reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo lutówek

SMONICZKA ma teściowa gust i gest:) śliczności
NA_CIK wow ale zdobycze! kombinezon miś jest dla mnie nr 1.:)
ANIOŁECZEK śliczny kombinezonik. melec się będzie prezentował:)
ANIA meble pierwsza klasa. w moim guście ale muszę kiedys się zaopatrzyc w coś uniwersalnego. bo może na jeszcze jedno bobo się zdecydujemy a jak bedzie inna płec i co... meble byłyby do wymiany. a buuu.... tak mi się podobaja:)
 
reklama
Mnie się składany przewijak kojarzy z wc w pociągach, restauracjach lepszych :-D

OK Baby FLAT Przewijak składany wielofunkc. okbaby (2643815050) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ten jest funkcjonalny bo na wszystko pasuje ale cena dość spora a jak dla mnie to on nie jest składany ha ha

SKŁADANY PRZEWIJAK ŚCIENNY ROBA DREWNO (2671510443) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ten dajny bo z taką półką na drobiazgi do przewijania. Wytrzyma niby do 15 kg, ale wiadomo,że roczniak który wazy ok 10-12 kg to tak ucieka,że strach go tam przewijać.

Moja bratowa czy siostra to miały zwykły przewijak kładły na kanapę, czy stół i przewijaly potem chowały pod łóżeczko i z głowy a po 4-6 m-cach kupa już bardziej stała od nowych pokarmów i jest to jedna na dzień a nie kilka wiec łatwiej okiełznać pampersy, a w razie co to pupa pod kran i z głowy :-D

Ja chyba zakupię komode z przewijakiem i na to przewijak miekki z ceratką dla łatwości utrzymania czystości...

My może i byśmy sie zdecydowali na jeszcze jedno dziecko, ale lata juz nie te do tego stres czy się uda za 1,2,5 razem no i mój kręgosłup nie wytrzymałby kolejnej ciązy i porodu niestety...
 
Ostatnia edycja:
przewijak można tez położyc na łóżeczku, ja raczej tak ustawię stół że tam będzie miejsce do przewijania, a jedzenie w kuchni, bo komodę to chyba pod sufitem musiałabym podwiesić:szok:
 
Jestem w końcu super ubranka co do pościeli ja jestem za kołderką tylko i kocykiem poduszki noworodek nie używa kołderka tylko na noc śpiworek no w sumie mam po Wiki 3jeszcze ładne ale czy będę używać nie wiem bo młooda nie lubiła w tym spać kocyk zawsze w dzień akrylowy lub dzianinkowy używałam :)
teraz mi została kwestia śpiworek do fotelika czy nie bardzo bo to koniec zimy luty u nas wypada :/
ale zakupiłam wkłady pod prześcieradło bo wiadomo zawsze mogą się przydać no i mój M nie oparł się i zamówił pościel do kołyski 2częściową tylko cienką taką na wiosne-lato przy Wiki się sprawdziła :)
 
Ostatnia edycja:
ja mam normalny przewijak który kładę na łóżeczko, jest wygodnie i wysoko, a obok stoi szafka na której są przybory do przewijania. Gdy przewijaka nie używam wsuwam go między łóżeczko a ścianę;)
 
My też mielismy dla Mikiego najzwylejszy przewijak na łóżeczko z frotkowymi pokrowcami (ala prześcieradełko) Warto taki pokrowiec założyć żeby dzdzi nie było zimno w pupkę na samej ceratce (więc taka drobna sugestia - nie ma sensu za bardzo zwracać uwagi na kolor takiego przewijaka, jeśli i tak zamierzamy montować na niego frotkę).

eve19 - zgadzam się z Tobą, że noworodek nie potrzebuje podusi, ona wkracza do akcji nieco później ;-) Myślę, że sama kołderka też jest zbędnana początku (jest za duża duża dla takiego Maluszka), lepszy śpiworek lub kocyk lub rożek (choć ja się rożka jako tako bałam, że dziecko mi się wsunie za głęboko w środek, śpiworek na początek był najlepszy).

domikcw - huśtawka, która sama huśta to fajny gadżet, lecz uważam, że nie jest niezbędny. Dostaliśmy ją w prezencie więc używaliśmy, ale jakbyśmy mieli sami kupić to chyba byśmy odpuścili. Z leżaczka Maluch dłużej będzie korzystał (przynajmniej z tego co my mamy Fisher Price) bo wytrzymuje większe obciążenie. Ta nasza hustawka jest chyba tylko do 9 kg. Na leżaczku możesz dziecko bujać, możesz zablokować i Maluch po prostu może sobie siedzieć. Ja też karmiłam Młodego jak w nim siedział (typowe krzesełko do karmienia też nam się nie sprawdziło :baffled:)

martik - jak w piątek potwierdzę płeć to chyba udam się na zakupy do wymienionych przez Ciebie sklepów :tak: Ja tez już kiedyś miło sie zaskoczyłam jakością ubranek z tesco :tak:
 
Ostatnia edycja:
Co do przewijaka też chcę taki kładzony na łużeczko. Komodę juz mam w pokoju wiec drugiej raczej nie wstawię, a jest tak zrobiona, że niestety nie da sie na niej położyć przewijaka, więc taki zwykły kładziony na łużeczko będzie ok

Co do poduszki- też nie bede używała na początku, bo słyszałam własnie tak jak piszecie że się dziecku nie daje na początku. Jednak co do kołdry czy koca mam zupełnie inne zdanie- ja mam zamiar kłaść spać dziecko w łużeczku pod specjalnie uszytą do tego wymiaru pierzynką. A w dzień w rożku i pod kocykiem. Zaraz penie zaczniecie o przegrzewaniu dziecka- nie mam zamiaru tego robić. Jednak znam warunki w swoim domu i nie jest tu zbyt ciepło. Sama śpię 11 miesięcy w roku pod pierzyną a zimą kładę na to jeszcze wełniany koc.
 
Aniołeczek przepraszam, ale po twoim poscie 1 co pomyslałam, to że powinnaś wpierw zainwestowac w dobre ogrzewanie by miec jako takie warunki a potem w in vitro...

Przykro mi,ale dziecko potrzebuje normalnych warunków a nie spania w niedogrzanym pomieszczeniu te minimum to 19-21 st, ale skoro spisz pod pierzyną nawet latem to ręce mi opadły.

Jak ty będziesz dziecko kapać...? przy farelce by było akurat tyle stopni ile potrzeba by dziecko sie nie rozchorowało?

Niepowiem siostra mieszka w domu pali w piecu centralnym i wiadomo dokłada o 22-23 i rano rozpala od nowa więc po nocy jest chłodniej, ale cię człowiek ciepło ubiera i rozpala szybko by yła temp ok i mozna smigać...

My tez mielismy kiedys ten problem a teraz piec c.o. z komputerkiem dmuchawa i wystarczy raz dołozyc i temp jest stała cały czas.

Rozumiem,że nie każdego stac na takie cuda, ale ciepło w domu przy malym dziecku to wedle mnie raczej podstawa.
 
reklama
Do góry