reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka i inne zakupy dla naszych Maluszków

Ines

Mama Arusia(*) i Mariczki
Dołączył(a)
22 Styczeń 2005
Postów
5 366
Wczoraj byłam w sklepie i nie mogłam się powstrzymać :-[ Kupiłam mojej kruszynce kilka nowych ciuszków ;) Staram się jednak kompletować z głową wyprawkę. Zrobiłam spis najpotrzebniejszych rzeczy dla mojego dzieciątka i kupuję tylko rzeczy z listy. Listę mam sporządzona na podstawie znalezionych porad w internecie i gazetach... Ciekawe ile z tego i tak okaże się nieprzydatne :) ::)
Jak będziecie chciały, mogę listę udostępnić :)
 
reklama
Ines jeszcze sie pytasz ... oczywiscie, ze ja napewno chce :p ...

Ja jeszcze wyprawki nie zaczelam, ale tak sobie mysle ze po 2 czerwca ( po USG 3D) jesli wszystko bedzie w jak najlepszym porzadku ( a inaczej byc nie moze ;) ) .... zaczne tez szykowac po malu wyprawke :)
 
To ja kopiuje raz jeszcze artykul o pierwszej wyprawce-pewnie go Ines przeoczylas ;)

Czekacie na dziecko. Zastanawiacie się, jak to będzie. Czekają was chwile piękne i trudne. Pomału nauczycie się karmienia, kąpania, przewijania, ubierania, usypiania. Na razie postarajcie się zgromadzić w domu wszystko, co będzie potrzebne w tych pierwszych tygodniach.


Niech zakupy nie zmącą radości pierwszych wspólnych chwil z dzieckiem.

Lista zakupów


Sen:

• łóżeczko z odpowiednim materacykiem

• prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (3 szt.)

• kołdra z anilany

• bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych pastelowych kolorach (3 szt.) lub zamiast kołdry

• śpiworek do spania (2 szt.)

(flanelowa pieluszka do podkładania pod buzię, kiedy dziecko śpi (5 szt.)

(cienki kocyk

• grubszy polarowy kocyk

• rożek do karmienia

Pielęgnacja:

• przewijak, czyli pokryty ceratką materac z gąbki z nieco podwyższonymi brzegami

• chusteczki najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy

• maść ochronna (lub krem) do pupy

• pieluszki jednorazowe - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku)

• pieluszki tetrowe (10 szt.)

• wanienka, najlepiej z odpływem w dnie

• termometr do wody


• płatki kosmetyczne do mycia buzi

• sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek)

• płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem

• oliwka dla dzieci

• duży miękki ręcznik (3 szt.)

• miękka szczotka do włosów

• gruszka do nosa

• waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.)

• nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami

Ubranie:

• body bawełniane zapinane w kroku na napy: z krótkim rękawem (3 szt.), z długim rękawem (3 szt.)

• pajacyki bawełniane rozpinane w kroku i z przodu na całej długości na napy (6 szt.)

• bawełniane bluzeczki zapinane z przodu na napy (3 szt.)

• bluzy lub cienkie sweterki (3 szt.)

• bawełniane śpioszki z zapięciem w kroku i na ramionach (3 szt.)

• cienkie skarpetki (3 pary)

• grube skarpetki (3 pary)

• ciepły bawełniany dres (2 szt.)

• polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.)

• czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), cienkie bawełniane (2 szt.)


Spacer:

• głęboki wózek z torbą

• polarowy kocyk

• fotelik samochodowy - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka)

• krem ochronny do buzi

• moskitiera do wózka

• parasolka do wózka

• przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka

Dziecko w domu

Jeśli przez pierwsze miesiące będziecie spać z dzieckiem w jednym pokoju, zastanówcie się, co wygodniej wam będzie tam zmieścić - normalne łóżeczko, wiklinowy kosz z dobrym materacem, zdejmowaną gondolę wózka? W pokoju przyda się trochę miejsca - dzieci często lubią być noszone na rękach, szczególnie gdy dręczy je kolka. Spróbujcie zawczasu tak urządzić kącik dla dziecka, by wszystko, co najbardziej potrzebne, było w zasięgu ręki, np. obok przewijaka powinien stanąć szczelnie zamykany kosz na pieluchy i zużyte chusteczki.

Pomyślcie także, czy wszystkie sprzęty musicie kupować. Jeśli np. nie macie własnego auta i fotelik samochodowy przyda się tylko na sporadyczne przejazdy z przyjaciółmi lub podróż taksówką, może lepiej będzie pożyczyć go od znajomych? Przyjaciele, którzy mają starsze dzieci na pewno chętnie podzielą się używanymi ubrankami. Warto także zastanowić się nad zakupem gondoli z drugiej ręki.
 
[
b]Wiecie co Kobitki....mnie już tez bardzo świerzbi by powoli kupować słodkie ubranka...oglądałam ostanio nawet łóżeczko w ikei i całe wyposażenie do niego.......z drugiej zaś strony podchodzę do tego z ogromnym dystansem cały czas sobie tłumacząc ze jeszcze będze czas......a po co zapeszac.....hmmm może to głupie podejscie ale ja sie chyba boje kupowac rzeczy dla dziecka......z calego serca ufam ze wszystko jest oki i ze bedzie tak do samego konca...nie mniej jednak podswiadomie czegos sie obawiam w związku z kupowaniem wyprawki....

......powiedzcie ze jestem głupiutka....:-([/b]​
 
Nie nie, nie jesteś głupiutka Czarodziejko ;) Ja też tak mam i sądze że to słuszne, i jak to się potocznie mówi faktycznie lepiej nie zapeszać. Ale z kolei nie zamierzam przesadzać w drugą stronę, czyli np. zostawić wszystko na barkach męża , żeby to on kupował gdy ja już będe na porodówce :laugh: Ja planuję takie już konkretne zakupy dla szkraba (wózek, łóżeczko) jakoś na koniec sierpnia, a teraz nie wykluczone że skusze się na np.skarpeteczki czy jakąś maskotkę ;)
 
Czarodziejko nie jestes glupia :) ... kazda z Nas juz napewno po malu szykuje sie na wypad do sklepu z ciuszkami dla niemowlakow :) ... ja narazie skladam "diengi" ;D ... ale przypuszczam ze od lipca zacznę szalec ;) hihi .. lozeczko juz wybralismy, pozostaje tylko pojechac do sklepu po nie ... wozek tez wybrany :)
 
Hehe, jasne, że ta nasza chęć robienia wyprawki dla naszch dzieciątek jest jak najbardziej w porządku :) ja wózek też już wybrałam :) ale z kupnem jeszcze się wstrzymam może nawet do września :) ale jeżeli chodzi o ciuszki, to jak zobacze coś ładnego, i mi się spodoba, to kupuję :) a co tam :) tyle przyjemności mi zostało:)
 
Oj to normalne ze dostajemy kreciolka na te cudne male ubranka.
Ja w sobote znalazlam sklep z odzieza dla dzieci, i co mnie zaskoczylo ze to takie ladne i tanie a to wszystko bylo uzywane. Te ubranka byly jak po 1-2 praniach , w lepszym stanie niz jak sie dostanie od znajomych po ich dziecku ;)
Stwierdzilam ze bede tam zagladac i kupowawc co nieco, a zabawne ze tam sa marki jak Adidac, Mexx itp.
 
reklama
Do góry