reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Moja córeczka, skończyła rok i dwa miesiące. Wychodzi jej 5 ząbków naraz i znosi to bardzo dzielnie - w dzień nie ma potrzeby podawania jej maści przeciwbólowych czy paracetamolu ale przed snem zawsze muszę posmarować jej dziąsła żelem. Dzisiaj przed snem zaczęła bardzo mocno płakać wiec posmarowalam jej dziąsła żelem nurodent, ale po chwili zaczęła płakać dużo głośniej i mocniej wiec posmarowalam jej jeszcze raz lecz tym razem żelem bobodent, po czym po chwili zasnela. Ale teraz martwię się czy córce nie zaszkodzi to że podałam jej dwa różne żele jeden po drugim? Czy którejś mamie tez się tak zdarzyło? Co o tym myślicie ?
 
reklama
Myślę, że nic się nie stanie, ponieważ pierwszy żel zawiera ekstrakty naturalne z roślin, a drugi lidokaidę-ich składy są różne i nie podwoiłaś dawki żadnego z nich. Jeśli tylko podałaś tyle żelu ile napisano by podać i córka się nim nie "objadła", to również nie powinna mieć podrażnionego żołądka.
 
Ja i moja przyjaciółka podawaliśmy dzieciom nurofen na ząbkowanie, nie pomogę z żelami bo nigdy je nie stosowalam. Na moje dziecko z kolei paracetamol nie działa, nie pomaga mu lub pomaga znikomo na ból czy goraczke. A już ta ilośc leku do zapodania jest większa przy paracetamolu i łatwiej się podaje nurofen bo trzeba go podać mniej.
Jak będzie bardzo złe sproboj nurofen.
 
Do góry