reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla małego LWA :)

Wiecie, nie musimy się na wszystko zgadzać w szpitalu:sorry:mi jak po pierwszym porodzie jeden taki młody lekarz zabronił zakładać właśnie tych majtek z siatki, to mu powiedziałam, żeby sam sobie pieluchę między nogi wsadził, pochodził z gołym dupskiem po korytarzu zaciskając nogi, i dopiero potem mi rady dawał.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie w szpitalu przez pierwszą dobę po urodzeniu nie pozwalali nawet tych siateczkowych zakładać w efekcie wyglądałąm tak że nogi ściśnięte żeby podkład nie wypadł,skulona w pół bo brzuch po cesarce bolał i tak dreptałam do kibelka,ja jeszcze miałam szczęście bo dostałam długą koszulę a reszta miała króciutkie gdzie dupsko wystawało razem z tym podkładem...


Wiecie, nie musimy się na wszystko zgadzać w szpitalu:sorry:mi jak po pierwszym porodzie jeden taki młody lekarz zabronił zakładać właśnie tych majtek z siatki, to mu powiedziałam, żeby sam sobie pieluchę między nogi wsadził, pochodził z gołym dupskiem po korytarzu zaciskając nogi, i dopiero potem mi rady dawał.
 
Wiecie, nie musimy się na wszystko zgadzać w szpitalu:sorry:mi jak po pierwszym porodzie jeden taki młody doktorek zabronił zakładać właśnie tych majtek z siatki, to mu powiedziałam, żeby sam sobie pieluchę między nogi wsadził, pochodził z gołym dupskiem po korytarzu zaciskając nogi, i dopiero potem mi rady dawał.

otóż to :-D u nas nic nie mówili odnośnie tego, że ma nie być majtek, wręcz wskazywali na te siateczkowe
 
U nas też nie zabraniali, a gdyby, to nie sądzę, żeby któraś się zgodziła - leżałam w sali 4-osobowej i przez większość dnia byli goście - marne warunki do siedzenia z gołą dupą i wietrzenia się :-D
 
toska teraz pewnie bym zrobiła inaczej ale wiesz pierwsze dziecko człowiek zamotany więc robi co mu każą,ale na szczęście to tylko przez ok.dobę potem znalazłam gacie w torbie i założyłam
 
Dziewczyny ja wam powiem tak. Wietrzenie rany, leżenie w rozkroku itd jest na pewno ważne ale serio nie trzeba tego robić 24h na dobę. Według mnie kobieta dużo szybciej dochodzi do siebie jak się umyje, ubierze, przewinie;), usiądzie na łóżku. Będzie miała majtki na sobie i jak będzie chciała wstać z łożka to nic jej za przeproszeniem nie wypadnie i nie poleci po nogach. Ja tak robiłam i może dlatego z chęcią przyjmowałam gości w szpitalu bo nie krępowały mnie szczególnie ich wizyty.
Jedyne co mogę dodać to polecić Wam abyście robiły wszystko tak aby się czuć dobrze i komfortowo.
 
Madziasek, Marzycielka - w sumie to nie wiem po co mi ta miska ale może się przyda :happy: myślałam żeby na wszelki wypadek zabrać taką małą miseczkę, żeby się ochłodzić wodą czy coś :eek: muszę być na wszystko przygotowana :happy:
 
Toska - prawie sie posikałam ze śmiechu :-D Fajnie by było, gdyby wszyscy lekarz tak pomykali z gołymi tyłkami :-D

Ja leżałam w jedynce i byłam tak słaba, że właściwie poza sikaniem i umyciem się, cały czas leżałam. Więc majtki mi nie były potrzebne, a wolałam, żeby się wszystko tam goiło grzecznie. A majtek siateczkowych nie zabraniali, nikt nic na ich temat nie mówił.
 
Dobra mamuski, ostatnie plany wyprawkowe u mnie i potrzebuje waszej pomocy / doświadczenia w temacie :)

PIELUSZKI WIELORAZOWE :D

Kto miał z tym doczynienia? Od kiedy można zacząć? Ile ich potrzeba do codziennego użytku?
Czy ma sens zaczynania z noworodkiem (częste zmiany) czy lepiej poczekać jak te pipi kaka sie ureguluje huh?

Moja mama sie nakręciła, ale jeszcze jesteśmy ciemne w temacie i nie dokonca wiem gdzie szukać obiektywnych opinii :)))
 
reklama
Iza ja uzywalam wielo.mtylko zaczęłam późno, No tak okolo 7-8 miesiąca. Teraz tez mam zamiar, ale nie od razu. Mozna teoretycznie juz u maluszka, bo one sa regulowane, ale jesli Jasko bedzie taki jak starsza siostra, to ja dziękuje - Idulka robiła kupę przy każdym jedzeniu, a czasem częściej. Sa nibyntakie papierki, ktore sie na pieluszkę kładzie i one łapią te kupę, ale noworodki sraja na rzadko ;-)
Tak wiec ja zamierzam tak po 3-4 miesiącu. W zależności jak bedzie kwestia kupowania wyglądała.

A ile potrzeba? Sporo. Ja polecam Pieluszki z kieszonka.mdaja wiecej mozliwosciminszybciej schna. AIO i formowanie nie miałam.
Jesli zdecydujesz sie na "kieszonki" to potrzebujesz otulacz plus wkład i otulacz możesz zmieniać co 2 sikniecie (o ile sie nie przemoczy), natomiast wkładke po kazdym siknieciu. Tak około 20 otulaczy byłoby dobrze miec, a do każdego 2-3 wkładki. Sa dwa rodzaje wkladek - z mikrofibry i z warstwa z bambusa. Te z mikrofibry nie mogą dotykać skory. Wkłada sie je do środka kieszonki i wtedy cała wilgoć jest w środku i dziecko nie czuje, ze ma mokro (chyba ze sie przesika gruntownie). Za to te z bambusem mogą byc na zewnątrz kieszonki i sa lepsze do oduczaniu sikania (chociaz mojemu dziecku ta cieplutko wilgoć siuskowa przy pupę nie przeszkadzała ;-)).

tyle mi teraz do głowy przyszło. Jakbyś jeszcze chciała o cos spytać, to sie polecam.
 
Do góry