reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

reklama
Napisałam juz na głównym, ale tutaj powtórzę, nie pamiętam czy była o tym mowa. Ponieważ niedrapki maluch sobie ściąga, to ja zabieram do szpitala nożyczki do obcięcia pazurków (co prawda odradzają to, ale ja wolę obciąć pazurki niż żeby maluch sobie buźkę podrapał).
Poza tym wezmę malutkie opakowanie patyczków (jak do czyszczenia noska czy uszek) i środek do dezynfekcji - do pielęgnacji pępuszka.
 
ja nie bralam nozyczek przy Kubie, mial wlasnie niedrapki ale pamietam, ze i tak sie troche podrapał:-( moze rzeczywiscie wezmę?! Chociaz tak jak piszesz odradzaja i nie wiem co robić...
 
ja w szpitalu to tylko niedrapki bo strasznie chodzili i pilnowali zeby dzieciom nie obcinac pazurków ale za to pierwszego dnia po wyjściu do domu juz miał obciete wszystkie pazurki :tak:
 
hej kobietki :-)
a powiedzcie mi w czym śpią takie maluchy biorąc pod uwagę miesiące wakacyjne tzn. czerwiec-sierpień?choć wiadomo że pogoda może być rózna ale ja zupełnie jestem zielona więc w czym dziecko śpi w łóżeczku a co powinno mieć w wózku - śpiworki? jeśli to jakie? a może rożek? ....:baffled: pomóżcie plissss
 
Kamila, Polaa - tutaj (na Wyspach) nie ma takiego rygoru i takiej kontroli co masz ze sobą. To moje dziecko i ja decyduję. Alinka mimo niedrapek i tak sobie nosek przerysowała. Wiem, że w Polsce jest dużo przypadków złapania gronkowca czy paciorkowca i prawdopodobnie stąd to pilnowanie, żeby nie obcinać. Ale pod paznokciami tez sa bakterie i jak maluch sobie skórkę zadrapie, to tez dobrze nie jest.

kasia.natka - musimy pamiętać, ze nasz maluszek przez 9 m-cy żył w temp. prawie 40 stopni, więc, żeby nie było dla niego szoku, to na początek na pewno body z krótkim rękawkiem i pajacyk bawełniany, a do nakrycia, to zależy od temp. - może kocyk, może śpiworek.
 
Ostatnia edycja:
katrina ja wiem, ze nie ma takiego rygoru:tak: i pamietam babeczke, ktora obcinala dziecku paznokcie jeszcze w szpitalu, malo tego wloski mu nawet obcinala i wyrownywala:-D:szok:

kasia.natka do spania to pewnie jakies body plus pajacyk :tak: albo body z długim rękawkiem plus polspiochy, jak dla mnie super rozwiazanie:tak: i lekki kocyk do przykrycia badz kolderka. Spiworek to bede miala na pozniej, tak mi sie wydaje, chociaz u mnie nie bedzie na pewno takich upalow jak w Polsce.
 
katrina, polaa co do ciuszków to wiem że jakieś body + pajacyk/śpioch to chyba najwygodniej tylko właśnie chodzi mi o to co dalej czyli jak już maleństwo jest ubrane to kładziemy je do łóżeczka bez niczego bo gorąco czy jednak śpiworek? a może w rożku? no i taki sam problem jak spacer jakiś w wózku - ciuszki i co dalej :sorry2:
 
reklama
kasia ja pewnie bede przykrywala Malego kołderką:tak: albo cienkim kocykiem bo wydaje mi sie, ze sie dziecku spi o wiele lepiej jak przykryte niz nie nawet jak upaly. Ja tez muszę byc przykryta nawet jak goraco bo inaczej nie zasnę:zawstydzona/y:spiworek też mam ale taki cieply wiec pewnie bedzie uzywany od jesieni a w rozku paamietam, ze Kuba nie spal (no moze troche na początku ale On z listopada) bo szybko z niego wyrósł:-D dziecku to na poczatku na pewno najlepiej byloby w rozku bo ciasniutko ma jak w brzuszku;-)
 
Do góry