reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka... Kiedy?

Paulina31

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Grudzień 2019
Postów
32
Witam,
Pisze tutaj bo już się pogubiłam... Kończymy wlasnie 27 tc więc zaczęłam zastanawiać się nad wyprawka... I ZACZĘŁO SIĘ... Moja rodzina uważa że już powinnam kompletować więc zaczęłam szukać przeglądać nawet coś tam już zamówiłam 😊 mieszkam z tesciami i tutaj usłyszałam że to nie jest jeszcze czas ze przesadzam ze daleko do porodu a ja już kupuje... I nie wiem czekać kupować? Kiedy wy robiłyście swoją wyprawkę? Dziękuję za odp
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie 20tc i już sporą część wyprawki mam i co raz cos dokupuję i wcale tego nie odczuwam :) z reszta nie chce zostawiac na koniec, bo moze byc ciezko chodzic po sklepach
Ja jestem dopiero w 19 tc ale już się rozglądam, szukam, porównuje ceny. Nie wyobrażam sobie kupić wszystkiego na raz bo poprostu mnie nie będzie stać na wszystko kupić za jednym zamachem 🙈 Wózek, łóżeczko, fotelik, przewijak itp to chyba najdroższe rzeczy i jeśli trafi się wcześniej okazja kupna w dobrej cenie czy na promocji to czemu by nie skorzystać ☺️
 
Witam,
Pisze tutaj bo już się pogubiłam... Kończymy wlasnie 27 tc więc zaczęłam zastanawiać się nad wyprawka... I ZACZĘŁO SIĘ... Moja rodzina uważa że już powinnam kompletować więc zaczęłam szukać przeglądać nawet coś tam już zamówiłam 😊 mieszkam z tesciami i tutaj usłyszałam że to nie jest jeszcze czas ze przesadzam ze daleko do porodu a ja już kupuje... I nie wiem czekać kupować? Kiedy wy robiłyście swoją wyprawkę? Dziękuję za odp
Wtedy kiedy ja miałam na to ochotę a nie mamą czy teściowa :)
Jak lekarz potwierdził płeć kupiłam 1 rzecz.
 
Ja zaczęłam kupować od 4 albo 5 miesiąca 🤔 Każdego miesiąca po troszku. Teraz jestem w 31 tc i od dłuższego czasu bardzo źle znoszę ta końcówkę ciąży i nie wyobrażam sobie organizowania tego wszystkiego 🤷‍♀️ Na dzień dzisiejszy zostalo mi wypranie/wyprasowanie ciuszków i wozek 😌 Ja jestem zdania, że lepiej wcześniej, bo nigdy nie wiadomo jak będzie 🤷‍♀️ Np.wczoraj byłam na IP z powodu kolki nerkowej i gdyby nie koronawirus to leżałabym na oddziale. Na szczęście szybko przeszło i mogłam wrócić do domu, ale co będzie dalej? 🤔
 
Ja myślę, że to tylko i wyłącznie Twoja i męża/partnera decyzja.
Uważam, że to wcale nie za wcześnie. My sobie rozłożyliśmy cała wyprawkę na kilka miesięcy. Ciężko by było kupić wszystko na raz. W każdym miesiącu kupujemy coś większego z wyprawki+jakieś mniejsze rzeczy. Dzięki temu nie odczuliśmy tego wcale. A z większych rzeczy mamy już łóżeczko. Rozpoczynam 20 tydzień☺️
Zrobiłam sobie listę i wykreślam, co już mamy i co jeszcze jest nam potrzebne.

Także myślę, że spokojnie możesz robić wyprawkę. Mi to sprawia dużą przyjemność 😍
 
Witam,
Pisze tutaj bo już się pogubiłam... Kończymy wlasnie 27 tc więc zaczęłam zastanawiać się nad wyprawka... I ZACZĘŁO SIĘ... Moja rodzina uważa że już powinnam kompletować więc zaczęłam szukać przeglądać nawet coś tam już zamówiłam [emoji4] mieszkam z tesciami i tutaj usłyszałam że to nie jest jeszcze czas ze przesadzam ze daleko do porodu a ja już kupuje... I nie wiem czekać kupować? Kiedy wy robiłyście swoją wyprawkę? Dziękuję za odp
Powinnaś zacząć wtedy kiedy czujesz że to jest czas i że powinnaś.
I nic nikomu do tego !
To tylko i wyłącznie twoja sprawa kiedy chcesz to zrobić
Jedne czują taką potrzebę już po 12 tyg i ok niech robią
Ja poczułam bardzo późno bo po 34 tyg zaczęłam coś robić w tym kierunku
I też spoko tak chciałam i tak zrobiłam
 
reklama
Większość osób zaczyna kompletować wyprawkę od USG połówkowego, moim zdaniem to dobry moment, raz że rozkładamy zakupy na raty, dwa że (odpukac) nigdy nie wiemy czy nie będziemy mamami wcześniaka. A już w obecnej sytuacji to w ogóle nie wiadomo np. ile przyjdzie Ci czekać np. na wózek.
 
reklama
Do góry