reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

no więc, jesli nie ma sie jakiś mega duzych piersi, to ja odradzam staniki do karmienia- dla mnie to była strata kasy. Przy mniejszym biuście świetnie mi się sprawdziły, zwykle bardziej wycięte- leciutko tylko odgiąc i pierś jest na wierzchu:) i pamiętajcie o bluzkach rozpinanych, bo co by nie trzeba było podciągać i brzuchola wywalać na wierzch:)

Moja starsza córcia też czerwcowa:) i co do ubranek to nie kupujcie dużo bluz, sweterków- ja polecam jedną cieplejsza- polarek , bluzę zwykła razy dwa i dwa cieńkie swetereki. Na noc bodziaki zwykłe z długim rekawem- tak z 5 -6 par. ze 5-6 bluzeczek z krótkim rekawem i tyle samo z długim. Spodenki ze 3 pary krótkich i ze 3 pary dłucgich. To takie niezbędne minimum. Oczywiscie skarpetki i kapelusiki -większosc lekka, jeden cieplejszy - taki z welurku na przykład. Kurteczki odradzam raczej na te pierwsze 2 miesiace, bo jeśli bedzie zimniejszy dzien to dziecko i tak w gondoli w kocyku czy spiworku. Ja pierwszej kurtki użyłam dopiero we wrześniu.
 
reklama
blond - ja te to tylko tak wkleiłam a sama pytam co polecacie bo ja mam jeden pas ale to bardziej do dekoracji niz do wpychania bebzuna tam gdzie jego miejsce hehe

a co do staników to ja pytam te wiecej biusciaste o rady:tak:
 
mam dwa staniki miekkie z odpinana miseczka takie do karmienia, poki co nosze stare (te co byly za duze jak schudlam)
co do pasa ciazowego mam jeden zapinany na rzepe z tylu, fajnie zaslania rozpiety rozporek nie lubie tylko tej jego sztywnosci.
Mam tez bawelniane pasy ala opaska z materialu, te zakladam jak chce dac efekt wydluzenia bluzki ze niby cos wystaje z podspodu
 
kupiłam wczoraj Małemu dwa dresiki, ale slodkie:tak:
Mam wlasnie kilka par dlugich dresowych spodenek, bluzeczki z dlugim 4 sztuki, i krotkich kilka. Body z dlugim rekawkiem mam bardzo duzo (po Kubie, po synku kolezanki plus nowe), mam nadzieje, ze ich uzyje bo w sumie w UK nie ma takich upałów jak w Polsce:-) zawsze na noc będą dobre;) ja wlasnie Kube mam z listopada i wychodzil ze szpitala w kombinezonie, a teraz Maly chyba bedzie mial dres chyba, ze rzeczywiscie bedzie goraco bo roznie moze byc to coś lzejszego?
w czym Wasze letnie dzieci wychodzily ze szpitala?
 
dowiedziałam się, od profesora który mi usg robił, że noszenie zbyt obcisłych ubrań, tj. spodni czy koszulek albo nawet majtek może powodować częste skurcze macicy i "stawianie się" . Powiedział mi, że najlepiej po domu to w jakiejś dłuższej koszulce albo szlafroku, żeby nic tam nie obciskało .

Tak mi się przypomniało.

Tak więc dziewczyny uważajcie na to co nosicie :)
 
My jak wychodizłysmy to Lila miała spodenki 3/4, skarpeteczki, bluzkę z krotkim rękawe i bluzę na to:) Było cieplo, ale nie było upału- wychodizłysmy 12 czerwca:)W szpitalu z to jak leżalam było starsnie gorąco- Lila leżąła tylko w pieluszce, skarpetach i bluzce z krótkim rękawem:)

Mamina, to Ty się meiscisz jeszcze swoje spodnie? Ja w sumie od miesiąca nie próbowałam...hmm ajak tam Twoja waga?Ja mam 7 na plusie.
 
Ostatnia edycja:
mam 7tez na plusie wg ksiazki to idealny przyrost-zalamka....mam kilka spodni co sa juz odlozone na "po schudnieciu" kilka takich co to za duze byly ale sie :) skorczyly te wlasnie jeszcze nosze.....
tyje nawet cwiczac i jedzac regularnie, ponoc nie widac tego tycia :tak: choc ciezko w to uwierzyc. staram sie ubierac do ciala, zadnych obszernych namiotow bo to pogrubia
 
AVO dzięki;-)
zobaczymy jaka bedzie u mnie pogoda ale na kazda wszystko juz przygotowane:-D dresik nie gruby więc moze się przydać:tak:
czapeczki letnie wiec jakos damy radę:tak: na pewno Go nie przegrzeje, jeszcze niby dużo czasu a ja juz sie powoli zastanawiam jak Go ubiorę w szpialu a potem w dniu wyjścia:zawstydzona/y:
 
Dziewczyny, mam do was pytanie. Zwłaszcz do tych bardziej doświadczonych, czyli już dzieciatych :).

Zastanawiam się nad podkładami poporodowymi, czyli tymi pieluchami dla mam :-D.
Poprzednim razem zakupiłam je poprostu w pobliskiej aptece, więc nie miałam żadnego wyboru i byłam z nich strasznie niezadowolona. One kompletnie nic nie chłonęły. Czułam się jakbym miała worek między nogami, a na nim wszystko co ze nie wypływało. Teraz oglądam na allegro, że jest ich całkiem duży wybór, wszystko zależy tylko od ceny. Powiedzcie które podkłady polecacie z doświadczenia? Albo z doświadczenia znajomych? Czekam na wasze rady ;-).
 
reklama
Ja o ile pamiętam, też używałam tych z apteki, ale nie byłam jakoś specjalnie niezadowolona, więc tym razem chyba też sięgnę po prostu po takie.
 
Do góry