reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysypka wokół ust

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2017
Postów
8
Witam wszystkich!
Mam spory problem z wysypką wokół ust mojej córki. Córka ma 16 miesięcy. Problem z wysypką mamy od dwóch miesięcy. Byłam już 2 tygodnie temu u dermatologa i przepisane maści nic nie pomogły. Problem wprawdzie zniknął lub bardziej zminimalizował się na chwilę, aby dziś uderzyć ze zdwojoną siłą... Córka ząbkuje, bardzo się ślini, więc na pewno w pewnym sensie mam to związek ze śliną. Jednak martwią mnie te zmiany skórne... Są to takie wypryski, kropeczki, czasami mają postać jakby "grudkowatą", czasami wygladają jak pryszcze. Zlokalizowane są wokół ust i czasami na samych ustach... Jutro mam kolejną wizytę u innego dermatologa... Co to może być? Spróbuje potem zrobić zdjęcie tej zmianie..
 
reklama
Primo: od nadmiernego ślinienia dziecko częściej przeciera rączkami buzię i powoduje nadmierne podrażnienie, poza maśćmi od dermatologa cały czas natłuszczaj skórę wokół ust, najlepiej Alantan plus maść, z tym że do 10 minut po posmarowaniu pilnuj bobo, żeby nie ruszało rączkami posmarowanego miejsca i nie włożyło łapki do pyszczka.
Secundo: jakie maści przepisał dermatolog?
 
Lekarz stwierdził, że to może być infekcja skóry Candida. Dostałam 2x 3 dz Fusacid H i Clotrimazol a jak po tygodniu nie pomoże to, to 2x dziennie Pimafucort, (przez 7 dni) a potem sam Clotrimazol. Było już dobrze, a tu nagle jest jeszcze gorzej. Mineły 2,5 tygodnia id wizyty i nie chce na własną rękę nic stosować. Kremy tłuste nie pomagają, a nawet mam wrażenie, że po nich jest gorzej....Zmiany są trochę inne niż ostatnio.. Bardziej jak "pryszcze wyglądają.
 
Sterydy przesuszają skórę, więc chwilowo będzie gorzej, natomiast jak grzybek zniknie, to zaraz za nim stan zapalny i krostki szybko się wygoją. Mimo to natłuszczaj, przy sterydach to konieczne.
 
Bepanthen ma dexpanthenol który przede wszystkim goi, w porównaniu do Alantanu Plus MAŚCI nie jest zbyt tłusty (Alantan plus Krem nie nadaje się do tego). Alantan kosztuje jakieś 7zł więc nie jest drogi a da dużo lepszy efekt, jest na lanolinie, czyli super-ultra-hiper tłustym podłożu.
 
reklama
Do góry