reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Dzieki Arwena! Chyba faktycznie warto miec cos takiego w domu :tak: Rozumiem, ze bez recepty. Jutro jak bede u lekarza, to jeszcze dopytam o szczegoly.
 
reklama
Witam tu siostra młodej-m pisze na jej proźbe :)Kubusiowi wychodza chyba zabki ogólnie ślini się jest marudny :(Smoczka od butr;lki gryzie a nie ssaa.. i związku z tym mam do was proźbe czy mozecie polecic jakies żele na dziąsełka ?? Marta juz z Mackiem jakies kupili ale jak narazie nie daja one zbyt wiekszych efektów :) Marta kazała mi poczytac o leku o nazwie CALGEL czy któras z was o nim słyszała?? Może cos poleciicie?? Albo jak wy pomagacie swoim malutkim aniołkom ?? Dziekuje w imieniu marty za wszytkie porady :)
 
no a u Maćka ząbków nie ma:-( padiatra stwierdził, że książkowo wychodzą w 6-7 miesiącu ale są dzieci u których następuje to wcześniej:tak:
 
Ja u Kuby tez nic nie widze. Cos mi sie wydaje ze niepredko ząbki zobazymy, przynajmniej nie wszystkie - dziwne mi sie to wydaje zeby wszystkim na raz mialy wylazic...:sorry2: Moze są bardziej niespokojne te nasze dzieciaczki i slinia sie i gryza....ale ja myske ze to nie zabki u wszystkich:sorry2:
 
Dziweczynki Viburcol zeczywiscie jest switnym sa to czopki homeopatyczne my stosowalismy to w czasie koli i jesli mala czasami jest rozdrazniona i rzeczywisvcie pomaga. Mamy go caly czas.:-)
 
a nasz szkrabek ciagle pcha raczki do buzki i jest zadowolony jak mu masuje dziaselka,niewiem czy mu ida zabki -choc tak to wyglada z opisu dusi:tak:
moja znajoma ma corke 9 miesieczna a druga 10 miesieczna i obie jeszcze zabkow nie maja,wiec kto wie ile bedziemy jeszcze czekac
 
z tego co wyczytałam a "mądrych" ksiazkach to ból dziaseł może pojawic sie nawet na trzy miesiące przed faktycznym ząbkowaniem:confused:
 
reklama
No ja też czytałam że ból dziąseł może byc na 3 albo 2 miesiace przed pojawieniem się ząbka. No i pisali też że lepiej jak ząbki pojawią się później niż za wcześnie. Bo wczesne pojawienie się ząbków może byc powodem wcześniejszej próchnicy u dziecka.
 
Do góry