reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie "kolkowych" niemowlaków i opieka nad nimi

jeżeli już dwoch lekarzy powiedziało mam nadzieję że po badaniu brzuszka, że to tylko kolka to chyba należy im zaufać. a to wzmożone napięcie jest stwierdzone przez neurologa na podstawie usg główki?? Spróbuj może dać trodzkę mniej jeść. Jak nas dorosłych boli brzuszek to się przegładzamy jeden dzień :)) dzieciom tez to nie powinno zaszkodzić. Jak w tym brzuszku caly czas pelno to nie ma jak sie poukładać. tylko żeby nie darł się teraz z głodu :) Może coś do picia jakaś herbatka zamiast jakiegoś karmienia?

Tak to napięcie mięśniowe jest stwierdzone przez Neurologa, ale w USG głowki przez ciemiączko nic nie wyszło, wszystko jest ok. Stwierdzono to po tym tylko , że syn się bardzo odgina do tyłu i układa się tak jak rogal tylko w odwrotną stonę. Nie da się go przekręcić (położyć) na bokach bo odgina strasznie głowę i nogi do tyłu. Już nie mowiąć o leżeniu na brzuszku, nienawidzi tego a poza tym przechyla się na jedną stronę, tak jak by miał za chwilę upaść.
Co do herbatki to właśnie nie bardzo chce nam pić cokolwiek.
Wciskam na siłę, żeby chociaż kilka ml wypił.
Ale jabłuszko bardzo lubi, podaję już mu od 1,5tygodnia. I troszkę się z kupką zaczyna normować. Za to po marchewce miał zatwardzenie i musiałam narazie odstawić.
Próbuję już wszystkiego, żeby mu się z tym brzuszkiem unormowało, ale marne są efekty:(
 
reklama
Unormuję się już niedługo. Maks też nie pił w ogóle potem zaakceptował jablko i sok jabłkowy i teraz już pije więcej niż mleka :)
 
Unormuję się już niedługo. Maks też nie pił w ogóle potem zaakceptował jablko i sok jabłkowy i teraz już pije więcej niż mleka :)

A doradz mi, jak mam wprowadzać ( od kiedy) różne deserki? Narazie daję mu tylko jabłuszko. Od czego potem mam zacząć?
Nasz pediatra powiedział, że ponieważ on jest wcześniakiem (ur. w 36 tyg) to deserki te po 4 miesiącu będziemy wprowadzać dopiero po piąty miesiącu jego życia.
To jabłuszko to podaję bez jego wiedzy.
 
No to jak wcześniak to lepiej się nie wychylaj. Zostaw na razie jabłuszko samo. zwłaszcza jak takie pokarmowe rewolucje masz. Widocznie układ pokarmowy jeszcze nie dojrzał. Ja dawałam najpierw jabłko, potem marchewkę. potem odstawiłam deserki i powoli wprowadziłam pełną zupę jarzynową a potem już po kolei co 2-3 dni nowy owoc. Teraz już się nie przejmuję i podaję wszystko.
 
madzik1388 chciałam sie zapytać co z Twoja dzidzia po tym debridacie, bo jak czytam to widze ze mam taki sam problem, moj Synek tez po tym debridacie dostal jakiegos zaparcia wlasnie nad rankiem i co noc budzi sie i sie meczy jak pomoglas swojej córci?
 
SAB SIMPLEX oryginalny niemiecki produkowany w Berlinie najtaniej (NIE CZESKI PRODUKOWANY WE FRANCJI ZE SŁONIKIEM)
35zł + koszt wysyłki priorytetowej:
- 15zł pobranie
- 7zł przy wpłacie na konto
Istnieje możliwość odbióru osobistego w Poznaniu
DATA WAŻNOŚCI 2013
TEL: 781805411
 
nikt na dziecku nie oszczedza,ale tak jak kolega wyzej napisal,co za roznica czy niemieckie,czy polskie czy amerykanskie???i nie porownuj jak inni ze to tak jak z proszkami....ja mam lefax czeski i mojemu dziecku kolki przeszly,a duzo zalezy od dziecka,nie kazdy organizm przyjmuje lek tak samo,na jednych dziala na drugich nie.....

zacznę może od tego że niecierpię raklam na forum... wkurzają mnie osoby które rejestrują się tylko po to żeby gdzie się da oferować swoje produkty...

co do kropli sab simplex to muszę przyznać, ze choć mają identyczny skład jak polski espumisan to jestem skłonna uwierzyć że niemieckie krople pomogą szybciej niż polskie. Dlaczego??? Niemiecki sab simplex jest ze 3 razy gęstszy niż polski espumisan....

u nas akurat niemieckie krople nic nie dały (całe szczęscie są całkowicie bezpieczne i można je podawac "na wszelki wypadek") bo płacz dziecka nie był spowodowany kolką a zapaleniem dróg moczowych...
 
A my zastosowaliśmy taki schemat: Infacol przed każdym posiłkiem, plantex duo po posiłkach, herbatka uspokajająca i co najważniejsze zmieniliśmy mleko na bebilon pepti ( przedtem inny bebilon). Wszystko razem zadziałało tak ,że po dwóch dniach dziecko się uspokoiło. Do tej pory stosuję infacol + herbatka na poprawienie trawienia hipp. I jest ok.
 
reklama
Mi lekarz polecił sab simplex i się rewelacyjnie sprawdził, a w ciężże dni dawałam taki mały termoforek. Ogólnie współczuje ja się męczyłam pięć miesięcy:tak:
 
Do góry