reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka na buzi

ja probowalam wszystkiego rumianek, krochmal, sol fizjologiczna, zwykla przegotowana woda i nic jedyne co dziala to myje jej buzie i deklot (bo i tam sa) chusteczkami pampersa sensitive i smaruje oilatum i widze duza poprawe.
 
reklama
ja probowalam wszystkiego rumianek, krochmal, sol fizjologiczna, zwykla przegotowana woda i nic jedyne co dziala to myje jej buzie i deklot (bo i tam sa) chusteczkami pampersa sensitive i smaruje oilatum i widze duza poprawe.
ja na razie próbowałam myc solą fizjologiczna i punktowo smarować sudocremem...chusteczkami nie probowałam szczerze przyznam. Na razie zobaczę jaki efekt bedzie po nadmanganianie potasu. Jak coś to napiszę ;-)
 
U nas na wysypke na buzi i szyjce oraz za uszkiem dermatolog przepisał maść clotrimazol i laticort do wymieszania i smarowania tego dwa razy dziennie rano i w południe.Maśc vitella do samrowania na noc..objawy ustąpiły. Wcześniej jedna pediatra przepisala nam ..elocom..Niestety sa to leki sterydowe, trzeba uważac ze stosowaniem ..najlepiej stosować tylko jak objawy sa nasilone..Mojemu synkowi obkurczyly sie naczynka krwionośne na buzi w związku z czym byl bielusieńki jak papier...ale teraz się wszystko unormowalo..;-)
Niestety wysypka powracała do momentu zmiany mleka na bebilon pepti..wtedy zniknela bez potzreby smarowania ciaglego. Ale u was to jest trądzik, u nas na poczatku lekarz podejrzewal azs, a drugi dermatolog mówil o łojotokowym zapaleniu skóry...jaka prawda-nie wie nikt..
 
Ostatnia edycja:
aha no i dodam, że od tamtego czasu stosujemy kosmetyki z serii emolium..buźka jest gładziuteńka i skórka bardzo ładnie nawilżona. Te kosmetyki stanowią barierę ochronną na skorke podatną na wszelkiego rodzaju alergie i zwiazane tym wysypki, a oprócz tego ładnie ją pielegnują..fakt drogie..ale ja na dziecku bym nie oszczędzała:tak:
 
tak Confi, laticort jest bardzo delikatnym ( najsłabszym właściwie) sterydem i czasami przy nasilonych zmianach sie go stosuje. Nie jest przeciwskazany u dzieci. Wystarczy jeden raz dziennie bardzo cieniutka warstewką nanieść na zmiany - zniknęły po dwóch użyciach.
 
Witam wszystkich :)Moja miesieczna córcia ma mnóstwo krostek na twarzy całe czółko pokrywa tzw kaszka a na policzkach tez jest tego sporo tyle ze te z kolei wypryski sa wieksze i zaczerwienione - pewnie nie jedna osoba zmagała sie z tym problemem u swojego maleństwa - bardzo prosze o rady jak najskuteczniej mozemy sie ich pozbyc--z góry wielkie dzieki za pomoc--POZDRAWIAM:biggrin2:
 
reklama
Mój synek też miał takie krostki białe wypryski z czerwoną otoczką okazało się że to potówki, małe dzieciaczki się bardzo pocą i na początku skóra jest bardzo wrażliwa i tak reaguje. Położna mi poleciła przetrzeć te krostki wacikiem ze spirytusem i posmarować sudokremem.Bardzo szybko zniknęły ale pojawiały się jeszcze do drugiego miesiąca.
 
Do góry