reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawki

szkoda, że watek jest głownie oblegany przez reklamodawców, a nie przez mamy:dry::dry:


za duzo się z niego nie dowiedziałam, trzeba się zdać na własną intuicję;-)


póki co u mnie sprawdza się mata fisher price rainforest
misiaczek przytulaczek fisher price
i wszelkie grzechotki, cokolwiek co wydaje dźwięki:tak::tak::tak:
mój synek ma dopiero 5 miesięcy;-)
 
reklama
moja Gabi jak miała 6 miesięcy dostała od nas aktywny stoliczek fisher price
był to jeden z najlepszych zakupów :)
Zabawka jest bardzo fajna, Gabi najpierw leżała i sobie kręciła grzechotką uderzała w klawisze, później jak już siedziała zaczęła bawić się przyciskami, pianinkiem, laptopem i książeczką - zabawka ma świetne pioseneczki które wpadają w ucho :) Gabi nauczyła się bić do niej brawo :)
ogólnie tą zabawkę oceniam na 5+

mata fisher price rainforest u nas sprawdziła się średnio bo Gabi nie lubi leżeć ;) ale teraz czasami na niej siada i obgryza zabawki :) bardzo lubi lusterko :)

Gabi ma teraz prawie 9 miesięcy i też uwielbia wszystko co gra
ostatnio zastanawiałam się czy nie kupić jej jakiegoś pianinka :)
 
Tak,aktywne stoliczki to bardzo dobry pomysl na to aby zając nasze maleństwa. Oprócz tego wszystko co wydaje łagodny dźwięk w postaci np: grzechotek.
 
W naszym przypadku najbardziej sprawdziły się grające i świecące zabawki Fisher Price. Były wytrzymałe i najbardziej przyciągały uwagę maleństwa :) Oprócz tego, to różnego rodzaje maskotki też się sprawdziły.
 
U nas na początku sprawdzały się zabawki z pozytywkami. Już w szpitalu kilkudniowa Kassi słuchala pozytywki z zabawki kupionej przez jej kuzynki. Potem serduszko kupione jak Kassi miala półtora miesiąca na Walentynki wygrywające melodię "Love me tender". Uwielbiała to słuchać leżąc na przewijaku. W wieku 3 miesięcy zaczęła łapać zabawki w rączki. Więc dwie maty Rainforest (jedna mniejsza druga większa) od tej pory spisują się wyśmienicie. Kassi ma teraz 7 miesięcy. Bawi się super na matach. Zaryzykowalam i wylicytowałam dziś na Allegro używaną matę Tiny Love i zastanawiam się jak długo nią się pobawi. Od mniej więcej jak miala 3 miesiące uwielbia taką krowę, która ma różne przyciski i gra różne musyczki i wydaje dźwięki zwierząt. Także różowy słoń Smiki z szeleszczącymi uszami, lusterkiem i paroma gadżetami jest na topie od dawna. Na chrzciny dostała słonia z szeleszczącymi uszami z Carrefura, który ma na brzuszku przyciski i gra różne melodie. Bardzo ładnie się nim bawi. Kupilam też jej pałąk do wózka - zawieszamy na łóżeczku. Są tam trzy zabawki, w tym słoń z pozytywką - też świetnia zabawka.
Uwielbia zawieszki z różnymi bajerami: małpę i mysz. Kot tak średnio się sprawdza.
Ostatnio na topie są przedmioty w kształcie pałeczki, którymi można walić w co popadnie. :) Ma welurowy (gąbkowy) młotek z dzwoneczkiem w środku i gumowy piszczący, a także taką pałeczkę z głową hipopotama, która piszczy po naciśnięciu (tłucze tym, żeby Popcio piszczał).
Na topie teraz jest też zabawka przestrzenna firmy ELC mula - rewelacja i nie wydaje żadnych wściekłych dźwięków. :-)
OK są też projektory z pozytywkami - mamy Playskool i V-tech. Usypiają i wyciszają.
Nie sprawdziła nam się karuzelka - plastikowe zwierzaczki i grająca pozytywka. Nie wiem, może gdyby to byla jakaś udziwniona karuzelka, to było by inaczej.
Czasem lubi się pobujać na huśtawce Fisher Price Deluxe. Toleruje leżaczek bujaczek Fisher Price od czasu do czasu ale nie jest to jej ulubiona zabawka. :-)
Czasem toleruje wodne gryzaki ale własny palec jest lepszy. Grzechotkami bawi się marnie. No poza jedną starą nadlamaną zawieszoną nad przewijakiem, w którą wsadza nogę. :-)
Kolo 4-5 miesięcy świetnie bawiła się nadmuchanym zwykłym woreczkiem i nadmuchaną foliową rękawiczką, także baloniki jej się wtedy bardzo podobały.
Świetnie bawi się listkiem ręcznika kuchennego. :-)
Uwielbia szmaciane metki przy zabawkach. A teraz i obrus jest dobrą zabawką ale i walenie łapką w stół i skrobanie we wszystko co się da, np. w tapczan.
Mamy książeczki ale na razie spotykają się ze średnim entuznazmem. :-)
A czy może znacie zabawki, które będą rozwijały intelektualnie niemowlę 7-12 mieś.
A jakie zabawki wyciszają emocjonalnie dzieci? To chyba też jest istotne. Nie lubię zabawek z bębniącymi wściekle muzykami. Mam wrażenie, że Kassi po takich jest rozdrażniona.
Super jest teatr cieni (własne paluszki rzucane na ścianę). Kassi patrzyła na nie z zainteresowaniem.
 
Ostatnia edycja:
Mój Michałek ma 1,5 roku i chociaż prowadzę sklep z zabawkami i ma ich pod dostatkiem może i nawet zbyt dużo :happy: to i tak najlepszą zabawką dla niego jest butelka z zakrętką. Potrafi przesiedzieć przy niej godzinę i nawet nie mruknie. Zakręca i odkręca i tak w kółko.
Co do zabawek to mogę polecić kilka hitów z doświadczenia sprzedawcy.

Dużą popularnością od 3 lat cieszą się maty do tańczenia i innych gier:
Zabawki Bawik.pl - sklep z zabawkami dla dzieci

Najczęściej na pierwszy roczek klienci kupują nocniczek fisher price lub szczeniaczka uczniaczka, na trzecim miejscu jest garnuszek na klocuszek fisher price.

Na prezent narodzinowy najczęściej sprzedają się zazwyczaj maskotki z grzechotkami, szczególnie fajną serię wydała firma Bertoni bardzo kolorowe, super jakości i w niewielkich cenach: Zabawki Bawik.pl - sklep z zabawkami dla dzieci

Dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat przeważnie na większe okazje kupywane są autka na akumulator lub różne gry.

Zapraszam do sklepu www.bawik.pl oraz do kontaktu, chętnie pomogę przy wyborze zabawki na każdą okazję. Zapraszam również na blog o zabawkach www.bawik.pl/blog

Pozdrawiam
Piotr Podolecki
tel. do sklepu z zabawkami bawik (12) 399 40 60
 
Myślę, że w każdym sklepie z zabawkami, można kupić tez od razu ze scena, ale myślę, że jak się ma większe dziecko, to będzie miało frajdę, jak samo coś takiego sobie zrobi - wystarczy trochę tektury, taśma klejąca, kawałek materiału i w zasadzie tyle. Z wycinaniem może pomóc któryś z rodziców.
 
reklama
Do góry