reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabki naszych pociech

shilla72

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Sierpień 2004
Postów
344
Miasto
Nottingham
chcialam zalozyc watek jak tam jest z zabkami waszych dzieci
u mojego starszego synka ok za to u mlodszego zaczyna wdawac sie prochnica na dwie pierwsze jedynki jestesmy juz po wizycie u stomatologa i zabki zostaly posmarowane mascia aby prochnica nie postepowala dalej no i apni lekarz powiedziala ze da sie to wyleczyc ale starsznie sie martwie czy go to nie boli choc mowi ze nie dostalismy tez antybiotyk na dziasla nastepna wizytawe wrzesniu chyba zecos bedzie sie dzialo to wczesniej
my uzywamy szoteczek elektrycznych firmy oralB i pasty do zabków tez firmy oralB a wy czym myjecie zabki dzieciakow co polecacie a co odradzacie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój Kuba jeszcze nie był u dentysty pewnie się w końcu wybierzemy, zaglądam mu do buzi ale na razie wydaje mi się wszystko w porządku ząbki myje zwykłą szczoteczką nie elektryczną i pastą elmex dla dzieci, nie mogę go nauczyć wypluwania pasty :sorry2:.
 
dzieki za opdowiedz no u nas bylo tez niby oki ale ostatnio zobaczylam plamke na zebach no i pani stomatolog powiedziala ze to prochnica niestety ale zabki juz sa leczone takze jest oki no i ja jestem spokojna
a co do wypluwania pasty to moj mlodszy syn tez nie umial jej wypluc tylko ja polykal wiec mylam z nim razem zabki i pokazywalam jak sie wypluwa i plucze buzke i wkoncu sie nauczyl choc dlugo to trwalo
 
Hej moja Tuśka ma 5 lat i już 5 ząb jej prawie wypadł. Zęby ma zdrowe a że pierwsze wychodziły jej w wieku 3 m-cy stomatolog mówi,że wszystko jest ok.
Jeśli mogę poradzić popytajcie wśród znajomych o dobrego specjalitę bo my mamy naprawdę super Panią doktor. Mała nie boi się niczego bo zawsze może z bliska obejrzeć sprzęty i ma lusterko by widziała co robi lekarz.
 
no my tez mamy tu bardzo dobra pania stomatolog miala podejscie do dzieci nawet chlopaki nie zaplakaly siedzialy grzecznie na fotelu dentystycznym :-) pani sama byla zdziwiona ze tak grzecznie siedza a co do wypadania zabkow to pani stomatolog powiedziala ze jak zabki beda stale to moga byc zupelnie zdrowe zobaczymy jak wypadna mleczaki a co do wypadania zabkow to moj starszy syn ma juz skonczone 5 lat ale zabki sie jeszcze nie ruszaja u niego wszystko okiz zabkami tylko u mlodszego troszke nie tak ale po wizytach u stomatolog jestem spokojniejsza
 
Nam też się wydawało, że ząbki są ok. Byliśmy na kontroli po 3 urodzinach i jeszcze na bilansie 4 latka pediatra twierdziła, że nie widzi próchnicy, za to my jakieś 2 tygodnie po bilansie zobaczyliśmy małą kropeczkę i poszliśmy do dentysty i okazało się, że Krystian ma 4 zęby do leczenia (3 czwórki i piątka). Jak rodzic widzi kropeczkę to już jest duża próchnica :nerd:, dlatego trzeba mleczaki kontrolować u stomatologa co 3 miesiące (my niestety dotąd za rzadko kontrolowaliśmy :zawstydzona/y:).
Ale ma już na wszystkich ząbkach założone plomby.
Teraz pilnuję, żeby porządnie były umyte ząbki przez 2 minuty i żeby myć nie tylko te z przodu (do piątek u niego naprawdę trudno się dostać :baffled:).
Na szczęście po borowaniu synek zmienił zdanie co do mycia ząbków :-D, teraz stoi spokojnie 2 minuty jak mu myję a wcześniej wył jak tylko chciałam więcej niż 4 razy mu po ząbkach przejechać szczoteczkę.
Myjemy zwykłą szczoteczką (czytałam, że do 6 lat nie powinno się używać elektrycznej szczoteczki) i pastą Elmex dla dzieci.
 
Nam też się wydawało, że ząbki są ok. Byliśmy na kontroli po 3 urodzinach i jeszcze na bilansie 4 latka pediatra twierdziła, że nie widzi próchnicy, za to my jakieś 2 tygodnie po bilansie zobaczyliśmy małą kropeczkę i poszliśmy do dentysty i okazało się, że Krystian ma 4 zęby do leczenia (3 czwórki i piątka). Jak rodzic widzi kropeczkę to już jest duża próchnica :nerd:, dlatego trzeba mleczaki kontrolować u stomatologa co 3 miesiące (my niestety dotąd za rzadko kontrolowaliśmy :zawstydzona/y:).
Ale ma już na wszystkich ząbkach założone plomby.
Teraz pilnuję, żeby porządnie były umyte ząbki przez 2 minuty i żeby myć nie tylko te z przodu (do piątek u niego naprawdę trudno się dostać :baffled:).
Na szczęście po borowaniu synek zmienił zdanie co do mycia ząbków :-D, teraz stoi spokojnie 2 minuty jak mu myję a wcześniej wył jak tylko chciałam więcej niż 4 razy mu po ząbkach przejechać szczoteczkę.
Myjemy zwykłą szczoteczką (czytałam, że do 6 lat nie powinno się używać elektrycznej szczoteczki) i pastą Elmex dla dzieci.

u moich baków odpukac na razie wszystko jest oki zębulki zdrowe ale jak piszesz że od jednej kropki widocznej się zaczeło chyba z lupa będe oglądać zębulki :)))
u nas tez pasta Elmex dla dzieci mi pomagała na nadważliwośc więc te pasty sa warte swojej ceny
 
reklama
My chodzimy do dentysty średnio raz na 6 m-cy.. Na razie wszystko jest ok. :-)Wypytywałam dentystę o jakąś ochronę na ząbki przeciw próchnicy, bo wiele się o niej nasłuchałam.. Lekarz powiedział mi, że może Młodemu posmarować ząbki jakimś żelem ochronnym, który wysycha w ciągu 30 min.. Ale czy 4-letnie dziecko jest w stanie mieć szeroko otwartą buzię przez tak długi czas?? Dla dorosłego nie byłoby to proste.. Dentysta odradził mi też lakowanie, podobno jest za wcześnie..
Jeśli chodzi o akcesoria do mycia.. Szczoteczka Colgate i pasta Elmex dla dzieci
 
Do góry