reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zadbane ciężarówki - makijaże, moda i inne przyjemności :)

Jogobelka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Luty 2009
Postów
375
Miasto
Sosnowiec
Dziewczyny,
Używacie może już kremów na rozstępy? Kiedy trzeba go zacząć stosować?
Słyszałam że od 4 miesiąca, ale czy każda musi? Podobno skłonność do występowania rozstępów jest genetycznie uwarunkowana?
Do mam już doświadczonych... jaki krem jest najlepszy, najbardziej wydajny i nie wyczyści naszych kieszeni?
 
reklama
ja stosowałam wszelakie kremy i maści począwszy od Ziajki na rozstępy, Fissan, po Foliacti-dr. I. Eris, a rozsępy mam i pozbyć się nie pozbyłam, dodam że stosowałam regularnie od 4 mies, i co.......
koleżanka nic nie stosowała i nie ma ani jednego. Genetyczne....u mnie wszyscy mają rozstępy-siostra wieksze nawet niż ja, tato otyły też, mama także, wiec to chyba nieuniknione!

Tworzenie się rozstępów jest związane z nieprawidłową syntezą kolagenu w skórze. Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.
I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.
 
U mnie na brzuszku póki co nic się nie pojawia - ale jeszcze mniej więcej pół roku rozciągania się skóry:-D:-D:-D, ale gorzej z piersiami - ogólnie mam niemalże całkowity zanik piersi, hehehe, a teraz już balony jak ta lala i zaczynają się niestety pojawiać te wstrętne rozstępy - póki co - już wcześniej gdzieś o tym pisałam, że stosuję oliwkę migdałową (bez zapachu - a szkoda, bo ja migdały uwielbiam ;-)) Ale jak próbuję używać jej na piersi - dostaję niestety potówek między bimbałkami:crazy:
 
ja w pierwszej ciazy stosowalam fissan. czasami tez oliwke dla dzieci. teraz mialam na nia uczulenie. nie mam ani jednego rozstepu, ale boje sie czy bede miala teraz. moja znajoma przy pierwszej ciazy nie miala, przy drugiej juz tak. teraz smaruje sie od poczatku praktycznie. rano i wieczorem. co do fissanu nie kazdej moze sie podobac, bo jest bardzo tlusty i ma charakterystyczny zapach


 
Ja kupiłam Ziajka Mamma Mia. Poleciła mi go siostra, której pomógł. Nie miała rozstępów. Oczywiście również uważam że rozstępy są uwarunkowane genetycznie, ale skoro mojej siostrze spasował to może i mnie :tak:.
 
Ojj te rozstepy, to sprawa genetyczna, ale zawsze mozna sobie jakos pomoc:tak:Ja uzywalam przy pierwszej ciazy krem CHICCO superancki i nie mam nic rozstepow:-);-) Teraz poki co uzywam rowniez jak Wiola oliwki bambino!!!! Aaa piersi przy poprzedniej ciazy nie smarowalam i mam pare rozstepow wiec teraz musze je rowniez smarowac:tak:
 
JA póki co używam kremu nivea soft. Rozstępy na piersiach mam od dłuższego czasu (od szybkiego tycia i chudnięcia jeszcze przed ciąża) i używałam wielu wynalazków-niestety nic nie pomogło. Teraz staram się tylko nawilżać skórę a pod prysznic mam żel z jakimś tam olejkiem.
Też uważam że rozstępy to raczej sprawa genetyczna , ale np. moja mama nigdy nie miała rozstępów nawet na piersiach - a ja na odwrót :(.
 
reklama
Do góry