reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie beta HCG?

kate96

Aktywna w BB
Dołączył(a)
14 Grudzień 2022
Postów
78
Hej,
Potrzebuję porady bo sama już nie wiem czy mam się martwić czy nie. Zaszłam w ciąże po ponad roku starań. Owulacja najprawdopodobniej przesunęła mi się i była w 25 DC (miałam tego dnia badania w klinice niepłodności, które też wskazywały na pik LH, podwyższony estrogen plus objawy owulacyjne). Bylam w tamtym tygodniu w czwartek na USG, wg OM to 9 TC (8+) a wg owulacji to był 7 TC (6+). Gin stwierdziła, że jak na 7 to wszystko jest ok było widać zarodek prawidłowej wielkości i serduszko prawidłowo biło. Aczkolwiek stwierdziła, że dla niej to jest jak na betę HCG 7500 (co mnie zdziwiło bo zarodek czasem nie pojawia się od 10000?). Kazała zrobić betę, zrobiłam w pon wynik 140 tysięcy... Czy to nie za dużo? Skoro gin twierdziła w piątek, że widzi obraz na 7500 a tu nagle 140 tysięcy!!! Nie wiem czy mam uciekać i zmieniać lekarza. Podobno jak obraz USG wskazuje na zarodek z sercem to nie powinno się badać bety.. proszę o jakąś poradę..
 
reklama
Dziwne, że lekarka na podstawie obrazu USG stwierdza jaki jest poziom bety. Ja na pewno zamieniłabym lekarza. Jak na ten tydzień ciąży to wynik jest normalny i nie masz się czym stresować.
 
Hej,
Potrzebuję porady bo sama już nie wiem czy mam się martwić czy nie. Zaszłam w ciąże po ponad roku starań. Owulacja najprawdopodobniej przesunęła mi się i była w 25 DC (miałam tego dnia badania w klinice niepłodności, które też wskazywały na pik LH, podwyższony estrogen plus objawy owulacyjne). Bylam w tamtym tygodniu w czwartek na USG, wg OM to 9 TC (8+) a wg owulacji to był 7 TC (6+). Gin stwierdziła, że jak na 7 to wszystko jest ok było widać zarodek prawidłowej wielkości i serduszko prawidłowo biło. Aczkolwiek stwierdziła, że dla niej to jest jak na betę HCG 7500 (co mnie zdziwiło bo zarodek czasem nie pojawia się od 10000?). Kazała zrobić betę, zrobiłam w pon wynik 140 tysięcy... Czy to nie za dużo? Skoro gin twierdziła w piątek, że widzi obraz na 7500 a tu nagle 140 tysięcy!!! Nie wiem czy mam uciekać i zmieniać lekarza. Podobno jak obraz USG wskazuje na zarodek z sercem to nie powinno się badać bety.. proszę o jakąś poradę..
Nie badaj sama bety już bo w paranoję wpadniesz, wiem na swoim przykładzie, ponieważ potem beta może spadać, rosnąć itp. Dla lekarza gdy już zobaczy bijące serduszko najważniejsze jest usg.
 
Nie badaj sama bety już bo w paranoję wpadniesz, wiem na swoim przykładzie, ponieważ potem beta może spadać, rosnąć itp. Dla lekarza gdy już zobaczy bijące serduszko najważniejsze jest usg.
No właśnie na zaleceniu mam napisane, żeby sprawdzić przyrost po dwóch dniach. Pytałam gin czy na tym etapie to wgl ma sens na co stwierdziła, że tak powinna się podwajać 🤦. Chyba rzeczywiście pozostaje tylko zmiana lekarza chociaż dziwi mnie takie podejście skoro to lekarz z kliniki leczenia niepłodności..
 
No właśnie na zaleceniu mam napisane, żeby sprawdzić przyrost po dwóch dniach. Pytałam gin czy na tym etapie to wgl ma sens na co stwierdziła, że tak powinna się podwajać 🤦. Chyba rzeczywiście pozostaje tylko zmiana lekarza chociaż dziwi mnie takie podejście skoro to lekarz z kliniki leczenia niepłodności..
Tzn beta na początku bardzo szybko rośnie, a później już wolniej. Ja ostatnio zrobiłam sama z siebie będąc prawie w 11 tygodniu, i jak się stresowałam bo miałam wzrost, spadek i wzrost. Poszłam na wizytę, żeby się uspokoić i lekarz mi powiedział, żeby nie robić na tym etapie żadnych badań na własną rękę.
 
26.07 - beta 20,01
02.08 - beta 1210 !

Co myślicie o tej becie? Wiem, że robi się co 48 ale nie chciałam się nakręcać. Tutaj jest równy tydzien. Zrobie jeszcze w piątek to będzie 48h i koniec.

Wg. owu- kiedy uważam że była, jestem 4+4
Stosunek był 14.07 i 17.07 i ten drugi moim zdaniem dał ciąże.

Spodziewałam się bety wielkości 500-600 a tu taka wysoka...
 
reklama
Dzisiaj beta HCG ponad 177 tysięcy (dwa dni temu 140 tysięcy). Jest wzrost ale na pewno nie podwojony jak to szanowna Pani Doktor mówiła, że powinno być 🤦 czas zmienić lekarza. Skoro zarodek na USG plus serce biło to nie będę się na zaś stresować..
Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
 
Do góry