reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysypka u niemowlaka

Dołączył(a)
3 Marzec 2012
Postów
4
Hej, mam problem z wysypką u półtora rocznej córki, w worek środę i czwartek miała wysoką gorączke raz nawet miała 39,4 , te gorączki były tylko w nocy w dzień normalnie biegała i bawiła się. Dawałam jej Ibum ale gorączka nie zawsze spadała robiłam jej okłady. W piątek byłam u lekarze powiedziała że ma tylko zaczerwienione gardełko przepisała spray i witaminy, zleciła też mocz ale kazała to zrobić właśnie w piątek a nie dałam rady pobrać córce moczu mimo wielu ciężkich prób.. będę musiała zrobić to w poniedziałek. Od piątku gorączki już nie ma za to w sobote wyszła wysypka. Najpierw była za uszkami na główce i brzuchu było jej niewiele. Dziś już ma więcej na brzuchu i plecach i mniej na główce. Jak myślicie czy mogę ją dziś zabrać na spacerek? czy to wysypka po trzydniówce czy może różyczka skoro za uszkami? Może ktoś z was miał taką sytuacje proszę o odpowiedź :)
 

Załączniki

  • 30174287_222065741874211_1654879746_o.jpg
    30174287_222065741874211_1654879746_o.jpg
    291,5 KB · Wyświetleń: 1 212
reklama
Wygląda jak typowa trzydniówka. Jeśli chcesz się upewnić, to sprawdź czy blednie po naciskiem lekkim. Jeśli tak to jest to. Moja córa też miała lekko czerwone gardło.
Na spacer spokojnie, ale na plac zabaw już bym nie brała żeby nie zarażać innych dzieci.
Edit: 1.5 roczniak to nie niemowlę ;)
 
Wygląda jak typowa trzydniówka. Jeśli chcesz się upewnić, to sprawdź czy blednie po naciskiem lekkim. Jeśli tak to jest to. Moja córa też miała lekko czerwone gardło.
Na spacer spokojnie, ale na plac zabaw już bym nie brała żeby nie zarażać innych dzieci.
Edit: 1.5 roczniak to nie niemowlę ;)

No okazała się trzydniowa bylam u lekarza wczoraj bo zaczęła kaszleć ale tylko w nocy , przepisała mi LIPOMAL i drosetux ale dzisiaj kaszle na mokro i to strasznie , a lekarka powiedziała ze jest osluchowo czysta i gardelko nie zaczerwienione. Nie wiem z czego ten kaszel. Czy podleczyć ja tymi syropami i poczekać czy iść do innej lekarki :(
 
Właśnie podczas 3 dniówki często występuje również objaw w postaci wysypki, warto po prostu udać się do lekarza, my przechodziliśmy przez to samo i główne objawy to gorączka i wysypka która sama przeszła, natomiast gorączkę zbijaliśmy. Potem wszystko ustąpiło, bodajże po 2 dniach.
 
Do góry