reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

W Futurze to ja co 2 dzień bo to koło nas i tam jest największy smyk w Krakowie, w Almie tam kupuje:-) Ja mam jednak awersję do smyka i te babki mi tam na żadne ekspertki nie wyglądają, a w entliczku na dziale wózkowo - fotelikowym są kolesie i jak gadaliśmy o parasolkach to wiedzieli co i jak.

edit: Gosia a cóż to zapiętek pełny?

Dzięki Asiu...ja pracuje w Smyku rozszerzonym o wózki i foteliki...i wierz mi tzw. specjaliści w smykach z działu transport mają minimum raz na miesiąc szkolenie z fotelików i wózków...
A pani w smyku mogła się poprostu przerazić,że dzidziuś ma 10 miesięcy i już szukasz fotelika montowanego przodem...bo jak Polska długa i szeroka wszyscy eksperci niezależni trąbią żeby dziecko było wożone tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak się da...tzn przesadzamy dziecko w 3 sytuacjach:

- główka dziecka wystaje poza fotelik
- dziecko przekroczyło normę wagową dla fotelika
- pasy stały się za krótkie i nie mozna zapiąc dziecka...

Wiadomo,że są sprzedawczy i sprzedawcy i ostatnio widziałam jak Pan sprzedawca zachwycał się pomysłem Pani,że 7 miesięczne dziecko już przesadza do Tobi bo dziecko już siedzi...A piał nad nią byleby tylko sprzedać i odebrać prowizje...
 
reklama
bez to każdy fotelik lata, mniej lub bardziej ale zawsze :/ [rzy wypadku to wolę nie wiedzieć jak to jest :/

Jak lata to znaczy,że jest zle zapiety..albo żle dobrany do kanapy samochodowej i dlatego nie mozna go poprawnie zamontować...
Poniżej film...Fotelik ma 5 gwiazdek ADAC ale został zle zapięty:

fotelik.info :: Fotelik na 5 + zły montaż = 0 bezpieczeństwa -

Ja miesiąc temu miałam szkolenie z kolesiem z efotelików i przyniósł jeden fotelik powypadkowy,w którym zginęło dziecko...pokazywał co nie zagrało i nie była to wina fotelika tylko złego zapięcia w pasy...traume miałam nieprzeciętną...
i dzięki temu wycie Bianki mało mnie obchodzi...wolę żeby mi wyła niż miałoby się jej coś stać
 
Ratina, ciekawe jak ten kto to "montował" ten fotelik w ogóle wpadł na taki sposób zapięcia pasów :D. Przezabawne. To znaczy.... dopóki się coś nie stanie. Z resztą... przecież na każdym foteliku jest naklejony sposób montowania! Ehh.
 
mój w foteliku o-13 ma głowę na styk teraz, ale co z tego jak pasy wychodzą z dziurki na wysokości pach a nie ramion, takie pasy w ogóle nie trzymają tylko non stop zsuwają się z ramion, nikt mi nie wmówi że to jest bezpieczne.
Ale starszak miał znacznie krótszy tułów i w tym foteliku jeździł całe 14 miesięcy.
Młodego przesadziłam teraz jak ma skończone 10.
 
ratnia poczytaj najpierw wszystko, pisałam o foteliku 15-36 który sie tylko kładize na kanapie samochodu, a dziecko jest przypięte już normalnymi pasami, zapewniam cię że kupiłam najlepszy fotelik w tej kategorii jaki był bez isofixa, i lepiej sie go dopasować nie dało i nie da. No chyba że mam go śrubami do normalnej kanapy przymocować, ale nie wiem czy to zwiększy jego bezpieczeństwo :/
 
ratina, Pani w smyku się nie przeraziła bo ja nie kupowałam jeszcze fotelika i jeździmy w maxi cosi do 13 kg więc sorry nie trafiłaś. Nie wiem jak jest u Ciebie ale w tym smyku co ja chodzę oglądać nie mają pojęcia o NICZYM, co więcej są mega niemili, na moje pytanie gdzie znajdę worki na pokarm pada odpowiedź: "na półce", na pytanie czy może Pani mi coś doradzić odpowiedź: "wszytko jest napisane na opakowaniu" itd, nie mówiąc o niebotycznych cenach i braku możliwości zwrotu co w dzisiejszych czasach już jest na prawdę reliktem. Nie kupuje w sklepach gdzie nie ma zwrotów. Aha uważam, ze rodzice dobrze robią jak szukają dobrego fotelika na 2 m- c naprzód, żeby potem nie kupować na ostatnią chwilę byle czego, a odbycie szkolenia....no cóż chyba nie słuchali za bardzo...

ediit: a poza tym u mojej Uli pasy się już ledwo zapinają więc trzeba poczytać dalej niż parę ostatnich stron żeby mieć ogląd sytuacji jak u nas jest i jakie potrzeby mają nasze dzieci.
 
Ostatnia edycja:
mAtma a widzisz wcale nie masz takiego patyka :)) Bo ja z kolei przemyślałam sobie Wasz rozmiarowe spostrzeżenia i kupiłam spodenki 110/116 .... i może za dwa lata będą dobre:baffled: póki co w pasie wchodzą dwa maksy

Asia ostro a myślę że Ratina miała dobre intencje a niekoniecznie czas na czytanie wszystkich postów.

Prawda jest taka że gro rodziców przesadza dziecko jak tylko zacznie siedzieć i mamy wsród nas takich podczas gdy jest to mega niebezpieczne. Generalnie jest tendencja żeby wszystko robić szybko. Szybko sadzać, chodzić, kupować duże ubranka, dzinsy, zabawki nad wyrost itp. Tak jakby zapominało się że nasze dzieci będą jeszcze dziećmi baaaaardzo długo i na wszystko przyjdzie czas.

Przesadziłam w łikend nie uważam żeby to było wcześnie, może jeszcze z miesiąc byśmy dały radę ale olucha długa i wystaje to raz a dwa pasy jej się do góry układają a nie po ramionach.

A smyk jak smyk, dla mnie najgorszy sklep dla dzieci. Wszystko dwa razy droższe niż gdzie indziej. Każda zabawka droższa o 1/5 niż w fido, "buty" z chin i obsługa w stylu tej krakowskiej u Asi
 
Ostatnia edycja:
reklama
karolina, o u nas nie ma chyba osób które przesadziłyby dziecko zaraz jak siądzie:no:. No, a żeby mieć pełny ogląd sytuacji trzeba wszytko przeczytać, ja też nie mam czasu, każda z nas ma tu dużo obowiązków. Czytam dużo i piszę na bb to potem muszę odpracować te godziny jak wszyscy śpią.
 
Do góry