reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

reklama
Ewunia - mam po córce kilka takich samych pieluszek jak Twoje, np. Tej w malusie kotki i żabki :)

Ja mialam taki stojak na wanienke i przewijak. Stuningowany z Ikei. Niestety sprzedałam go nie tak dawno i teraz pewnie kupimy taki sam i tak samo stuningujemy :D my kąpalismy w sypialni :) a ten stelaz napraede jest super! Polecam.


Co do wózka - jeszcze sie waham, co to kupic. Mielismy dla corki w sumie dwa i teraz 3, to spacerowka. Najpierw mielsimy wieeelki ten 3w1, poznien lecielismy na wakacje jak mala miała 3 miesiące, wiec sprzedalismy praktycznie nowy ten 3w1 i kupilismy drugi, z lekkim stelazem, gondolą, rozkladanym na plasko fotelikiem i kubełkową spacerówką, z ktorej corka szybko wyrosla. Wozek byl fajny, bo mega zgrabny. Moze taki sam kupimy teraz. Taki fotelik+gondole. Casualplay Kudu 4 z fotelikiem PrimaEasy. Teraz spacerowka Joie z pompowanymi kołami, zostanie na pewno dla mlodszego Bobo, bo jest niezawodna :)

Ciuszki z lidla - rzeczywiście są super. Ale rozmiary mocno zawyzone. No i wszelkie spodnie są megaaaaa szerokie. Corka na 14 msc nosila jako krotkie legginsy w rozmiarze 62/68 i dalej leciały w pasie
[emoji23] [emoji23] [emoji23] Zobacz załącznik 902174Zobacz załącznik 902175
Na temat spacerówki joie jeszcze nie słyszałam złej opinii a sporo mam ja ma. Będzie godna polecenia.
 
To ja narazie nie kupuje jeszcze nic ale też nie wiele mam do kupienia tak naprawdę no chyba że będzie dziewczynka [emoji16]
U nas suszarka na uspokojenie to było to a żeby nie puszczać jej z telefonu to napewno kupię szumisia ostatnio w rossmanie były na wyprzedaży za uwaga 79 zł więc mam odłożony i go kupię.
A tak to naprawdę same drobnostki. U nas do pupy tylko linomag i teraz też w niego zainwestuje jest tani i dla nas niezawodny. Nakladalam go naprawdę niewiele i tylko w okolice samej dziurki i młody aż do roku nie miał nawet tyci odparzenia więc to mogę polecić [emoji4]
 
Jutro kupuje na Allegro.
Kupuję już teraz sporo rzeczy, bo mąż jedzie samochodem do Pl koniec XI/początek XII to wszystko przywiezie -więc korzystam. A jak kupuję tak „na raty” to też koszta nie są kolosalne
Myślę, że do czasu wyjazdu męża to dokupie tyle rzeczy, że będzie musiał wracać z przyczepką
 

Załączniki

  • A69248AE-FF7D-43BF-8473-430C27F9607B.png
    A69248AE-FF7D-43BF-8473-430C27F9607B.png
    506,1 KB · Wyświetleń: 106
  • FC3DD0EA-D69D-4904-8C0B-7A6C076BA808.png
    FC3DD0EA-D69D-4904-8C0B-7A6C076BA808.png
    179,2 KB · Wyświetleń: 113
  • AA56658B-7545-4436-8B5A-281D80B0F2D6.png
    AA56658B-7545-4436-8B5A-281D80B0F2D6.png
    325,5 KB · Wyświetleń: 100
Aaa! Jeszcze napisze jak u nas z pościelą. Po dziś dzien, corka spi tylko na przescieradle, bez poduszki, nie przykrywana kołdrą, wiec to lezy. Ochraniacz na szczebelki jest założony, bo od pierwszego tygodnia fika w lozeczku jak szalona. No i przykrywam otulaczem bambusowym. Wszystko inne skopuje. Poduszji do karmienia nie uzylam ani razu, poduszka motyle ani razu.
 
Ewunia - mam po córce kilka takich samych pieluszek jak Twoje, np. Tej w malusie kotki i żabki :)

Ja mialam taki stojak na wanienke i przewijak. Stuningowany z Ikei. Niestety sprzedałam go nie tak dawno i teraz pewnie kupimy taki sam i tak samo stuningujemy :D my kąpalismy w sypialni :) a ten stelaz napraede jest super! Polecam.


Co do wózka - jeszcze sie waham, co to kupic. Mielismy dla corki w sumie dwa i teraz 3, to spacerowka. Najpierw mielsimy wieeelki ten 3w1, poznien lecielismy na wakacje jak mala miała 3 miesiące, wiec sprzedalismy praktycznie nowy ten 3w1 i kupilismy drugi, z lekkim stelazem, gondolą, rozkladanym na plasko fotelikiem i kubełkową spacerówką, z ktorej corka szybko wyrosla. Wozek byl fajny, bo mega zgrabny. Moze taki sam kupimy teraz. Taki fotelik+gondole. Casualplay Kudu 4 z fotelikiem PrimaEasy. Teraz spacerowka Joie z pompowanymi kołami, zostanie na pewno dla mlodszego Bobo, bo jest niezawodna :)

Ciuszki z lidla - rzeczywiście są super. Ale rozmiary mocno zawyzone. No i wszelkie spodnie są megaaaaa szerokie. Corka na 14 msc nosila jako krotkie legginsy w rozmiarze 62/68 i dalej leciały w pasie
[emoji23] [emoji23] [emoji23] Zobacz załącznik 902174Zobacz załącznik 902175
U nas chyba będą królować koty , bo córcia jest kolekcjonerką kotów i nie potrafi przejść obojętnie obok kota....nie ważne w jakiej jest „postaci”
 
Aaa! Jeszcze napisze jak u nas z pościelą. Po dziś dzien, corka spi tylko na przescieradle, bez poduszki, nie przykrywana kołdrą, wiec to lezy. Ochraniacz na szczebelki jest założony, bo od pierwszego tygodnia fika w lozeczku jak szalona. No i przykrywam otulaczem bambusowym. Wszystko inne skopuje. Poduszji do karmienia nie uzylam ani razu, poduszka motyle ani razu.
Dzięki za dobre rady. Moja córcia jest (tak jak i mąż) zimnolubna.... ciagle jej ciepło, w zimie to lubi spać w krótkich spodenkach a nawet potrafi wyjść na śnieg w bosych nogach ( mamy jacuzzi na tarasie).... a ja?? Uwielbiam ciepło , grube skarpety i swter, ciepłe kakao i rozpalony ogień w piecu
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny Wy to jesteście SZALONE :D (oczywiście tak pozytywnie :) )
Ja po zrobieniu testu odrazu kupiłam jeden śpioszek...w poprzedniej ciąży nie miałam nic żeby nie zapeszać i nic to nie dało wiec teraz postanowiłam odrazu coś kupić na szczęście :)
 

Załączniki

  • 20180818_104921.jpeg
    20180818_104921.jpeg
    64,7 KB · Wyświetleń: 106
Dziewczyny Wy to jesteście SZALONE :D (oczywiście tak pozytywnie :) )
Ja po zrobieniu testu odrazu kupiłam jeden śpioszek...w poprzedniej ciąży nie miałam nic żeby nie zapeszać i nic to nie dało wiec teraz postanowiłam odrazu coś kupić na szczęście :)
Super metoda [emoji1]

Ja też nie polecam kupować pościeli do łóżeczka nie mieliśmy i kupimy pewnie przy zmianie łóżka.
Tak naprawdę każdemu co innego się przydaje. I dla jednego będzie to zbędny gadżet a dla drugiego niezbędna rzecz. Nam bardzo przydała się huśtawka hybrydowa i jak już gdzieś pisałam mnóstwo pieluch tetrowych ale ktoś inny może się bez tego obejść. Rzeczy które bardzo mi się przydały to laktator, nawilżacz powietrza, coś na kolki, sól fizjologiczna w dużych ilościach. Mała wanienka bo można maluszka kąpać w pokoju zamiast w łazience. Przewijak miałam zwykły nakładamy na łóżeczko i teraz też taki kupię ja nie używałam pokrowców bo musiałabym mieć ich że 20 kladalam pieluchy franelowe i dla nas to było dobre rozwiązanie. Prześcieradła do łóżeczka też miałam po 2 dla każdej ale zawsze na nich leżały świeże pieluszki nawet zmieniane kilka razy dziennie. Dzięki temu nie musiałam bawić się w zakładanie i ściąganie prześcieradła za każdym razem jak się ulało czy coś wyciekło z pieluchy.
 
reklama
Ja do pielegnacji polecam maslo shea, olej kokosowy, olej lniany, olej konopny. Naturalne i naprawde pomagaja utrzymac skore natłuszczona / nawilżona. Na ciemieniuche u nas olej kokosowy się mega sprawdził.
 
Do góry