reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Herbata miałam cc, tak jak mówiłam, problem z ciśnieniem i pocięli mnie w 38tc. Ale spoks, czuję się elegancko. W piątek miałam cięcie, a w poniedziałek już byłam w pracy na godzinkę po szpitalu, w sobotę posprzątałam całą chałupę, kurze, podłogi, łazienka, kibel, szafki w kuchni. :tak::-D Mały spokojny więc po jedzonku mam 2-3godz dla siebie.:-)
Karmię co raz więcej moim mlekiem i oczywiście ściągam nawet 7 razy dziennie, dzięki temu napływa mi więcej. Już wczoraj sztuczne podawałam tylko na noc 2 razy. Myślę, że tak zostanie.:-)
 
reklama
z moich niedługich doświadczeń mamy i okołoporodowych weryfikuje co mi sie przydało, a co nie:
- zdecydowanie nr 1 okazał się laktator. Mam elektroniczny Medeli Mini. Nie wyobrazam sobie odciągania ręcznym (chyba że okazjonalnie raz na ruski rok). W mojej sytuacji z poranionymi brodawkami bez laktatora bym nie przeżyła albo szybko zrezygnowałą z karmienia swoim pokarmem. Dzięki odciąganiu udało się podleczyc piersi i teraz się już ładnie karmimy cycem :)
- ubranka: zdecydowanie (przynajmniej na początek, kiedy przebieranie stanowi jeszcze wyzwanie dla mamy i maluszka) tylko body czy pajace rozpinane po całości po środku. Wszystkie inne udziwnione formy to tylko źródło stresu ;) No i konieczne okazało się dokupienie kilku sztuk najmniejszych, bo w większości ubranek synek utonął ;) (urodził się z dł 53 cm więc przeciętnie)
- poduszka duża ze smyka. nie tylko byla nieoceniona podczas ciąży ale i teraz fajnie sie na niej śpi, maluszka można w nią zawinąć, przydatna tez przy karmieniu
- rożek - prawie cały czas małego zawijamy w rożek, lubi być chyba mocno ściśnięty ;)
- sterylizator. myslalam ze nie bede kupowac bo to bajer, ale po 1 dniu bawienia sie z wyparzaniem smoczkow, butelek, laktatora.. zakupilismy i naprawde jest wygoda.
- octanisept - stosujemy do pępka i na moją rane po CC
 
Hmm...z tego co piszesz betinko to ja nie mam tylko laktatora bo nie którzy mi mówili że jak bedzie potrzebny to zdąrzę go kupić... A podasz linka do Twojego laktatora tej firmy Medele? będę miała pod ręką jak będę chciała kupić a wolę kupić sprawdzony :)

Torba spakowana czeka na poniedziałek. ;]
 
Potwierdzam post betiny
Sterylizator
Laktator elektryczny
Śpiochy

Ja też po kilku dniach wyparzania zamówiłam sterylizator, a laktator miałam ręczny po 2 dniach już miałam dosyć.
A osobiście też najbardziej lubię śpiochy, których mam tylko 3 szt. Mało ubierania i tylko jeden ciuch. Na tą chwilę jest to dla mnie najwygodniejsze.
 
Potwierdzam post betiny
Sterylizator
Laktator elektryczny
Śpiochy

Ja też po kilku dniach wyparzania zamówiłam sterylizator, a laktator miałam ręczny po 2 dniach już miałam dosyć.
A osobiście też najbardziej lubię śpiochy, których mam tylko 3 szt. Mało ubierania i tylko jeden ciuch. Na tą chwilę jest to dla mnie najwygodniejsze.
 
reklama
Do góry