reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

Dziewczyny przed zakupem wózka warto sobie odpowiedzieć na szereg pytań, bo ile nas tutaj, tyle będzie wymagań i opinii. Jeśli ktoś sobie może pozwolić na wymianę wózka po kilku miesiącach, to problem w zasadzie nie istnieje. Jeśli ktoś szuka na dłużej, warto wziąć pod uwagę takie czynniki:

- z jakich tworzyw jest wykonany, kto jest producentem i jaką owy producent ma opinię;
- czy ma być to tylko gondola i ewentualnie stelaż do fotelika, czy jednak 3w1; a może spacerówka z rozkładaniem na płasko?
- koła pompowane, czy piankowe? jakie tereny mamy w najbliższym zasięgu? jaką porą rodzi się maluszek?
- siedzisko/rączka przekładane czy bez znaczenia?
- tapicerka - z czego (może się szybko zaśmierdzieć) i jaka jest możliwość jej prania?
- regulacja rączki (istotne dla osób wysokich i par z dużą różnicą wzrostu),
- amortyzacja (niezbędna, ale jednak w niektórych wózkach wątpliwa),
- waga wózka (im cięższy tym trudniejszy w prowadzeniu, podbijaniu i oczywiście noszeniu),
- gabaryty wózka (zarówno dla przechowywania go jak i przewożenia w bagażniku auta),
- koła przednie skrętne, czy nie koniecznie? skrętne ułatwiają prowadzenie po gładkiej, płaskiej powierzchni,
- wielkość i szerokość gondoli, oraz długość i szerokość siedziska spacerówki (od tego m.in. będzie zależeć czas ich użytkowania),
- kosz na zakupy (potrzebny duży, czy raczej nie koniecznie, no i jaki dostęp do niego,zwłaszcza w wersji spacerowej),
- budka wózka (na ile chroni od słońca np. i czy nie jest za głośna przy składaniu/rozkładaniu),
- czy jest okienko w budce/wózku pozwalające podejrzeć dziecko w czasie drogi,
- sposób składania wózka (czy da się np, jedną ręką, albo ile siły trzeba użyć),
- ogólna szerokość wózka (istotna w sklepach przy kasach płatniczych, ale nie tylko - autobusy itp),
- hamulce (sposób ich włączania i łatwość dostępu),
- barierka i podnóżek w spacerówce (czy regulowany podnóżek i odpinana barierka),
- fotelik w wersji 3w1, czy posiada jakikolwiek pozytywny atest bezpieczeństwa i czy nadaje się dla noworodka (wypadek może się zdarzyć zawsze),
- obicie rączki (guma, pianka, czy skóra); pianka szybko się zużywa czasem,
- czy da radę zjechać, albo wjechać kilka schodków - niestety, nie wszędzie są podjazdy;
- dostępność wyposażenia takiego jak folia p/deszczowa, parasolka, torba, kosz na zakupy, moskitiera,
- oczywiście cena (w każdej kategorii można poszukać czegoś na kształt ideału :-p
- od siebie dodam jeszcze czas jaki mamy zamiar używać wózek i czy chcemy go potem sprzedać;


Po analizie wszystkiego warto wejść na dobre forum wózkowe, lub stronkę z opiniami o wózkach i poszukaćczegoś idealnego dla siebie ;-) Mój mąż uważa,że zakup dobrego wózka jest trudniejszy od kupna samochodu. Ja się cieszę,że swoje marki już znalazłam, choć czasem jak widzę różne cudeńka, to aż mnie korci :-)
 
reklama
Dziewczynki ja w wozkach nie pomoge :) mam swoj ukochany uppababy vista ale go w PL nie ma i spacerowka tez z tej firmy jest super. Dzis nabaknelam ze chciala bym wyprobowac bugaboo cameleon skoro to nasze ostatnie baby ale maz skwitowal tak "nie wymyslaj znow" heh zwlaszcza ze mam gondole nie uzywana i siedzonko do spacerowki nowe na zmiane :)
 
Ja mam w domu coneco V3, totalnie mnie nie przekonał, kupiony zbyt szybko, bardzo sztywny i niezbyt lekki, cieżko było go wpakować do bagażnika, a maluchem nie jeździlismy :) Spacerówka mało sie przydala, dość szybko kupilismy normalną spaceróweczke, też tej firmy jak właśnie zauważyłam, chyba takie w sklepie były... tym najbliższym... Jeszcze wczoraj myślałam, ze przetrwamy z tym wózkiem po raz drugi, ale właśnie na niego patrzyłam i... nie jestem tego pewna.....

Masakra z tymi wózkami, tyle tego a nie wiadomo co dobre, co do fotelików to mój coneco V3 nie posiadał, mielismy wtedy pożyczony, na aukcjach często widzę maxi cosi jako dodatek do wózków.
 
Masakra z tymi wózkami, tyle tego a nie wiadomo co dobre
Właśnie! Ja ciągle myślę nad zakupem jakiejś używki z dużą gondolą. Dziś np. spędziłam poranek na allegro i ogłoszeniach, zakończyło się na tym, że nadal nie wiem co chce. I w takim wypadku wolę już mój. Bardzo powszechny obecnie TAKO JUMPER X. jumper-x-kolekcja-kola-k_2389.jpg
Boje się tylko, że ma za małą gondole na dziecko w kombinezonie. Poza tym koła ma dość duże, pompowane, spacerówka tez obszerna-na długo, mam też adapter do fotelika pasujący do niego i do fotelika z zestawu. No i sam fotelik tak do 8kg jest spoko. Ma też specjalna wkładkę dla noworodka i dziecko nie "lata" po nim.
No i przede wszystkim znam ten wózek, wiem co z nim można. Boje się, że kupię nowy i będę zawiedziona, a sprzedać będzie ciężko. Nowego nie kupię, bo w moim przekonaniu byłaby to rozrzutność nie z tej ziemi. Mam niemal nową gondolę i prawie nową spacerowkę-parasolkę.
Tak to widzę. Chociaż gdybym miała worek pełen kasy, to bym kupiła kolejnego TAKO tako-ballila-wazek.jpg
lub kolejny polskiej firmys_ws_c_1.jpg
 

Załączniki

  • jumper-x-kolekcja-kola-k_2389.jpg
    jumper-x-kolekcja-kola-k_2389.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 69
  • tako-ballila-wazek.jpg
    tako-ballila-wazek.jpg
    26,1 KB · Wyświetleń: 55
  • s_ws_c_1.jpg
    s_ws_c_1.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 57
Ostatnia edycja:
W kwestii wózka, jesteśmy tak na 99% nastawieni na Bebetto Luca. W opcji 2 w 1 (jest też 3 w 1). Wg opinii jest ok, złapałam 2 mamuśki na ulicy i wprost spytałam, czy polecają :) były na tak. Wg mnie cena przyzwoita, gondola duża; słabiej jeśli chodzi wybór kolorów ;) i mały kosz na zakupy. Choć to też może być plus - osobiście należę do tych, co wypełnią każdą torbę po brzegi, a potem zonk że ciężko... Dla mnie ważne, że koła dmuchane i złożony stelaż bez problemu zmieści się do bagażnika.
Czy to najlepszy wybór? Czas pokaże! ;)
 
Annte ja bym była zainteresowana opiniami, a i zdjeciami- to wózek który, mi się podoba! i chciałabym taki mieć, czekam tylko na odpowiedź kuzynki męża- miała nam go odsprzedać , ale na razie od miesiąca się nie odzywa.:szok:
więc jeśli może dobijemy targu :)
 
Dziewczynki ja sie wtrącę lekko w temat wozkowy choć na urlopie jesteśmy mam chwilkę na wifi , ja wózków z Synkiem przerobiłam kilka najpierw

emaljunga mondial duo combi - super wózek mam Go do dziś ale nie nadaje sie do samochodu wielki cieżko sie składa super opcja jak ktoś nie bedzie użytkować go na wyjazdy uzytkowalam go koło domu na spacerki do lasu ale absolutnie nie do auta jak sama jeździłam fakt wózek trwały bo jego tylko zostawiłam i nic poza zabrudzeniem tapicerki sie nie stało

Wiec zakupiłam drugi wózek miał być taki łatwy do skladańia lekki itd

maxi cosi mura - łatwo sie składał to fakt i nic poza tym zajmował dużo miejsca w aucie a mam dwa psy wiec jak pakowałam dziecko i psy to gondola musiała jechać wewnątrz auta a mam duży samochód , lekki tez nie był ja jestem raczej drobnej budowy i mam problem z wiezadlami w kręgosłupie wiec każdy kg ma znaczeńie wózek po miesiącu sprzedałam choć mam koleżanki które bardzo zachwalają

kupilam kolejny i tym raZem waga miała dla mnie największe znaczenie

bugaboo cameleon - pod każdym katem wózek dla mnie idealny lekki gondola i spacerówka sie zmniejszyła na płasko wiec nie było problemu z pakowaniem np psów i wózka wjeżdżał wszędzie łatwo sie prowadził , przetrwał z nami długo sprzedałam go znajomej rok temu teraz znów planuje zakupić ten dokładnie model jedyny minus kubelkowa spacerówka no i cena

po po dwóch latach kupiliśmy jeszcze maclarena techno xlr
super na wyjazdy i dla takiego juz 2 latka

to to tyle z moich opinii może sie komuś przyda :)
 
reklama
Do góry