reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie ciśnienie

Martyna9494

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2021
Postów
79
Dziewczyny, jestem jeszcze przez 4 dni na wakacjach i nie wiem co robić. Jestem w 14 tyg ciąży bliźniaczej. Na wizytach zawsze miałam wysokie ciśnienie (nawet 160/110), a w domu normalne. Lekarz mówi, że niepokojące jest od 140/90. Mierzyłam ciśnienie regularnie i albo było okej albo 130/85 co też jest dobrze. Od 4 dni mam podwyższone, szczególnie rozkurczowe. Wartości są różne ale najwięcej miałam 138/97. Zazwyczaj coś ok 130/90. Nie wiem co mam robić. Każde mierzenie mnie stresuje coraz bardziej. Jestem nad morzem, tutaj głównie spaceruje i odpoczywam. Nie wiem czy jest sens dzwonić do lekarza czy poczekać do przyszłego tygodnia. Półtora tygodnia temu byłam na prenatalnych i z dziećmi było wszystko dobrze. Mam już takie myśli, że może mój ciśnieniomierz działa źle i w rzeczywistości mam wyższe :(.
 
reklama
Ja bym umówiła od razu po powrocie wizytę u swojego lekarza, a jak się martwisz - to wskazana wizyta na IP szpitala w miejscu pobytu. I ja bym była za opcją numer 2.
Albo wracaj znad tego morza i prosto do swojego lekarza.
 
Jeśli stosujesz się do zasad mierzenia ciśnienia (minimum 30 minut siedzenia przed pomiarem, nie mówimy podczas pomiaru) i wyniki są za wysokie to skontaktuj się z lekarzem. No i przede wszystkim nie stresuj się pomiarem bo zawsze będzie wysokie ciśnienie skoro sam pomiar powoduje u Ciebie stres.
 
Dziewczyny, jestem jeszcze przez 4 dni na wakacjach i nie wiem co robić. Jestem w 14 tyg ciąży bliźniaczej. Na wizytach zawsze miałam wysokie ciśnienie (nawet 160/110), a w domu normalne. Lekarz mówi, że niepokojące jest od 140/90. Mierzyłam ciśnienie regularnie i albo było okej albo 130/85 co też jest dobrze. Od 4 dni mam podwyższone, szczególnie rozkurczowe. Wartości są różne ale najwięcej miałam 138/97. Zazwyczaj coś ok 130/90. Nie wiem co mam robić. Każde mierzenie mnie stresuje coraz bardziej. Jestem nad morzem, tutaj głównie spaceruje i odpoczywam. Nie wiem czy jest sens dzwonić do lekarza czy poczekać do przyszłego tygodnia. Półtora tygodnia temu byłam na prenatalnych i z dziećmi było wszystko dobrze. Mam już takie myśli, że może mój ciśnieniomierz działa źle i w rzeczywistości mam wyższe :(.
Dzwon do lekarza i zapytaj go co masz zrobić.
 
reklama
Skontaktowałabym się dla spokoju z lekarzem,w ciąży bliźniaczej trzeba zwłaszcza uważać na to wysokie ciśnienie,tym bardziej że to dopiero 14 tc
 
Do góry