reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Dołączył(a)
15 Październik 2020
Postów
6
Hej jestem tutaj nowa i piszę do was bo jestem załamana odebrałam pierwsze wyniki nasienia partnera i chyba jest bardzo źle proszę wypowiedzcie sie czy wgl mamy na co liczyć czy nie ma szans ?
 

Załączniki

  • 4AC2418F-5C23-4503-8CC9-D6FF245D6DAA.png
    4AC2418F-5C23-4503-8CC9-D6FF245D6DAA.png
    197,4 KB · Wyświetleń: 576
reklama
Rozwiązanie
Spermatogeneza trwa 72 dni. Jeśli bierze tabletki 2-3 tygodnie to wiadomo, że nie zadziałają.

Minimalny czas brania to 72 dni, a zaleca się pół roku, potem należy powtórzyć badanie, bo te plemniki, które już zostały wyprodukowane, nie zmienia się nagle na lepsze. Chodzi o nowa produkcję, ona ma być lepsza [emoji4]
Tak, tak ja wiem... Ale dziwne jest to że w czerwcu była taka poprawa a teraz jeszcze gorzej... No nic zawieszamy broń i tyle 😉 może będzie wyczekiwana wpadka 🤔
Hej... Ja mogę wam polecić tabletki które mój mąż brał przed zabiegiem inseminacji przez 3 tygodnie i naprawdę wyniki były o niebo lepsze... To nucleox i jeszcze jakieś ale nie pamiętam nazwy były cholernie drogie na miesiąc ok 500zl 😵 obecnie przyjmuje fertilmen plus i mają bardzo podobny skład jak poprzednie leki a są tańsze bo ok 150zl na miesiąc 😉 także te pierwsze polecam a co drugich to dam wam znać w poniedziałek czy nie działają 😉

Dziękuje Ci bardzo ! Czekam na info jak drugie działają ja już zamowilam jakies suplementy ale jak przejdziemy sie do lekarza to od razu zapytam o te co Twoj mąż brał ☺️
 
reklama
hej, opiszę krótko naszą sytuację.
2 ciążę- 1 ciąża po 3 miesiącach, obumarcie, 2 ciąża w 1 cyklu starań i wsztsko ok.
Po roku od cc, chcieliśmy ponownie starć się o dziecko i tak już u nas to trwa od grudnia 2019 do teraz 0 ciąż...
Zrobiłam najpierw ja dużo badań.
Tsh po leczeniu jest ustabilizowana, atg, atpo, LH, Fsh, prolaktyna, glukoza, progesteron, estradiol, wszytsko ok. Nie robiłam póki co amh.
Mój mąż zrobił badanie nasienia . Wyniki przedstawiam poniżej:

Czas abstynencji: 4 dni
Objętość (ml): 2,5
Upłynnienie: 15 minut
Ph: 7,5
Wygląd : żele
lepkość ( +,++,+++) : +
Aglutynacje : -
Wynik HOS testu : 76 %
Żywe plemniki : 76%
Koncentracja ( mln/ml) : 49,0, (mln/ ejakulat) 122,5
Ruchliwość:
Plemniki ruchliwe : 53%
Ruch postępowy: 48%
Ruch niepostępowy: 5%
Nieruchome: 47%
Morfologia: 2%
Wady główki : 98%
Wady wstawki : 9 %
wady witki 2%
Uwagi : Teratozoospermia.

Jesteśmy na listopad umówieni do androloga, czy ja też powinnam być na tej wizycie ?
Szczerze mówiąc, nie wiem co dalej robić, gdyż ta informacja bardzo mnie zszokowała, możecie mi pomóc w interpretacji? czy jest bardzo źle ? jak teraz postępować? jakie witaminy ma brać mąż?
Mąż bierze : witaminę C, Witaminę D, tran oraz kwas foliowy.

Czy te ciąże, to był cud?
Pozdrawiam :)
 
hej, opiszę krótko naszą sytuację.
2 ciążę- 1 ciąża po 3 miesiącach, obumarcie, 2 ciąża w 1 cyklu starań i wsztsko ok.
Po roku od cc, chcieliśmy ponownie starć się o dziecko i tak już u nas to trwa od grudnia 2019 do teraz 0 ciąż...
Zrobiłam najpierw ja dużo badań.
Tsh po leczeniu jest ustabilizowana, atg, atpo, LH, Fsh, prolaktyna, glukoza, progesteron, estradiol, wszytsko ok. Nie robiłam póki co amh.
Mój mąż zrobił badanie nasienia . Wyniki przedstawiam poniżej:

Czas abstynencji: 4 dni
Objętość (ml): 2,5
Upłynnienie: 15 minut
Ph: 7,5
Wygląd : żele
lepkość ( +,++,+++) : +
Aglutynacje : -
Wynik HOS testu : 76 %
Żywe plemniki : 76%
Koncentracja ( mln/ml) : 49,0, (mln/ ejakulat) 122,5
Ruchliwość:
Plemniki ruchliwe : 53%
Ruch postępowy: 48%
Ruch niepostępowy: 5%
Nieruchome: 47%
Morfologia: 2%
Wady główki : 98%
Wady wstawki : 9 %
wady witki 2%
Uwagi : Teratozoospermia.

Jesteśmy na listopad umówieni do androloga, czy ja też powinnam być na tej wizycie ?
Szczerze mówiąc, nie wiem co dalej robić, gdyż ta informacja bardzo mnie zszokowała, możecie mi pomóc w interpretacji? czy jest bardzo źle ? jak teraz postępować? jakie witaminy ma brać mąż?
Mąż bierze : witaminę C, Witaminę D, tran oraz kwas foliowy.

Czy te ciąże, to był cud?
Pozdrawiam :)

Hehehe cud to nie był [emoji23][emoji23][emoji23]
Meza wyniki są dobre.
Przyczepiłabym się do morfologii. Jest obniżona. Ale nie wyklucza to ciąży. 2% z 122 milionów to zawsze 2,5 miliona całkiem zdrowych, żywych i ruchliwych plemników.

Udałabym się do urologa i wykluczyłabym choroby, jak np żylaki powrózka nasiennego... Jak mąż chce to idz z nim. Mój nie chciał.

A tak to: suplementy (fertilman, profertil, androvit albo wiele innych dostępnych na rynku). Luźne gatki, nie przegrzewanie jąder, zdrowe odżywianie, trochę sportu, zero alko i papierosów [emoji3] i będzie dobrze [emoji4][emoji4][emoji4]Pozdrawiam również [emoji4]

Tran albo omegę 3 niech bierze dalej - samo zdrowie.
 
Hehehe cud to nie był [emoji23][emoji23][emoji23]
Meza wyniki są dobre.
Przyczepiłabym się do morfologii. Jest obniżona. Ale nie wyklucza to ciąży. 2% z 122 milionów to zawsze 2,5 miliona całkiem zdrowych, żywych i ruchliwych plemników.

Udałabym się do urologa i wykluczyłabym choroby, jak np żylaki powrózka nasiennego... Jak mąż chce to idz z nim. Mój nie chciał.

A tak to: suplementy (fertilman, profertil, androvit albo wiele innych dostępnych na rynku). Luźne gatki, nie przegrzewanie jąder, zdrowe odżywianie, trochę sportu, zero alko i papierosów [emoji3] i będzie dobrze [emoji4][emoji4][emoji4]Pozdrawiam również [emoji4]

Tran albo omegę 3 niech bierze dalej - samo zdrowie.
 
Hehehe cud to nie był [emoji23][emoji23][emoji23]
Meza wyniki są dobre.
Przyczepiłabym się do morfologii. Jest obniżona. Ale nie wyklucza to ciąży. 2% z 122 milionów to zawsze 2,5 miliona całkiem zdrowych, żywych i ruchliwych plemników.

Udałabym się do urologa i wykluczyłabym choroby, jak np żylaki powrózka nasiennego... Jak mąż chce to idz z nim. Mój nie chciał.

A tak to: suplementy (fertilman, profertil, androvit albo wiele innych dostępnych na rynku). Luźne gatki, nie przegrzewanie jąder, zdrowe odżywianie, trochę sportu, zero alko i papierosów [emoji3] i będzie dobrze [emoji4][emoji4][emoji4]Pozdrawiam również [emoji4]

Tran albo omegę 3 niech bierze dalej - samo zdrowie.

Z tym cudem na temat ciąży, to miałam na myśli to, że taka niska morfologia jest teraz, a jednak ciąże były.
Chyba, że wtedy morfologia była lepsza...
Wszędzie czytam, że przy takiej morfologii, to tylko inseminacja....
Czy te suplementy mogą pomóc na morfologię?
Czy androlog pomoże w sprawie morfologii?

Mąż nie pali i bardzo rzadko pije, także te aspekty można wykluczyć:)
 
Z tym cudem na temat ciąży, to miałam na myśli to, że taka niska morfologia jest teraz, a jednak ciąże były.
Chyba, że wtedy morfologia była lepsza...
Wszędzie czytam, że przy takiej morfologii, to tylko inseminacja....
Czy te suplementy mogą pomóc na morfologię?
Czy androlog pomoże w sprawie morfologii?

Mąż nie pali i bardzo rzadko pije, także te aspekty można wykluczyć:)
Tak jak koleżanka wyżej napisała. Nie jest źle i naturalna ciąża jest możliwa.
Tak te suplementy mogą również trochę poprawić morfologię :) Co 3 miesiące są inne plemniki więc nie wiemy jakie miał wyniki wtedy kiedy akurat zaszłaś :)
 
reklama
Z tym cudem na temat ciąży, to miałam na myśli to, że taka niska morfologia jest teraz, a jednak ciąże były.
Chyba, że wtedy morfologia była lepsza...
Wszędzie czytam, że przy takiej morfologii, to tylko inseminacja....
Czy te suplementy mogą pomóc na morfologię?
Czy androlog pomoże w sprawie morfologii?

Mąż nie pali i bardzo rzadko pije, także te aspekty można wykluczyć:)

Nie czytaj, idźcie do urologa, on wam powie prawdę. W internetach jak wpiszesz boli mnie głowa to wyjdzie ci rak niestety. Urolog może pomóc, jeśli będzie jakiś problem.
Parametry nasienia zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nawet stres może wpłynąc na jakość nasienia. Dziś ma 2%, a za miesiąc 10%...
Suplementy pomogą, ale zmiana stylu życia pomoże najbardziej, jeśli ma nadwagę, pali, źle się odżywia, najwyższy czas z tym powalczyc [emoji4] suple nie wchłaniają się w 100%, zdrowa dieta daje dużo więcej [emoji4] polecam Akademie płodności i ich plodnobook męski. Fajne dziewczyny.
 
Do góry