reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawa i Edukacja

adas13

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Lipiec 2008
Postów
211
Miasto
Gdańsk
Witam w nowym watku :-)

Tutaj mozemy pisac w jaki sposob bawimy sie z naszymi pociechami, jak pomagamy im w rozwoju no i jakie zabawki sa w tym przydatne.
 
reklama
W sumie moze to i troszke wczesnie ale sa w srod nas i te doswiadczone mamusie ktore zawsze moga troszke podpowiedziec :tak:

No to skoro zalozylam to powiem co my robimy.

Oczywoscie oprocz ciaglego gadania, opowiadania i spiewania (cwiczymy i uczymy mowy) bawimy sie na macie, na pleckach cwiczymy koordynacje ruchowa czyli co by tu zrobic zeby udezyc Tygryska :-D, no i na brzuszku czyli jaki ten swiat jest ciekawy. Teraz skoro juz poznalismy raczki, bawimy sie w poznawanie stopek, czyli zdejmujemy skarpetki i lezac na pleckach zginam nozki malego i podciagam do brzuszka zeby mogl sobie je zlapac w raczki :happy: pozniej sam jak siedzi w bujaczku probuje je zlapac ale dotyka tylko kolan wiec siedzi i macha stopkami i sie w nie wpatruje, potrafi tak siedziec nawet i 15min.
 
Dziewczyny, piszcie tu jak zabawiacie Wasze dzieci. Mam zamiar korzystać z podpowiedzi, ba ja nie zawsze mam pomysły na nową zabawę:-)
 
My podobnie zabawa na macie i oglądanie stopek :tak: do tego idzie rak nieborak ... kosi kosi, a mąż bawi się w a kuku :-D
 
adas do pociumciania i polizania nie nadają się w 100 %
Ja kupiłam takie ostatnio ale dużo taniej chyba ok 14 zeta za opakowanie. Poszukaj na allegro.
Strasznie śmierdzą, już tydzień je wietrze na balkonie. Muszę chyba je pod prysznic wrzucic i wyszorowac by ten smród sztucznego tworzywa zniszczyc :crazy:
Ja kupiłam je z zamiarem położenia na podłogę aby mały miał miękko na kocyku jak będę się z nim bawiła na podłodze. Elementy nie są takie małe aby mały cokolwiek połknął. Ogólnie to są ok. żadna rewelacja ale ujdzie, tylko ten smród.
 
No ja własnie też zamierzam kupić takie puzzle tylko obawiam się że niektóre części moga być za małe ale skoro clue twierdzi że nie są malutkie to chyba się skuszę ;-) też chce je pod kocyk aby było cieplej. Ciekawe czy wszystkie tak śmierdzą :baffled:
 
No ja tez wycztyalam opinie ze smierdza, ale znalazlam tez osoby ktore mowia ze nie smierdza :-D jak bede zamawiac na allegro to sie zapytam "czy pana puzzle smierdza??" :-D Ale mysle ze to fajna sprawa.
 
reklama
Witajcie dziewczynki, baaaardzo długo mnie tu nie było, ale Was zaczęłam troszke podczytywać. Szymuś ma alergię na białko krowie, miał kolki chociaz cały czas tylko cycuś i u mnie dieta, ale przy dwójce dzieci i zapracowanym mężu ciężko mi było znaleźć czas, od paru tygodni jest dużo lepiej, więc myslę, że będę tu częściej
Ale to nie ten wątek, więc wracam do puzzli - mój starszy syn takie miał i z doświadczenia poleciłabym je po etapie wkładania przez dzieci wszystkiego do buzi, moze koło 2. roku zycia, elementy mogą być duże, ale łatwo odgryźć kawałek takiego puzla, kiedy już są ząbki, więc trzeba bardzo uważać, poza tym specyficzny smrodek mają do tej pory chociaż wietrzą się na podłodze u starszego w pokoju już parę latek. Służą jako ocieplacz przy zabawach na podłodze bardzo dobrze.
W któryms wątku było pytanie o wierszyki, rymowanki z ulotki pampersa. Nie mam tej ulotki, ale polecam książkę Marty Bogdanowicz " Przytulanki czyli woerszyki na dzieicęce masażyki" kosztowała dwa lata temu 25 zł. 60 stron fajnych wierszyków od znanych sroczek, raków nieboraków po inne, sa ilustracje i opisy jak się bawić z tymi wierszykami. Pozdrawiam i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie ponownie do listopadówek.
 
reklama
Do góry