reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka u 3 tygodniowego niemowlaka

Gabjon94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2017
Postów
17
Hej dziewczyny🙂możecie doradzić na co wygląda wam ta wysypka na buzi u synka ? 🤔 z góry dziękuję za każdą odpowiedź 💟
 

Załączniki

  • 20220608_150739.jpg
    20220608_150739.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 389
reklama
jeśli zmiany są suche tzn nie sadzy się woda to puder hasco wystarczy (nakładać kilka razy dziennie warstwa na warstwę aż zluszczy się chora skóra) jeśli się sączy to trzeba je najpierw podsuszyć srebrem koloidalnym. Potem to hasco. Szybkie kąpiele co 2-3 dni w letniej wodzie, samym mydłem w kostce z rosamana. nie przegrzewać, ok 21 st w domu.

no nie wiem, przy AZS raczej stosuje się emolienty, a nie wysuszanie.
U nas było hasco w kremie, kąpać co 3dni w letniej wodzie, kąpiele w atopigo lub Ace. Dlatego powiedziałam że podobnie. Raz na jakiś czas kąpiel w mące ziemniaczanej, nie za często bo działa wysuszająco, ale odkaża.
Jak czytam EmOLiEnTy to zaraz mam przed oczami jakieś produkty z olejami mineralnymi i formaldehydem. Większość położnych poleca takie produkty... One dają tylko wrażenie nawilżenia. Działają wysuszająco i oblepiają skórę, co nie pozwala wchłonąć się 'dobrym' składnikom i daje złudne wrażenie nawilżonej skóry. Żadne emolium czy inne oliatum.
 
reklama
U nas było hasco w kremie, kąpać co 3dni w letniej wodzie, kąpiele w atopigo lub Ace. Dlatego powiedziałam że podobnie. Raz na jakiś czas kąpiel w mące ziemniaczanej, nie za często bo działa wysuszająco, ale odkaża.
Jak czytam EmOLiEnTy to zaraz mam przed oczami jakieś produkty z olejami mineralnymi i formaldehydem. Większość położnych poleca takie produkty... One dają tylko wrażenie nawilżenia. Działają wysuszająco i oblepiają skórę, co nie pozwala wchłonąć się 'dobrym' składnikom i daje złudne wrażenie nawilżonej skóry. Żadne emolium czy inne oliatum.
przy AZS dobry emolient to podstawa. Oczywiście obok odpowiedniej diety. I lepiej emolient, niż maści że sterydami, czy same sterydy. AZS nie można wysuszać, trzeba mocno nawilżać, ale jest mało środków, które potrafią to dobrze zrobić. Poza tym na każde dziecko działa inny środek.
Przy AZS trzeba uważać na kosmetyki, bo trzeba się nauczyć jakie składniki daja się we znaki.
Oilatum rzadko się sprawdza, a emolium bywa zbyt delikatne. Kąpiele w krochmalu są dobre, bo nawilzaja skórę. Trzeba jednak dbać o dobre natłuszczanie, ale przede wszystkim o wykluczenie z diety alergenów.
 
przy AZS dobry emolient to podstawa. Oczywiście obok odpowiedniej diety. I lepiej emolient, niż maści że sterydami, czy same sterydy. AZS nie można wysuszać, trzeba mocno nawilżać, ale jest mało środków, które potrafią to dobrze zrobić. Poza tym na każde dziecko działa inny środek.
Przy AZS trzeba uważać na kosmetyki, bo trzeba się nauczyć jakie składniki daja się we znaki.
Oilatum rzadko się sprawdza, a emolium bywa zbyt delikatne. Kąpiele w krochmalu są dobre, bo nawilzaja skórę. Trzeba jednak dbać o dobre natłuszczanie, ale przede wszystkim o wykluczenie z diety alergenów.
Akurat Krochmal wysusza
 
przy AZS dobry emolient to podstawa. Oczywiście obok odpowiedniej diety. I lepiej emolient, niż maści że sterydami, czy same sterydy. AZS nie można wysuszać, trzeba mocno nawilżać, ale jest mało środków, które potrafią to dobrze zrobić. Poza tym na każde dziecko działa inny środek.
Przy AZS trzeba uważać na kosmetyki, bo trzeba się nauczyć jakie składniki daja się we znaki.
Oilatum rzadko się sprawdza, a emolium bywa zbyt delikatne. Kąpiele w krochmalu są dobre, bo nawilzaja skórę. Trzeba jednak dbać o dobre natłuszczanie, ale przede wszystkim o wykluczenie z diety alergenów.
I niestety, mój syn mial tak zaawansowansowane problemy skórne, że sterydy były nieuniknione. W szpitalu wojewódzkim usłyszeliśmy ze ile lat tu pracują takiego czegoś jeszcze nie widzieli :( a był jeszcze maleństwem.
 
Do góry