reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidziusia 😍

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Dziewczyny, kiedy powoli zaczęłyście zakupy dla malucha? Ostatnio rozejrzałam się po sklepach i to wszystko sporo kosztuje więc nie łatwo kupić wszystko na raz na ostatnią chwilę. Co myślicie o zabobonach i przesądach? Nie trzeba bać się kupować szybciej najważniejsze rzeczy od butelek po kosmetyki, smoczki oraz mebelki i ciuszki? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Abstrahując od tego kto jak kupuje...
Poniewaz pierwsza ciąże utraciłam, w drugiej wstrzymałam się z kupowaniem do usg w 12 tygodniu. Muszę przyznać, ze mnie korciło ale wolałam nie. Sama strata ciazy bolała, nie dałabym rady jeszcze oddawać ubranek, wchodzić do sklepów pełnych brzuchatych, szczęśliwych matek...
Z chwila kiedy dostałam usg do łapki i potwierdziło się zdrowe dziecko poleciałam do sklepu POPATRZEĆ na ciuszki. Byłam w temacie zielona, musiałam sobie poczytać, poukładać, popytać.
W pierwszej ciazy musieliśmy zrobić dziecku pokoik wiec w początkowej fazie na tym się koncentrowałam. Kupiłam tylko wózek i nosidelko do samochodu bo była taka okazja ze musiałabym być umysłowo ułomna żeby z niej nie skorzystać.
Po 20 tygodniu...
Ja dopiero w 6 miesiącu, ale na szczęście bardzo dużo rzeczy dostalam , w sensie ubranka od koleżanki, i super bo mala zaraz wyrosła, łóżeczko od brata pożyczone, nosidlo od siostry, wózek tez od brata ha ha ,
 
W zabobony jako tako nie wierze ale z zakupami poczekałam do usg połówkowego :) tego dnia po badaniach kupiłam wózek i pierwsze ubranka.
Jakbym miała wszystko kupować teraz na ostatnią chwile to byłoby bardzo ciężko
 
reklama
Ja dopiero w 6 miesiącu, ale na szczęście bardzo dużo rzeczy dostalam , w sensie ubranka od koleżanki, i super bo mala zaraz wyrosła, łóżeczko od brata pożyczone, nosidlo od siostry, wózek tez od brata ha ha ,
Ja w podobnym czasie zaczęłam kompletować wyprawkę. Dużo ubranek dostałam od rodziny i znajomych ale też kupiłam na olx. Pierwszy wózek miałam po rodzinie, łóżeczko z olx. Rodzina bardzo mi pomogła.
Niektóre rzeczy taniej można trafić właśnie na allegro czy olx, polecam tam się rozejrzeć. Troche kupić okazyjnie trochę w firmowych sklepach i zawsze taniej wyjdzie.
W zabobony nie wierzę więc nie zaprzątałam tym sobie głowy.
 
reklama
Ja w zabobony nie wierzę. A pierwszą rzecz kupiłam dla córeczki po pierwszym usg w 5 tygodniu, nie mogłam się powstrzymać ;) . Przez całą ciążę wyprawkę kompletowałam.
 
Do góry