reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

DAWIDOWE ja mam podobny wozek do tego ,ktory ci sie podoba,tyle ze firmy chicco.Jestem zadowolona i byla bym bardziej zadowolona gdyby nie potargali mi siedziska na lotnisku w Amsterdamie.Oczywiscie nikt nie poczuwa sie do winy.Ani przewoznik,ani organizator wyjazdu :wściekła/y:
Chche dla Kurczaka II nowy wozek.Myslalam ze stary sprzedam,kupie za te pieniadze parasolke dla Kurczaka I a reszte doloze do nowego wozka.A teraz nikt mi nie kupi wozka ktory jest tylko gleboki :-(

Ubranek dla dzieciecia mam chyba na kolejne 3 lata.Kupie tylko cos symbolicznie,bo kusi strasznie:-p
Raczej bede musiala zainwetowac w starszego synka,przeniesc go do wiekszego pokoju i kupic mu bardziej dorosle mebelki.Mlodszy odziedziczy po bracie(licze ze bedzie to drugi synek)




 
reklama
KINDZIA100 pokoik przesliczny. Filipek tez mial biale mebelki. Niestety mlodsza pociecha ich nieodziecidzy chocby z tego powodu ze luzeczko wywalone po tym jak szczebelki zaczeto uzywac jako mieczy a reszte mebli jako tablice do malowania :wściekła/y::tak::-) No ale cieszko zabronic kreatywnosci :sorry:
 
Słyszałam na razie niewiele opinii na temat chust, ale póki co były pozytywne.
Mnie się natomiast wydaje, że może to jest fajny pomysł, ale chyba tylko na lato. Zimą to chyba niezbyt wygodne?
 
Moja znajoma, ktora jest lekarzem i rehabilituje dzieciaczki wyraza sie bardzo pozytywnie o noszeniu dzieci w chustach. Swoja mala wraz z mezem tez tylko w chusach nosili-czy latem czy zima. Z tego co wiem, to tylko trzeba specjalny kurs wiazania tych chust przejsc. Kazde wiazanie jest odpowiednie dla danego wieku dziecka. Nie wiem czy mozna nauczyc sie tego ot tak, z plyty.
 
Jesli nie zabraknie mi dziś energii to robie porządek w garderobie - mam w niej sporo ciuszków, których w najbliższym czasie nie założe więc po co mają mi miejsce zabierać, schowam na najdalszą półkę i tym samym zrobie sobie miejsce na ciuszki ciążowe :) Mama dziś przywiezie mi kilka fatałaszków, największy problem mam ze spodniami, po moje stały sie przyciasne (2 kg na plusie!). Nie kupowałam nigdy nic na allegro i troche sceptycznie do tego podchodze, musze wreszcie chyba spróbować bo jak widze w sklepach ceny ciuszków ciążowych to mam poważne wątpliwości czy jest sens wydawać taka kase i kupować nowe. Inna opcja - lumpex :) Koleżanka "upolowała" ostatnio takie rzeczy że pozazdrościłam i dziś chyba wybiorę się na drobne szperanie, czasami można kupić coś naprawdę super, za małą kasę, do tego przy odrobinie szczęscia całkiem niezłe firmówki.

Z zakupów "wyprawkowych" zaintrygowały mnie pieluszki wielorazowe. Oczywiście zobaczyłam w moim ukochanym sklepie Lullaby. Jak przeczytałam, że do wyprodukowania pampersa idzie szklanka ropy to przyznam, że trochę zaczęłam sie zastanawiać, nie tylko nad środwoiskiem ale przede wszystkim nad pupą malucha. Tyle się mówi o alergiach, problemach skórnych itd już od pierwszych chwil życia dziecka, mamy karmiące uważają bardzo na to co jedzą, żeby broń Boże nie zaszkodzić maluchowi, tymczasem tyle chemii jest wokół nas, nawet w takich głupich pampersach - na co nigdy bym nie wpadła. Wiem, że z pieluchami wielorazowymi może być uciązliwie, przynajmniej na początku, ale zastanawiam się czy chociaż nie spróbować. Braknie cierpliwości - trudno, a może jej wystarczy... Może w Krakowie będą warsztaty "pieluszkowania", chetnie się wybiorę zobaczyć jak to sie je :) A jakby co, to zawsze jest jeszcze jedna opcja - pieluszki jednorazowe ekologiczne, EKOLOGICZNE PIELUSZKI JEDNORAZOWE | Pieluszki Wielorazowe - Pieluchy Ekologiczne - Organiczna Bawełna
takie też wyszperałam, cenowo chyba podobnie do zwykłych pampów - tylko mąż będzie musiał odwiedzać galerie handlową czego nienawidzi :)
 
Ja to bym chciała już kompletować powoli wyprawkę, ale ciągle się boję, że coś może pójść nie tak i stracę ciążę:szok: Dlatego sama nie wiem kiedy będzie odpowiedni moment...
 
Ja to bym chciała już kompletować powoli wyprawkę, ale ciągle się boję, że coś może pójść nie tak i stracę ciążę:szok: Dlatego sama nie wiem kiedy będzie odpowiedni moment...
Wiesz że ja mam dokładnie to samo-boję się zapeszać, ale myślę że w połowie drugiego trymestru albo pod koniec wezmę się za kupowanie(może wtedy będę wiedziała już czy kupować rózowe czy niebieskie:D)ale oglądać to nie grzech więc tego sobie nie odmawiam, no i mam już wózeczek upatrzony, ale żeby być pewną na 100% że jest fajny muszę go zobaczyć na żywo-no chyba że któraś go miała to proszę o obiektywne opinie. WÓZEK IMPLAST CLIPPER 2009 +FOTELIK+PARA+GRATISY (960593421) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Oglądałam ten wózek w sklepie i szczerze nie włożyłabym do niego dziecka:baffled:
Wózek wydaje się bardzo wywrotny, a gondola jest bardzo chwiejna.
 
Do góry