reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Dołączył(a)
15 Październik 2020
Postów
6
Hej jestem tutaj nowa i piszę do was bo jestem załamana odebrałam pierwsze wyniki nasienia partnera i chyba jest bardzo źle proszę wypowiedzcie sie czy wgl mamy na co liczyć czy nie ma szans ?
 

Załączniki

  • 4AC2418F-5C23-4503-8CC9-D6FF245D6DAA.png
    4AC2418F-5C23-4503-8CC9-D6FF245D6DAA.png
    197,4 KB · Wyświetleń: 576
reklama
Rozwiązanie
Spermatogeneza trwa 72 dni. Jeśli bierze tabletki 2-3 tygodnie to wiadomo, że nie zadziałają.

Minimalny czas brania to 72 dni, a zaleca się pół roku, potem należy powtórzyć badanie, bo te plemniki, które już zostały wyprodukowane, nie zmienia się nagle na lepsze. Chodzi o nowa produkcję, ona ma być lepsza [emoji4]
Tak, tak ja wiem... Ale dziwne jest to że w czerwcu była taka poprawa a teraz jeszcze gorzej... No nic zawieszamy broń i tyle 😉 może będzie wyczekiwana wpadka 🤔
Hej
No wyniki twojego męża są bardzo słabe.
Mój ma podobne.
Pozostaje wam wizyta u androloga i może uda się znaleźć przyczynę i ją wyeliminować, co pozwoli na poprawę. Są też różne suplementy na poprawę ale najpierw radzę się skonsultować z lekarzem zrobi wywiad i usg. Powodzenia ;))
 
Dla pocieszenia dodam, że mój partner nie miał nawet 1 mln w ml ejakulatu. Stwierdzono kryptozoospermie.

W drugim badaniu, chyba z 3 tygodnie później, udał się do urloga i ten powtórzył badanie i wyszło duuuuuuuzo lepiej. I urolog poiwedzial że wyniki są wystarczające do zapłodnienia, jednak nie udało nam się jeszcze zajść w ciążę.

Ja się załamałam i wylam przez ten cały czas. Z perspektywy czasu żałuję że tak zareagowałam.
 
Hej... Ja mogę wam polecić tabletki które mój mąż brał przed zabiegiem inseminacji przez 3 tygodnie i naprawdę wyniki były o niebo lepsze... To nucleox i jeszcze jakieś ale nie pamiętam nazwy były cholernie drogie na miesiąc ok 500zl 😵 obecnie przyjmuje fertilmen plus i mają bardzo podobny skład jak poprzednie leki a są tańsze bo ok 150zl na miesiąc 😉 także te pierwsze polecam a co drugich to dam wam znać w poniedziałek czy nie działają 😉
 
Hej... Ja mogę wam polecić tabletki które mój mąż brał przed zabiegiem inseminacji przez 3 tygodnie i naprawdę wyniki były o niebo lepsze... To nucleox i jeszcze jakieś ale nie pamiętam nazwy były cholernie drogie na miesiąc ok 500zl 😵 obecnie przyjmuje fertilmen plus i mają bardzo podobny skład jak poprzednie leki a są tańsze bo ok 150zl na miesiąc 😉 także te pierwsze polecam a co drugich to dam wam znać w poniedziałek czy nie działają 😉
Podstawa to wizyta u androloga, a w drugiej kolejności suplementy ponieważ jeżeli okaże się że to żylaki to tabletki nic nie pomogą
 
Podstawa to wizyta u androloga, a w drugiej kolejności suplementy ponieważ jeżeli okaże się że to żylaki to tabletki nic nie pomogą
Oczywiście że tak. Ja tylko mówię co u nas pomogło i co polecam. Wszystkie te suplementy były zalecone przez mojego ginekologa, który jest również andrologiem i ma klinikę leczenia niepłodności.
 
reklama
reklama
Dla pocieszenia dodam, że mój partner nie miał nawet 1 mln w ml ejakulatu. Stwierdzono kryptozoospermie.

W drugim badaniu, chyba z 3 tygodnie później, udał się do urloga i ten powtórzył badanie i wyszło duuuuuuuzo lepiej. I urolog poiwedzial że wyniki są wystarczające do zapłodnienia, jednak nie udało nam się jeszcze zajść w ciążę.

Ja się załamałam i wylam przez ten cały czas. Z perspektywy czasu żałuję że tak zareagowałam.

Trzymam kciuki za was również, ja do tego wszystkiego mam jeszcze PCOS a to nam nie pomaga w tej sytuacji ;(
 
Do góry