reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaczynam starania...

reklama
myśle że po prostu nie chcą żebyś miała kolejne wydatki skoro nie masz żadnych niedoborów witamin (bo napewno mialas robione badania) bo witaminki sa bardziej zalecane w ciąży niż przed, aczkolwiek kwas foliowy należy brac przynajmniej 3 mce przed planowaną ciążą. Mnie polożna mówiła nawet jak już byłam w ciąży że wyniki mam dobre, jem dużo owoców i warzyw więc co tylko muszę brać to na pewno kwas foliowy, ale ja i tak brałam witaminy dla kobiet w ciąży jeszcze 4 mce przed ciążą i w sumie to nadal je biore.
 
Mój ginekolog zalecił branie kwasu foliowego i tabletek prenatal podczas staranek. W trakcie ciąży kwas fiolowy i prenatal dla ciężarnych, ale nie jestem pewna czy w tych tabletkach nie ma już kwasu foliowego.
 
Z tego co wiem to nie ma w nich kwasu foliowego brałam przez jeden miesac te tabletki tylko nie pasowały mi jakoś i zaczełam brac feminatal N tak jak przy pierwszej ciąży a w nich napewno jest kwas foliowy...
 
w czasie starań wystarczy sam kwas foliowy. Teraz mamy wiosnę i coraz więcej nowalijek, które również polecam. Dużo warzyw, owoców i zbilansowana dieta a do tego kwas foliowy i to wystarczy. Kwas foliowy trzeba brać bo w normalnej diecie jest go mniej niż potrzebuje przyszła matka i rosnący płód - dlatego trzeba go suplementować.
Mój gin wychodzi z założenia, że chemia dopiero gdy koniecznie jest taka potrzeba (np w przypadku anemii).
Kwas foliowy zażywałam również przez piewrszy trymestr a od drugiego trymestru włączył mi witaminki dla ciężarnych (w którym też jest kwas foliowy, więc już kwasu osobno nie biorę)
 
Ja podczas staranek biorę feminatal dla kobiet starających się z metafoliną i kwasem foliowym, do 13 tyg ciąży. Myslę, że krzynka ma rację zbilansowana dieta i świeże warzywa ale tylko te z eko hodowli bo e tych z marketu to tylko azotany i inne świństwo
 
Dołączam do Was :happy2:
Co prawda starania zaczynamy dopiero za pare miesiecy, ale kto wie moze zaczniemy wczesniej:happy2::happy2::happy2:
Aktualnie odstawiłam tabletki i zaczelam brac kwas foliowy gdybysmy jednak zdecydowali wczesniej wole juz go brac:-) A poza tym zmienilam diete na zdrowsza, wiecej ruchu:-) Po sesji zaczynam chodzic na basen:-):-):-)
 
:-)Ja też dolącze się do forum. Cześć dziewczyny. Jestem mężatką , mamy córeczkę skończyła 4 lata. . którą urodziłam mając 24 lata. Miesiąc temu rozpoczeliśmy starania o drugiego dzidziusia , mamy nadzieje że nam się szybko uda, bo odrazu zaszłam w ciąże wcześniejszą. POZDRAWIAM WSZYSTKIE STARACZKI , :-) BĘDĘ TRZYMAĆ KCIUKI ZA WAS:tak::tak::tak::tak:
witam Cie Misia89:-)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny:)Ja też dołączę do tematu bo właśnie zaczęliśmy starania o maleństwo.Mam 23 lata mąż 26 i od roku jesteśmy małżeństwem-parę miesięcy temu odstawiłam tabletki, a teraz nie mogę się doczekać kiedy dowiemy się,że jestem w ciąży. Nie wiem czemu bo nie mam podstaw, ale trochę się martwię, że nie będę mogła zajść w ciąże-chociaż staram się o tym nie myśleć-bo wiem że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu.
Również trzymam kciuki za wszystkie Staraczki:)również za siebie;)
 
reklama
Ja niestety już wiem, że będę miała problemy z powodu problemów zdrowotnych. Ale najważniejsze, że mam tego świadomość i te parę miesięcy przed rozpoczęciem starań po święcę właśnie na doprowadzenie mojego zdrowia do dobrego na tyle by móc zacząć starania :-)
 
Do góry