10 dni .... zastanawiamy się czy nie podjechać jeszcze prywatnie gdzieś zrobić,a mieć świety spokój.

Zone nic nie boli , ani nie czuje dyskomfortu podczas oddawania moczu.

Link do: Grafika na iFotos.pl




Czy ktoś był w podobnej sytuacji ? Jakieś rady ? Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji ? bardzo będę wdzięczny za pomoc ....

Pozdrawiam Serdecznie
 
reklama
Rozwiązanie
Dokładnie..a jeszcze w ciąży mogą np w moczu być leukocyty ;)
Mogą być do 10-15 a tu wynik 36. Ale tak jak dziewczyny piszą, podstawą jest właściwe pobranie moczu bo to na prawdę może bardzo sfałszować wynik. Z porannego moczu, po podtarciu się, ze środkowego strumienia moczu. Na razie nie panikujcie tylko powtórzcie badania. A żurawinę żona może pić i jeść na pewno nie zaszkodzi. Moja ginekolog też zawsze polecala kiwi i co najmniej 2l wody dziennie.
Przy infekcjach bakterii jest dużo dużo więcej. Wyglada na zle pobrany mocz, mi tez się zdarzyło dwa razy. Na jakie badanie czeka 10 dni?
I położna i lekarz powiedzieli ze Wporzadku to nie ma co przesadzać, a pisanie „tutejsi lekarze” jest moim zdaniem troche nie na miejscu.
 
Mi teraz tez wyszlo ze mam liczne bakterie bo zapomnialam o srodkowym moczu ;) ostatnio bylo super.. ;)
Moj ginekolog zalecil brac urosept sa to tabletki ziolowe.. ale szczerze powiedziawszy ,bakterie musza byc jakos wydalane, wiec wg mnie ,to ze sa w moczu, to normalne ;)
 
Bo mocz pobiera się ze środkowego strumienia to raz. Dwa dobrze gdy jest to mocz poranny. Trzy fajnie jak się podmyje przed. Cztery trzeba go dostarczyć nie później niż1h choć niektórzy mówią o 2h od pobrania. Poza tym jeśli są tylko bakterie a leukocyty i erytrocyty w granicach normy to serio nie ma się czym niepokoić. A nawet gdyby w moczu były bakterie robi się badanie posiewowe by sprawdzić co to za bakterie.
 
Teraz jeszcze sobie spojrzałam na ten mocz.. to wiele kobiet ma gorsze wyniki a nie świadczy to ani o infekcji ani o chorobie. Powiedziałabym piękny zdrowy siuś. ;)
 
Witam,

badanie moczu nalezy powtorzyc, gdyz podwyzszony poziom leukocytow, bakterii etc. swiadczy np. o grzybicy, zakazeniu nerek, pecherza, zapaleniu ukladu moczowego itd. Nie mozna tego bagatelizowac (!)

Wynik mogl byc rowniez sfalszowany np. poprzez niewlasciwe pobranie moczu, niesterylny pojemnik, niewlasciwy transport czy zbyt dlugi czas pomiedzy pobraniem a dostarczeniem do laboratorium. Mocz powinien zostac dostarczony do laboratorium w ciagu ok 2 godz.

Przed pobieraniem moczu pacjent powinien byc wczesniej podmyty i wytarty jednorazowym recznikiem oraz powinien pobrac probke do jalowego pojemnika ze srodkowego strumienia moczu.

Pozostale badania w normie.

Badanie moczu radze powtorzyc w celu dalszej diagnostyki i/lub ewentualnego leczenia. Powodzenia i pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Badanie do powtórzenia moim zdaniem ale póki co żona może jeść suszoną żurawiną pomaga w problemach z układem moczowym jeśli takie występują. Moim zdaniem żoną powinna zacząć suplementować witaminę D jej poziom powinien być ok 40 a ma 27 nawet jest strzałka w dół można ją kupić w każdej aptece. Wszystkiego dobrego
 
reklama
Dokładnie..a jeszcze w ciąży mogą np w moczu być leukocyty ;)
Mogą być do 10-15 a tu wynik 36. Ale tak jak dziewczyny piszą, podstawą jest właściwe pobranie moczu bo to na prawdę może bardzo sfałszować wynik. Z porannego moczu, po podtarciu się, ze środkowego strumienia moczu. Na razie nie panikujcie tylko powtórzcie badania. A żurawinę żona może pić i jeść na pewno nie zaszkodzi. Moja ginekolog też zawsze polecala kiwi i co najmniej 2l wody dziennie.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry